Zetor

Pa za te gumice mi nije uzeo nista, to me je castio, samo to mi ie radio oko hidraulika. Radio mi je oko trapa, puza volana, pa onda oko instalacije, jos nesto oko 539. Nije to neki posao da se zamene gumice, ako neko zna. Mislim da se za nekih 3-4 sata zavrsava.
 
Nije problem zameniti gumice na hidr. klipu. Ako je kvar u "kockici", t.j. razvodniku, to je vec malo veci posao - treba biti oprezan, a i "kosta" vise vremena...
 
Kod mene je i cilindar bio loš, iznutra kao izjeden od rdje , pa smo menjali nov. Ruke i delovi 25000 din.
 
Nije problem zameniti gumice na hidr. klipu. Ako je kvar u "kockici", t.j. razvodniku, to je vec malo veci posao - treba biti oprezan, a i "kosta" vise vremena...

Kolega ne zove se to gumica na hidr. klipu vec hidraulicka manžeta.
Manžeta je elastični brtveni element koji služi za brtvljenje klipa i cilindra u ... namjenjena brtvljenu klipa i cilindra za pneumatiku i hidrauliku .

Ili po srpski jos manzetna:ppozdrav:.
 
I mi na madjarskom jeziku kazemo "mandzsetta", t.j. koristimo istu rec za manzetne. Ja sam samo nastavio da koristim kolegin recnik (prethodni postovi), pa da ne umesam (jeste adekvatne) druge nazive, ovako bolje razume'du ljudi.
Mogao si da citiras prethodni post... ali dobro, vidim da si nanisanio na mene :ppozdrav:
 
Inace mjenjanje O-gumica u famoznoj "kocki" ili regulatoru nije neki problem , treba naci dobar katalog gdje se to dobro vidi i moze se relativno jednostavno napraviti, kako skidate stare O-gumice stavljete nove. Noviji regulatori imaju jako malo za mjenjati dok stari imaju saku za zamjenu, problem su ako su te gumice lose , jako tesko je to napraviti bez da ne ostetite neku , ako su kvalitetne nema problema.

Noviji imaju djelove koje nije preporucljivo rastavljati nema gumica unutra, odnosno ima jako malo i taj dio nije problem , ali ne dirati tamo gdje ih nema , jako je tesko sastaviti bez alata za to ili trebaju dvojica(4 ruke) da to strpaju nazad.
 
Jel mi moze neko objasniti u kom polazaju treba da drzim rucicu za stelovanje hidraulika kada valjam, na kojem polozaju u transportu, koj polazaj kada spremam i tako dalje. Ja je uglavnom drzima na srdnjem polazaju.
 
Jel mi moze neko objasniti u kom polazaju treba da drzim rucicu za stelovanje hidraulika kada valjam, na kojem polozaju u transportu, koj polazaj kada spremam i tako dalje. Ja je uglavnom drzima na srdnjem polazaju.



P - bez plivajuceg mehanizma (transport)
M - polu plivajuci rezim (na primer oranje plugom sa tockom ili npr valjci na setvospremacu)
D - potpuno plivajuci rezim hidraulike (oranje sa plugom bez tocka)

imas jos i polugu za brzinu reakcije (sporo/brzo) hidraulike poluga br.4



P.S. imas ovde uputstvo skini ga oznake su iste i na novijim modelima, ja za nove imam samo na ceskom
 
Poslednja izmena:
Koliki A ima orginalni alternator na Zetoru godista oko 90. Nigdje ne mogu to da nadjem a moj je pred kraj. Naso sam neki od klia odgovara mi nosac al je 60A pa se bojim da mi nece bit mali jer nekad upalim i prenja i zadnja radna svjetla i ona naprijed sve zajedno
 
60A bi trebalo svakako podmiriti sva svetla, jer tesko da ti sve to prevazilazi 700W(koliko ustvari daje taj alternator od 60A).
Ako su ti sijalice od 55W, to znaci da mozes ukljuciti vise od 12 takvih sijalica..
U suprotnom imas alternatore od 90 i 120A, ali oni se koriste na vozilima koja imaju klimu..
 
Evo ovako kod mene upaljeno bude. Dav prednja H4 55w, dva prednj gornja h3 55ww dva zadnja isto, pozicije naprijed nazad, radio, i nekad grijanje ili hladjenje. U biti cu ja kupit taj alternator za rezervu dok ovaj skroz ne krepe :D
 
Danas je Zetor u valjanju na 2ha psenice, sa sve transportom do njive i nazad potrosio 5l. Ispadne 2,5 l po ha, sto nije mnogo. Verujem da bi mogao i manje, da sam imao jos parcela na toj strani. Mislim da sa spremacem od 2,8m nece preci 5l, po ha. Sto je prihvatljivo.
 
Danas je Zetor u valjanju na 2ha psenice, sa sve transportom do njive i nazad potrosio 5l. Ispadne 2,5 l po ha, sto nije mnogo. Verujem da bi mogao i manje, da sam imao jos parcela na toj strani. Mislim da sa spremacem od 2,8m nece preci 5l, po ha. Sto je prihvatljivo.
Teraj to Manjeviću i ne žali nafte. Pa litar dva ako potroši više dnevno uz udobnost kabine nije nešto mnogo.
 
Daleko je moj Zetor od Imt a i Rakovice, sto se tice udobnosti. To je auto za njih. Pogotovu za stari tip Imt a i Rakovicu sa onom uzom kabinom orasje... U 6011 mogu da pricam na telefon dok radim, a u Rakovici sa uzom kabinom nije bilo sanse.
@ aca74 mislim da u radu na u njivi nije veliki potrosac, ali jos ne mogu sa sigurnoscu tvrditi, ali zato u trasportu je katastrofa.
 
Ja jedva cekam svog da probam u setvospremiranju. Ako bude isao lepo sa 2,8m, bicu zadovoljan traktorom.
Kada sam ga uzeo, nije mi se bas svidjao, cupkala je hidrulika, imao luftu u trapu, puzu volana. Sada kad sam sve to sredio, bas je utegnut i drugi je traktor. A vidim da ima opet skace cena, da to nije normalno, 6211, dobro stanje se ne moze kupiti bez 8-8500e da je u dobrom stanju. To je bas, bas mnogo para. A za 7711, to je tek sacuvaj boze, idu preko desetke.
 
Nazad
Vrh