Zetor

nisam dobro napisao,trebaju mi uski tockovi za njega da moze da udje izmedju redova fortera 140
 
Imam problem sa kompresorom na 5211. Kada pokusam da ga ukljucim krci kao da ono malo kvacilo nije razdvojilo i ne mogu da ga ukljucim.
Da li je neko patio sa ovim?
Nikada nisam otvarao kompresor, da li do tog dela mogu doci od gore, glava cilindra, cilindar ili moram skidati prednjicu , odnosno celu deklu razvoda?

Ako se izlizala zupčcasta spojnica, nju ne možeš zameniti bez skidanja dekle razvoda. U većem broju slučaja može se namestiti samo sa vađenjem cilindra, u tom slučaju treba deformisati viljušku koja uključuje spojnicu da bolje uzupči...
 
Ako je otisla spojka imas dobar problem.Skini cilindar (mozda i klip) pa ces bolje znati sta je crklo.Inace za zamjenu spojnice(kandza) ako se dobro sjecam treba i PVP i deklo van. Kad skines cilindar vidjeces spojnicu ,viljusku i obrati paznnju na vijak sa kontra maticom sto drzi vilicu.Zna se raskilimati.
i00819-kopija.jpg
 
To je to, ali mislim da PVP ne mora da se vadi, "dovoljno je" skinuti deklu razvoda i od napred se da demontirati spojnica ako je neophodno menjati je...
 
Ja ipak mislim da treba PVP van.Vratilo na kojem je kandza,Ekscentricni dio koji pogoni klipnjacu nemogu napred a spojnica je iza njih.Znaci vratilo mora nazad(prema PVP) da bi izvadio spojnicu.Odavno to nisam radio pa govorim iz sjecanja i uz pomoc slika.

i00272-kopija.jpg
 
@ Lisnik i @Mityoo

Hvala najlepse na odgovorima. Nisam siguran da li cu sutra stici, a ako ne onda utorak. Skidam prvo cilindar pa cemo videti za dalje.
Potrudicu se da poslikam i da okacim ovde, mozda nekome nekada pomogne.
Nesto mi mirise na spojku jer uopste ne moze da uzupci samo krci kada pokusavam, no ne bih da pricam unapred nikada nisam video taj kompresor otvoren.

Jos jedno pitanje. Za deklu razvoda dovoljo je da skinem hladnjak da bih joj mogao lepo kulturno prici?
Inace traktor nema servo, znaci nemam jos i pumpu tu na kompresoru.
 
Bas malo podataka mogu da pronadjem u vezi dva Zetora koja su pocela polako da me zanimaju... Naime u planu je pojacanje (da me neko ne shvati pogresno necu se ja odmah ponoviti ali u planu je)...

Zanimaju me samo traktori koji mogu da vuku 4 brazde u srednje teskoj zemlji... (zemlju koju planiram uzeti u zakup je u susednom selu i nije bas kao moja malo je teza)..

Zanima me ili neki Zetor 16145 ili Zetor 16245...

Ovako po forumima neki ih hvale niki ih kude... Zanima me da li imaju neku fabricku gresku kao recimo IMT 5170 ili nemaju problema sa menjacem i diferencijalom...

Esteticke razlike izmedju 16145 i 16245 primecujem i sam (dimenzije guma i limarija)... Ali zanima me mehanika..

Cuo sam jos da 16145 ima drugaciju radilicu od 16245 koja ima neke cepove pa kad ti cepovi zviznu hoce da zariba,dok je na 16245 to reseno... I da je 16245 jos jaci od 16145...

Neki se zale na taj Multipover, a u raspitivanju za taj traktor cuo sam na nekim mestima da je "zavaren" multipover.. Sta to znaci???? Koliko kosta srediti to ako je recimo zavareno??

Da li boluje na kocnicama kao recimo IMT 560 ili tome slicno...

Znam jos da 12045 imaju 4 brzine dok ovaj 16145-16245 imaju 3 brzine... Cuo sam da im i fale brzina za oranje pa zato kazu bolje plug veceg zahvata pa polako...

Raspitujem se polako nije stiglo jos do kupovine... Hvala.. :ppozdrav:
 
Pa vidi to za brzine je znaci 3+R brzine ma mjenjacu glavnom, svaka se polovi znaci multipowerom bez kvacila i jos rucica za brze i spore mehanicka koja se mijenja sa kvacilom, sto bi ukupno bilo 12+4 brzine. Taj multipower ti je ovo

. Sema je od 8540 sa 3 stepoena multipoer ali je na semi prikazana sa 2 stepena kao na vecim 10540. Mislim da je to isti vrag da je kod mene samo malo usavrseno pa dodat jos jedan. U biti kako sam nailazio na tu temu kad stradaju te lamele traktor ostaje samo na tim sproijim brzinimaznaci dobiojes 6+2. Pretpostavljam da to neke zavare da vuku zajedno da bi dobili ove brze lamele. Inace ovo je radio ja mislim kolega kockasalascenej na svom zetoru serije 40 kao moja i on zna vise o tome a uspjesno je to rijesio.
::::::::
sad sam proletio kroz poruke i kolega vec pomenuti gore mi je rekao da su iste lamele za ZTS 160 to su ti i za ovaj moj tako da ti je ova sema mjerodavna :)
 
Susretao sams e sa tim izrazom "zavaren" multi pover....

