ZMAJ kombajni

bezi od njega ako hoces da ti heder bude spreman za zetvu,lazov i samo zavlaci,znas ono ovo,jako neozbiljan igrac,ja sam radio u molu kod muzlai i puz nov,korito,zadnje stranice, sve u roku i doneo u rumu na vasar ja preuzeo i dovidjenja
 
neznam za koga je pitanje,al posto je sve bilo za suncokret varijantu obavezno je pojacan kostur a i ubacen dodatni flah na vinklu gde su prsti jer su kljunovi dosta teski i od ljuljanja mi je staro korito puklo a bilo je dotrajalo,sto je sigurno sigurno
 
Za Dangera je bilo pitanje,
Suncukretna varijanta i pravi problem,Kad montiramo kljunove dodajemo ojačanje ali i to krivi.Kad kosi 5-6 dana počinje da se uleže.Razmišljamo da ga sad dodatno ojačamo kad je već sav rasturen .
 
ojacavan je izmedju svake krivine sasije a i prednji deo celom duzinom,ja neradim adaptaciju vec imam komplet heder za suncokret i zato sam ga odmah sredio da nebude problema,inace se nekrivi jedino bi trebao par sipki promenutu da mogu kljunove pravilno podesiti
 
danger je napisao(la):
bezi od njega ako hoces da ti heder bude spreman za zetvu,lazov i samo zavlaci,znas ono ovo,jako neozbiljan igrac,ja sam radio u molu kod muzlai i puz nov,korito,zadnje stranice, sve u roku i doneo u rumu na vasar ja preuzeo i dovidjenja
Gde si našao baš najgoreg u selu? Mene je zavlačio 3 meseca za kostur vetra, i kad sam otišao kod drugoga, i kupio, jer je imao na lageru, onda je počeo tek da ga kroji..... Ja o Mužlaiu imam dosta loše mišljenje, pogotovo odkako je matori umro, a braća se posvađala... Ima u selu i boljih i vrednijih
 
kiraj je napisao(la):
@Mićo ,nemoj da ih tajiš,koji su?
"Poljoservis" vlasnik Arežina Stojan je uglavnom povoljniji, pridržava se rokova i ima uglavnom dosta robe gotove na lageru , a kvalitetom ništa ne zaostaje za Mužlaijem.... Telefon na PP
 
Evo kostura od hedera.Da li neko zna šta treba ojačati da se nebi više krivio ?Momentalno je prav i nije truo ali je problem kad počne žetva posle nekoliko dana počinje u sredini da polako pušta .Ovo je izraženije u suncokretu,pošto su kljunovi teški i natežu ove jadne L profile.
2qbam3t.jpg
1zva81x.jpg
 
E sad jos kada bi ga opeskario bilo bi pravo za sledece radove odnosno ojacavanje.
 
bobocan je napisao(la):
gledam sad ovaj sajt http://prometalmuncan.com/radionica.html i na naslovnoj strani mi nije nesto jasno kako ovaj kombaj ima sve sa druge strane cak se i ulazi sa desne strane da li je to mozda radito za englesko trziste :haha: :haha:

Slika je okrenuta kao u ogledalu... nema veze jel za eng trziste ili nije, svi kombajni su jednaki. Jesi kad vidio novog lexiona u eng da ima ulaz s druge strane?

Inace, na stranici ima radi foto galerija samo od jednog gotovog kombajna, dok drugu galeriju ne mogu ni jednu otvoriti... Cini se kao ozbiljna firma ze remont strojeva...

Nego, jel ima itko od vas ideju kako ispreviti usukano grlo na kombajnu? meni heder visi na desno i to dosta, a na 132 kad se mjenja heder, ide s njim i grlo, jer su oni jedna cjelina. Dakle, da je kao na 142, otkopcao bi heder, podmetnuo neke plocevine na desnoj strani i problem rijesen, ali kad to ne mogu napraviti, moram ispravljati grlo... Uvlacni lanci dobro rade, nsita ne zaskace, ali grlo je definitivno usukano, hederski stol je 100% ravan.

Ajmo, svaka ideja je dobrodosla!
 
Pisao sam o tome lane, podmetneš parče gvožđa u obliku polumeseca pod grlo, tamo gde se okači na kombajn.... Ili skineš nosač grla sa one strane koja je višlja i oturpijaš rupe na dole....
 
smanji malo pritisak u levoj gumi,a desnu naduvaj više ako nije Prevalika razlika.mislim ako možeš da prođeš što jeftinije,da nemoraš da budžaš kombajn.na 142-kama obično je leva strana problem,pa ja sam to tako rešavao-bez ispravljanja krivih drina ::namigivanje::
 
svaka 142-ka ima heder nagnut na istu stranu to mi je rekeo jedan serviser iz zmaja i to namerno kako mi je rekao kao navodno zbog razora i neznam cega jos ljudi su to resavali i sa vecim tockom na toj strani ali ja teram tako
 
Mityoo, sam sam napisao da je grlo PRISARAFLJENO za heder i da se to tako ne moze raditi. Vidio sam kako si ti napravio i da imam isti problem na 142, to bi napravio i ja, ali kad ja imam ZMAJ-ev "poluproizvod" ;) Kad na malom zmaju skidas heder, skida se i grlo u kompletu, a kukuruzni ima svoje grlo i tako mjenjas hedere. Grlo se skida s hedera samo kad pukne donja osovina uvlacnih lanaca, a to se nikada ne dogadja...

Siguran sam 100% da je grlo usukano. najprije sam mislio da je usukan heder, ali nije. Ovo s gumama sam pokusavao, ali nije bas dobro po gumu kad vrsim na nakosom terenu. Pa sam gledao lezajeve grla da nije desni propao ili se lijevo otegnulo, nije, sve na svom mjestu. Na kraju sam uzeo fiksno mjesto na kombajnu i mjerio s jedne strane grla i s druge strane i razlika se pokazala. Dakle, treba grlo ispraviti.

je li moguce da otpustim sve sarafe koji drze grlo i heder na okupu, hoce li se pojaviti u sarafima toliko lufta da mogu desnu stranu hedera podici nekom dizalicom i onda pozatezati sve sarafe da to sve drze na okupu?


Ovo je glupost da je na svakom 142 heder namjerno nagnut u stranu zbog razora i ne znam ja cega sve ne. kad ga spustis na zemlju, mora biti na milimetar ravan. Problem je taj sto je lijeva strana teza zbog pogona, a na veliku sirinu hedera konstrukcija (koje nije uopce zamisljena za tu sirinu) popusta i heder polako "propada" na lijevo.
 
Decki, sad ja opet moram ukazati na cinjenicu da su lezista na malom zmaju ovrnuta vodoravno, i da proslicam rupe, mogu ih micati samo naprijed-nazad, a ne gore dolje...
 
Nazad
Vrh