Zetor

Da li je neko gledao ove zetore iz indije? Danas sam isao da gledam 2150 i 2160. Izgleda solidno napravljen cararo vuca, mita hidraulika. Nemaju kabinu samo nadstresnicu. Cijena za 2160 oko 21 hiljadu eura. Ja sam se zagrijao da zamijenimo naseg 3320 za ovog vidjecemo sta ce biti.
 
Da li je neko gledao ove zetore iz indije? Danas sam isao da gledam 2150 i 2160. Izgleda solidno napravljen cararo vuca, mita hidraulika. Nemaju kabinu samo nadstresnicu. Cijena za 2160 oko 21 hiljadu eura. Ja sam se zagrijao da zamijenimo naseg 3320 za ovog vidjecemo sta ce biti.
Prvo da napomenem da nemam nikakvih iskustva sa spomenutim novim zetorima,ali...pre nekoliko godina sam bio zagrejan da uzmem preko subvencije neki novi turski traktor..nebitno koja marka...odustao...a od tad sve vise i vise susrecem sa iskustvima iz prve ruke (poznanici i kolega mehanicar ko popravlja svakakve traktore) a iz iskustva sto pisu ljudi po inostranim facebok grupama vezano za poljoprivredu...da jednostavno nazalost potpuno ista stvar sa novim traktorima kao sa autima...prosto receno sto noviji to veci komad 💩 i nazalost to ne vazi samo za jeftinije brendove kao turski ili indijski traktori nego i za zvucna zapadna imena.Jesu lepi za oko i ima svakakvih stvari unutra sto se zamisliti moze ali kad krene da se kvari...e tad pocinju veeeliki problemi 💸💸💸 Tako da ja sam veoma skeptican u vezi kvaliteta bilo kakvih novih traktora
 
To je nesto od skora pocelo da se radi u Indiji.Inace u zadnje vreme se dosta pricalo o kompletnoj proizvodnji u Indiji i gasenju fabrike u Brbu nakon cega je se digla oromna prasina u Ceskoj gde se Zetor smatra za nacionalni proizvod,Takodje se pominje prestanak izrade motora u Zetoru, te da bi se oni uzimali iz Deutz-a.
 
Колико ми је друг рекао само стари модели зетора ће се радити у Индији и делови за старе моделе.
 
Valjda će i Slovaci i Česi nastaviti sa pravljenjem delova. Ako budemo zavisili od Indijaca, i posle od Turaka nadrljali smo kao sa Imt-om.
 
Radu indijci vec ~40 godina zetore (i delove). Mozete ih (i traktore i delove - delove i na nasem trzistu) naci pod nazivom HMT.
 
Kako koji… sto se tice vitalnih delova kupujemo oroginalne delove. Ali evo sat (obrtomer i brojac r.sati) radi vec 15 godina (mada je i stari sat bio ok, na kraju se ispostavilo da je pinjon bio krivac…). Malo “landara” kazaljka - kod originalnog sata skoro pa i ne -, ali radi.
 
Nazad
Vrh