Zetor

dodji kod nas u BiH i kupi sebi 7711. ne idu preko 7,5 hiljada eura
 
Pogledao sam sada oglase na olx. 7711 ima samo taj sto izbacio, 7211 su oko 7000e, a kod nas mislim da se moze kupiti za 8000e. Tako da mi se ne isplati.
Kada bi se mogao naci 7711 za 7000e sa kabinom, da je u dobromstanju, to se isplati, doci i uzeti.
Ovde kod nas su cene nerealne, niko nece dati 7711 ispod deset.
 
7711 ovdje nisu toliko popularni jer nema prednje vuče dok su sa njom redovno dobro preko 10.000 evra. Imaš jedan 7711 Turbo u Bijeljini, to ti nije daleko a mislim da je oko 7-7.5k evra.
 
To je kod onih što uvoze iz Amerike, ne znam u kakvom je stanju, nisam gledao uživo. Nije 7711 već 7320, pomiješao sam, mladji dosta1 1996. godina. Ima i Plus mjenjač, dakle 10+10 (mehanički reverzer). Komšija ima 7745 sa takvim mjenjačem i to je uživanje za raditi, veliki izbor brzina u rikverc a mene baš rikverc nervira kod mog 7045.

Evo oglasa

http://www.olx.ba/artikal/20638193/traktor-zetor-7320-turbo-plus/

Ako je ovaj dobar mogao bi sa skineš kabinu sa tog što sad imaš, nabaciš na ovoga a taj prodaš.
 
7711 ovdje nisu toliko popularni jer nema prednje vuče dok su sa njom redovno dobro preko 10.000 evra. Imaš jedan 7711 Turbo u Bijeljini, to ti nije daleko a mislim da je oko 7-7.5k evra.

Ovdje oko mene je trenutno velika potraznja za 6340, nekoliko ljudi trazi taj model ali ponuda slaba. A u Hr ih ima ali jake cijene i kad se dodaju troskovi uvoza valjda se ne isplati.
 
Danas mi je Zetor 6011 na 20km, potrosio 4l goriva. 10km je isao bez icega, a deset km je vukao praznu prikolicu. Ne znam ni sam sta da kazem, da li je mnogo ili ne. Ne znam koliko bi potosili drugi traktori....
 
Vozio sam 65 minuta i radio je u mestu jedno deset minuta, dok se malo zagrejao, dok sam skinuo kembridz. Vozio sam ga na nekih 1700-1800 obrtaja.
 
Dolovac, sa dve litre bi bio zadovoljan.:osmeh:
Ne znam koliko moze da podigne potrosnju ako bude vukao punu prikolicu. Nisam nikada testirao nijedan traktor, pa ne znam koliko bi trebalo da trose.
Prosli put mi je potrosio 8l za 25km, sa beracem, ali je radio u mestu dosta, dok smo istovarili berac.
 
zetori su spori traktor(ne kudim, vec pisem realno) i svi ih pritiscu i otud velika potrosnja u transportu. a puna prikolica daleko vise trosi i ako je zurba posla pa moras pritiskat sve ostalo zns. a ti si vozio na sto rekli idealnim obrtajima. po meni to nije puno. ne znam sta se misli, nije to auto pa peta na 1500 obrtaja.
 
Koliki je njegov maksinum da povuce (da ga ne opteretim)? Mislio sam u zetvi da zakacim jednoosovinku, pa za njom dvoosovinku, to bi sve bilo oko 10t psenice plus tezine prikolica. Mozda ce mu biti mnogo.
Kod nas ranije u zadrugama vukli sa Rakovicama 76, dve zmajevke pune psenice. Kako je to islo ne znam, ali su tako radili.
 
Nazad
Vrh