PA se pitam koliko kosta to zadovoljstvo osposobiti ga..

Taj menjac nemoze biti komplikovan za remont mislim ipak nije tu toliko brzina ko u ZF menjacima... I mislim da ga bez problema mogu sam remontovati...


Sta mislis ovako uopsteno u Zetoru 16145???? Znaci koje su mu mane i prednosti...
Kako se slaze sa plugom od 4 brazde ajde neka bude 4x35cm...
 
Iskreno da ti kazem misljenje nemogu ti ga dati. Ali ako ja vucem nekako 3x30 sa svojim zetorom na nekih 28-30 cm dubine ako su lijepi uslovi bez nekog prevelikog proklizavanja a imama srednje tesku i tesku zemlju ( koju orem samo kad je suho) on treba vuc 4 x 35 ko nista jer je on vise od tone tezi od mog zetora. Mjenjac se da rijesit ovaj kolega kaze da je iso bezveze u madjarsku po dijelove iako ovi odgovaraju sto znaci da dijelova ima.A u biti u tom mjenjacu odu te lamele ( oznaka broj 3) koje je potrebno zamijenit i to je to, mislim da mu se kardana pali bez kvacila i da ima d Mana moglo bi se reci potrosnja i taj multipower. Ja ga uzivo nisam vidio ali ovako neka uporedba u odnosu na moj zetor. https://www.youtube.com/watch?v=J2vxVqIxWX8 ovde bez muke vuce 4 pluga Mislim da ti je bolje gledat 162 ipak je malo mladji
 
Joj druze stajes mi na muku sa tim 16245!!!!!!!!!!!!!!!

Dosta je vise ::novac:: taj 16245!!!!!! NAsao sam jedan 16245 u odlicnom stanju ali cena je 15.000e... Dok ovi 16145 ima da se nadju za upola manje para....

- - - - - - - - - -

Uf ovaj sa snimka dere 5 brazde obrtac.... Mora da je veselo hidraulici... :osmeh:
 
Imas ovaj trazi 10000 jedino treba da se uradi menjac kaze da ne radi 3 brzina (zato je podigo zadnju brazdu ore 1 brza) i prekidac od ukljucivanja prednje vuce,za motor reko da daje garanciju i za hidrauliku. Sad je pitanje dal ima i neke druge nedostatke... A na Zetorima mozda su gume naj skuplje jer delovi su po prilicno jeftini.
http://www.polovniautomobili.com/poljoprivredne-masine/5983274/zetor-16245zts
 
Kod nas jedan 12xxx znaci 120 konja i 4 brzine u menjacu je teran i do pre 5-6 godina prakticno nije spavao radio je jako puno = stotine jut . Kacen je na njega 3 brazac i tada je isao prilicno brzo mada je mogao i 4 da nosi . Isti traktor je u selu samo kod drugoga gazde i sada nosi 3 brazde ali neki besni zahvat . Sa tim traktorom moze jako mnogo da se uradi . Mislim da je bolja opcija 120 setka od 160 zbog menjaca jer ovaj jaci ima jako nezgodan raspored kako znam . Bolja je opcija ako je vec slab za cetiri u vasem ataru 120 tku postaviti turbinu mada mislim da nema potrebe .

U susednom selu ako nesto moze da nosi 3 brazde montira se 4 i zadnja je u vazduhu za nedaj boze :haha: mozda zatreba . Te 120 tke uvek imaju spustene 4 pa i one bez prednje . Kod nas su zemlje srednje teske gornje lakse - cernozem donje neka vrsta rita koja zna da lepo se kajisi .
 
Iskren da budem nisam imao nekih velikih iskustva sa Zetorima ali vidim da su stvarno traktori na mestu.... Po udobnosti posebno se isticu...

Za emne najbolja kombinacija bi bila sledeca...

Zetor 5211, Zetor 7745 i na kraju teskas 16245.... To bi bila ekipa ne prevazidjena!!!!!! :osmeh:

Hvala vam na savetima,pokusacu do 2017 godine da kupim tog Velikog zetora... A ja sta zacrtam to ostvarim...

Tako je bilo za sve masine... A sad mi je najveca zelja taj Zetor 16245 i ako kojim slucajem ne uspem njega da uzmem 101% uzimam 16145,pa ce da posluzi par godina dok ne skupim jos love za 16245...

Ali DEFINITIVNO sledeci traktor mora biti taj veliki ZETOR!!!!!!!! :ppozdrav:
 
POzdrav zetordžije!
Interesuje me da li bi neko mogao da mi izmeri visinu volana na svom zetoru interesuje me treba mi
radi se o ovakvom volanu sliku sam pozajmio sa prethodnih strana
2agtgeh.jpg

Znači interesuje me visina od šrafa na glavi to je negde na pola ove budze otprilike do obruča mereno na sredini. Znači neka letvica na obruč popreko i visina u centru
unapred zahvalan:ppozdrav:
 
Ako sam te dobro razumeo, treba ti duzina ovog dela gde sam obelezio? Ja nemam ovaj model zetora, ali prvom prilikom kada budem mogao, izmericu pa cu ti napisati jer ovaj volan izgleda kao moj na 5711 ako uopste odgovara.


free picture upload
 
Nazad
Vrh