Zetor

Kod mene je zetor stigao sa 6 fabrickih tegova,onih ispod ali je cupkao i onda sam mu ispred namestio 10 k9mada od Mtz,bili najjeftiniji.
 
Dva drugara stara. Isti traktori, isto godiste, isti IMT 757 plugovi, ista zemlja. Razlika je jedino "samo" u tome sto jedan ima prednju vucu, svih 6 fabrickih tegova, kao i dodatnih 5 tegova od imt 558. Kod njega kao da su dva traktora upregnuta, a ne jedan, zbog ove duple otezane vuce...

Kada ugasi vucu, proklizava traktor, kao i moj. Pod blokadom, opet kliza i ide nekako, kao i moj. A kada upali prednju vucu, ne treba mu uopste blokirac. Trakor ide kao pesma bez proklizavanja. Nije ni cudo sto kosta mnogo.



 
Ako neko zna sta moze biti kad hidraulika ne radi kad je hladan traktor? U pitanju je Zts 16245. Ako je hladno vani nek bude primer 0 stepeni, da li ima zakacen plug, tanjiracu ili gruber, treba mu skoro 7-10 min da podize. Tek kad se malo ugreje krene polako da odlepi od zemlje prikljucno orudje pa nakon par pokusaja jedva krene.
Kad jednom podize posle je sve u redu.
Na prolece ili preko leta reaguje brze ili odmah iz prve.
 
Tu treba da ide ako se dobro sećam hidraulično-transmisiono ulje 80-90w, hipoidno ulje mu je gusto (zimi) i nema protok dobar kroz filtere zato i neće da digne odmah i hoće na trzaje da diže dok ga menjač malo nerazbije.
 
Lici na zapusen filter.ok je da sporije reaguje dok se ne zagreje,ali ne sme da nece.traktol 80 ide u njega.i jedan savet-dal leto ili zima...traktor se upali,saceka se minut,pa tek onda dizanje.ja obicno to prvo dizanje kada je hladno ni ne podizem teske masine do kraja.
 
Hidraulicna pumpa je kupljena nova pre 3 god.
Prvo menjam opet filtere pa ulje, sipam 80 a potom videcemo. Verovatno nece zezati do Novembra, Decembra, ako jos bude srao onda skidam deklu.
 
Hidraulicna pumpa je kupljena nova pre 3 god.
Prvo menjam opet filtere pa ulje, sipam 80 a potom videcemo. Verovatno nece zezati do Novembra, Decembra, ako jos bude srao onda skidam deklu.
Ne mora to nista da znaci.mi kada smo radili multipover stavili obe pumpe nove...daleko su losije su nove nego originalne.
 
Nazad
Vrh