Zetor

Ma skinuo sam vrata. Nije problem u kabini, nego u meni. Jednostavno nisam navikao da radim lakse poslove sa kabinom.
Ali gledao sam ne moze da se skine, posto je spojena sa patosom, kutijom za akumulator. Tako da od toga nema nista.
 
Uopste mi niste jasni,sta je tu smesno sto neko hoce da skine kabinu sa Zetora,jel to neka zasticena vrsta traktora pa nesme da se koristi bez kabine,sigurno ce neko da ga tuzi,ipak je to Zetor renomirani proizvodjac.Ma mani te se gluposti krs kao i svaki drug domaci i strani traktor,gomila gvozdja predvidjena da radi.Kod mene u selu je vise traktora bez kabine(fabricki) i sta su ti ljudi ludi,a i ja sam skinuo kabinu sa oba traktora i mogu vam reci da sam se preporodio,meni vise ovako odgovara.

- - - - - - - - - -

Ma skinuo sam vrata. Nije problem u kabini, nego u meni. Jednostavno nisam navikao da radim lakse poslove sa kabinom.
Ali gledao sam ne moze da se skine, posto je spojena sa patosom, kutijom za akumulator. Tako da od toga nema nista.
Kod mene u selu su bila dva zetora 5011 bez kabine,fabricki,mislim da moze da se skine ta kabina a krila ostaju.Nemogu ti pomoci sa nekim slikama jer su ti traktori prodati pa u selu i blize nema vise nijednog zetora,jedino ima moj stric 4718 koji vise stoji nego sto radi,stalno mu nesto fali pa ga vise i ne koristi.

- - - - - - - - - -

Slagao sam!!,bio je u susednom selu neki valjda 6211 bez kabine,ali je prosle godine oduzet jer je ukraden u hr 95 god,i to srbin od komsije hrvata u etnicki cistom srpskom selu:haha:
 
I da mogu da skinem kabinu, a da ostanu blatobrani, sta cu sa tapacirima, i njih da skinem?
Ostace za sada ovakav, pa cu sa njim samo nastaviti da prskam, a fegusonce ce spartati.
 
Koliko se secam ova dva 5011 su imala tapacirane blatobrane a bili su bez kabine:sta:.Za jedan znam da je stigao bez kabine iz fabrike a za drugi covek kaze da je kupio od prvog vlasnika i da nikad nije imao kabinu,e sad da jeb....
 
Traktor bez kabine je đavo za operativne radove.Za toliko si dole.Radio sam 10-ak godina sa 540 i bez kabine.
Ne znam koliko imate godina zagovornici traktora bez kabine.
Traktor bez kabine je bolest.Razmislite o tome.

Manjeviću,hajde da se menjamo,ja imam kabinu koja može da se skida bez blatobrana a ti meni daj tu veliku što ne može da se skida:ppozdrav:
 
Ja imam na 59-Ki onu univerzalnu, sto su ovde naknadno montirane... Blago rečeno, ta kabina je kesa... Em je unutra bučno ko da je nema em duva pored maske i motora kad se ore zimsko, em nije lepo fiksirana dole pa se trese a da ne pričam koliko puta sam jurio vrata kad se odvale. Srećom nijednom nisam razbio staklo...
 
A ne razmisljate o prevrtanju nikad. Meni je rakovica prevrtana u kanal dok je vozio vozac, i hvala bogu nista mu nije falilo, a i traktor je prosao sa laksim havarijama, malo zguzvan krov kabine, jedno staklo, poteznica,malo hauba i po neka zica je visila. Sreca pa se setio odmah da je ugasi tako da motoru nista nije falilo. Inace je prevrnuta sa tockova na kabinu pa na tockove i ostala na kabinu jer kanal je bas dubok, zamislite kada je dno kanala u sljunku.

Poslato golubom pismonosom
 
Traktor bez kabine je đavo za operativne radove.Za toliko si dole.Radio sam 10-ak godina sa 540 i bez kabine.
Ne znam koliko imate godina zagovornici traktora bez kabine.
Traktor bez kabine je bolest.Razmislite o tome.

Manjeviću,hajde da se menjamo,ja imam kabinu koja može da se skida bez blatobrana a ti meni daj tu veliku što ne može da se skida:ppozdrav:
Koliko ces mi doplatiti?
 
meh.volan

Treba mi savet oko meh.volana 5911.Imam problem sa mehanickim volanom.Ima lufta na volanu tj praznog hoda na samom volanu otprilike cetvrtinu kruga.Inace majstor je menjao spiralu i sta vec tamo ide...(spone su ok) Da li je moguce da su mu ispale te kuglice kada je stavljao sto idu u spiralu i da li je to moguce popraviti ako je do toga.Tj da li vredi to popravljati jer sam cuo da kada vec dotraje stari volan da tu bas nema pomoci.Da ljudi izbacuju i ugradjuju servo.Sta da radim?I kakva su vasa iskustva sa ovim volanom.
 
Treba mi savet oko meh.volana 5911.Imam problem sa mehanickim volanom.Ima lufta na volanu tj praznog hoda na samom volanu otprilike cetvrtinu kruga.Inace majstor je menjao spiralu i sta vec tamo ide...(spone su ok) Da li je moguce da su mu ispale te kuglice kada je stavljao sto idu u spiralu i da li je to moguce popraviti ako je do toga.Tj da li vredi to popravljati jer sam cuo da kada vec dotraje stari volan da tu bas nema pomoci.Da ljudi izbacuju i ugradjuju servo.Sta da radim?I kakva su vasa iskustva sa ovim volanom.


Ja sam imao takav problem. Kod mene je bila teška glupost u pitanju. Ispod samog volana ima neka osigurač platna koja ima kao izlivenu kajlu i to se precvikalo pa je dobio luft... Uglavnom, Ćale je zamenio tu platnu i dotego volan i smanjio luft na 15cm obima volana.
 
Treba mi savet oko meh.volana 5911.Imam problem sa mehanickim volanom.Ima lufta na volanu tj praznog hoda na samom volanu otprilike cetvrtinu kruga.Inace majstor je menjao spiralu i sta vec tamo ide...(spone su ok) Da li je moguce da su mu ispale te kuglice kada je stavljao sto idu u spiralu i da li je to moguce popraviti ako je do toga.Tj da li vredi to popravljati jer sam cuo da kada vec dotraje stari volan da tu bas nema pomoci.Da ljudi izbacuju i ugradjuju servo.Sta da radim?I kakva su vasa iskustva sa ovim volanom.
Listaj nazad u proslu godinu kolega Lisnik je slikovito objasnio sta i kako.
 
Ako fali kuklica onda kad pod opterecenjem okreces volan osjetis kad "preskoci" a ovo sa luftom je nesto drugo.
 
Nazad
Vrh