Zetor

Mene jos jedna stvar interesuje,kakve veze ima ako uopste ima,jd 2400 i zetor? Gledano na izgled to je zetor samo u bojama jd.
 
Trebam jedan savet da li je pametno umesto iglicastih lezaja na gornjoj osovini snopa i spojnicke odraditi piksnu celom duzinom oko 40mm posto mi se zajela i spojnicka i osovina ili neko drugo resenje ako se neko bavio tom problematikom
 
Trebam jedan savet da li je pametno umesto iglicastih lezaja na gornjoj osovini snopa i spojnicke odraditi piksnu celom duzinom oko 40mm posto mi se zajela i spojnicka i osovina ili neko drugo resenje ako se neko bavio tom problematikom
Tako sam imao na 6748 i trajalo je preko 20 godina, vukao je taj traktor i trobrazdni plug na tako uradjenom gornjem snopu, caura je bila od mesinga. tako je i prodat i jos uvek ide i ne izbacuje iz brzine kad ide nizbrdo kao sto je radio pre intervencije. (dugovecnost prepravke valjda zavisi od majstora, na zalost majstor koji je ovo radio je umro pre par godina)
 
Ја би ту чауру направио од графитне бронзе и то ће трајати колико и лежај. Само тражити бронзу са што више графита у себи и доброг стругара да то уради како треба.
 
Kakva je procedura i isplati li se uvesti Zetor iz Bosne ili Hrvatske? I da li je uopšte moguće?
 
Па вероватно иста процедура као и из других земаља кад увозиш пољопривредну механизацију. Сада да ли се исплати то ти треба да процениш, шта и у каквом стању увозиш.
 
Nazad
Vrh