Zetor

Nastavak mog problema ....
Nosio glave na hidro test i ravnanje i sad je sve Ok nije pukla ni jedna glava ali na dve su propuštali čepovi ali su zamenjeni novim
Sve namontirano ali onda primetimo da nam usisno crevo od hladnjaka do vodene pumpe pri većem gasu bude tr. slepljeno- pravi vakum
Zaključak da je hladnjak začepljen pa nema dovoljan protok vode
Hladnjak odnet kod majstora na čišćenje pa će mo dalje videti šta se dešava

Tako da se nameće zaključak da je hladnjak pravio pičvajz od samog početka :zli::zli::zli:

Hladnjak je najcesci uzrok kod Zetora u problemima sa rashladnim sistemom.Cesto se desi da mora ici novi iako stari ne pusta tecnost.
 
kako vas sluze ovakvi obrtomeri? i ako je neko skoro kupovao,koliko je?
[video=youtube_share;fGVY5rN-hOg]http://youtu.be/fGVY5rN-hOg[/video]
 
Moj problem je rešen.
Definitivno je hladnjak pravio zajebanciju ( ko bi reko), znači majstor ga rastavio očistio i ponovo sastavio
Danas sam uzorao 3 kj i nisam dosuo ni deci vode , motor ne diže temperatu i sve radi normalno
 
kako vas sluze ovakvi obrtomeri? i ako je neko skoro kupovao,koliko je?
[video=youtube_share;fGVY5rN-hOg]http://youtu.be/fGVY5rN-hOg[/video]

Na jednom traktoru je 5200 sati i jos uvek radi, na drugom je se pokvario kada je na satu bilo 1862 sata.cena , pa ako je za temperaturu 1860 din u kisacu, ovaj moze samo da bude skuplji.
 
I na mom je oko 5500 sati i nisam imao problem sa satom nego sa el.davačem na motoru na nekih 1000 sati rada.
 
Moj 6245 i OTT Jura NS80
1398228_206914606157308_687218767_o.jpg
 
Ja bi tako mogao da slikam samo svoj.
ne samo u mom selu, nego koliko ja znam, nema ni jedan u celoj okolini.

pazite sad ovo:
Pre nedelju dana sam trebao da menjam ulje. Dva automehanicara nisu znala gde se sipa novo ulje, jer nigde cepa nije bilo :-D
Morao sam da zovem prijatelja koji nam je rekao da je čep zapravo šraf kod filtera za ulje :)
a juče sam konačno odlučio da sredim krkljanje u menjacu (možda se neko seća kada sam kacio probleme i gremlinima u menjacu/diferencijalu/čizmama) i našao sam samo jednog majstora kome je poznata ova marka. Vozio sam kroz druga sela 2,5h bez prestanka i ostavio mu traktor.
javiću rezultate rada.
 
Da li moze da se na zetora 5711 stavi instument tabla od 5718, 6718.,..?
Ukoliko budem morao da menjam moju, stavio bih ovu drugu (drugi nosac table sa rupama za satice) jer ima dodatne pokazivace. Ili da samo izbusim rupe kad vec ima mesta, i to bude to?
Zasta su tacno ovi dodatni pokazivaci? Ne vidim lepo na slici. Ovaj desni na 6718 je izgleda pritisak ulja? Ja to nemam, vec samo lampicu koja se upali ukoliko padne pritisak na malom gasu.

5711

image hosting sites

6718, slika iz oglasa

windows print screen
 
Secate li se ovoga sa 182 i 183 strane?


Traktor je skroz rasturen.
Bili ste u pravu za simptome koje ste nabrojali.
Kaze majstor da u gorem stanju menjac video nije.
Lufta koliko volis, pojeden zupcanik 3 i 4te, lezajevi rastureni po kucistu menjaca...


how to take a screen shot

upload an image

print screen windows

screen shot on a pc

pictures upload

Cena sitnica.. 45.000 din za sada. I to naravno, bez rada majstora.

windows 7 screenshot

Sledece na redu je sklapanje menjaca, i skidanje cizama, prilazak kocnicama, reduktorima...
 
Marko ovo ce da bude sredjen menjac kako valja . Nemoj da se jedis to je mala cena naspram nekih marki gde se za takve delove daje neverovartno velika cena . :ppozdrav:
 
Црни Марко, био си у праву за Гремлине.

- - - - - - - - - -

Знам да за аутомобиле помаже "освештавање", пошто је ово тежи случај , препоручујем ти исто и за трактор, за сваки случај, кад га склопиш.
ПС.
Пази само леђа, уска ти кабина.
 
Nazad
Vrh