Zetor

Zombie_666 menjao sam ja,prvo parkiraj traktor na neku mali nagib da ulje ne curi,i sve ostalo je kao sto si napisao.Pritom jako je prosto.
 
Zna li neko koju nosivost ima kuka na Zetoru? Mislim na kuku za prikolicu jednoosovinku, diže se i spušta polugama.

EDIT

Našao sam, 13kN tj. 1325kg vertikalno.
 
Poslednja izmena:
Video, sam jednog Zetora 2511 sa kabinom, na oko lepo izgleda, potpuni sam laik za traktore, e sad da li bi taj traktor bio ok za sledeće:
Imamo 2 jutra pod leskom (tek je zasadjena) i na jesen planiramo još 4 jutara da zasadimo. I pored toga imamo još
5 jutara zemlje (koju ćemo možda da obradjujemo).
Da li je ovakav traktor dovoljan za početak?
Pošto sam totalni laik svaka pomoć bi mi dobro došla.
 
Mislim da je potpuno dovoljan.
2 cil., malo trosi, dosta okretan, jednom brazdom moze i da ore - za ovu povrsinu i ovakvu exploataciju (ako je stvarno u dobrom stanju) je idealan traktorcic.
 
Mislim da je potpuno dovoljan.
2 cil., malo trosi, dosta okretan, jednom brazdom moze i da ore - za ovu povrsinu i ovakvu exploataciju (ako je stvarno u dobrom stanju) je idealan traktorcic.

Nekada je taj traktor bio glavna mašina i nosilac poslova i za veće površine. Samo treba obratiti pažnju na izbor priključnih mašina i pravi vozač i udri :bravo:
 
danas sam isao u freziranje sa 6718 i lagano podigao hidraulik bez de je ukljucen kardan ....mali levi reduktor skroz dole podigao rucicu za dizanje i to je to mozeee !
 
Naravno da može, kad mu hidrulika može da radi nezavisno od kardana. Nije ursus, mada može i Ursus da digne bez da se okreće kardan samo malo kmpliciranije.
 
Bosonoga aj objasni ako nije komplikovano kako bi to izveo na Ursusu. Tast ima Ursusa i mora do njive ici bez kardana jer hidraulika ne radi ako nije ukljucen kardan.
 
Ako ima 355-360 onda se leva rucica povuce ka sedistu u krajnji polozaj i tad radi hidraulicna pumpa preko menjaca,znaci menjac mora da bude ubacen u brzinu.
 
Bosonoga aj objasni ako nije komplikovano kako bi to izveo na Ursusu. Tast ima Ursusa i mora do njive ici bez kardana jer hidraulika ne radi ako nije ukljucen kardan.
za Ursus vrijedi samo u mjestu da digne preko mjenjača. Traktor u baciš u jednu brzinu, reduktor brze -spore staviš u neutral. Pumpu uključiš da radi preko mjenjača, odnsono kardan radi preko mjenjača.
 
Može li nekako na Zetora da se ugradi manometar da pokazuje pritisak ulja u motoru? Nikako ne mogu da se naviknem na onu lampicu, navikao da imam manometar i u IMT 539 i u Hurlimanu, inženjeri u Zetoru htjeli da ispadnu pametni pa stavili glupu lampicu.
 
Pretpostavljam da ti lampica dobija signal od membranskog prekidaca koji je uvrnut negde na uljnu magistralu.
Uvrnes umesto tog prekidaca prikljucak za manometer i to je sve.
Mozes da stavis i racvu pa da ti radi i lampica i manometar. 'Peace of cake'.
 
Može li nekako na Zetora da se ugradi manometar da pokazuje pritisak ulja u motoru? Nikako ne mogu da se naviknem na onu lampicu, navikao da imam manometar i u IMT 539 i u Hurlimanu, inženjeri u Zetoru htjeli da ispadnu pametni pa stavili glupu lampicu.

Pa i na imt-u mislim onim vecim je isto lampica ali i ja sam to preradio tako da sad imam i jedno i drugo mislim na manometar,ne bi ja ipak da cekam da lampica zasija
 
Pitanje za poznavaoce Zetora. Koje su razlike između slovenačkih i čeških kabina što su se ugrađivale na zetora 7011. Gledam po oglasima češke su tapacirane, imaju grejanje, a slovenačke uglavnom bez grejanja i nisu tapacirane. Kakva je razlika u zvučnoj izolaciji? I koje su još razlike? Da li su se slovenačke kabine ugrađivale kod nas u predstavništvu ili su iz Češke sa takvim dolazili. Bilo bi lepo kad bi se neko setio otprilike cenovnika iz tih 80-ih godina i razlike u cenama zbog kabina pa da napiše.
 
Našao sam na jednom od foruma kako se ugradjuje mjerač pritiska ulja, veoma je prosto i nije ni skupo, danas sam gledao cijene. Evo kako to izgleda, slike sam posudio

IMAG0269.jpg


IMAG0263.jpg


Problem mi je jedino ovaj zavrtanj kojim se crijevo veže na otvor u bloku motora. Zna li neko koji je to navoj? Znam da je M10 ali ne i koji je korak. Negdje kažu da je M10x1 a negdje da je M10x1.5.
 
Nazad
Vrh