Zetor

@pešut

Kompletna visina volana je 22cm ,
visina glave volana je 8cm, pa ti racunaj sta te interesuju...

Vi kao da imate zetora u dvoristu pa znate sve te podatke oko volana,ili ste vesti na guglovanju.........:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

http://poljoinfo.com/showthread.php?5214-Zabava-sme%C5%A1ne-slike-video-i-ostalo-5&p=972532&viewfull=1#post972532
 
Hvala, tacno taj podatak mi je trebao:ppozdrav:. Pa i meni se cini da su volani isti ja i neznam koji je ovaj zetor sa slike.
Ako neko zna nekoga ko rastura zetore ili gde bih mogao nabaviti ovakav volan neka mi javi:bravo:
 
Bas malo podataka mogu da pronadjem u vezi dva Zetora koja su pocela polako da me zanimaju... Naime u planu je pojacanje (da me neko ne shvati pogresno necu se ja odmah ponoviti ali u planu je)...

Zanimaju me samo traktori koji mogu da vuku 4 brazde u srednje teskoj zemlji... (zemlju koju planiram uzeti u zakup je u susednom selu i nije bas kao moja malo je teza)..

Zanima me ili neki Zetor 16145 ili Zetor 16245...

Ovako po forumima neki ih hvale niki ih kude... Zanima me da li imaju neku fabricku gresku kao recimo IMT 5170 ili nemaju problema sa menjacem i diferencijalom...

Esteticke razlike izmedju 16145 i 16245 primecujem i sam (dimenzije guma i limarija)... Ali zanima me mehanika..

Cuo sam jos da 16145 ima drugaciju radilicu od 16245 koja ima neke cepove pa kad ti cepovi zviznu hoce da zariba,dok je na 16245 to reseno... I da je 16245 jos jaci od 16145...

Neki se zale na taj Multipover, a u raspitivanju za taj traktor cuo sam na nekim mestima da je "zavaren" multipover.. Sta to znaci???? Koliko kosta srediti to ako je recimo zavareno??

Da li boluje na kocnicama kao recimo IMT 560 ili tome slicno...

Znam jos da 12045 imaju 4 brzine dok ovaj 16145-16245 imaju 3 brzine... Cuo sam da im i fale brzina za oranje pa zato kazu bolje plug veceg zahvata pa polako...

Raspitujem se polako nije stiglo jos do kupovine... Hvala.. :ppozdrav:

Ja znam da susjed ima ursusa 120 konja i nema kočnica malo malo se negdje zabije.
I kod nas u teškoj zemlji ore u pomoćnima ako je malo brda.
I da se grije dosta motor slabo hlađenja slaba imaju kad mi je pričao jedan čovjek da je isti ili zetor ili ursus.
A sad kakvi su ti 160 nemam pojma .
A i većinom sve su to stari strojevi to je lutrija danas .
 
Mislim da sa kupovimo tog velikog traktora se ne moze pogrijesiti jer je to ipak traktor sa 6 cilindara(ne kao ovi danasnji po 4). Kocnince se daju srediti samo ako se ima volje a ciro ima veliku volju cim se upusta o razmisljanju kupovine takvih kocnica koje su najmanji problem recimo u odnsou na mjenjac. Pumpa na tom velikom zetoru ima dosta veliku pumpu pogonjenu sa cak 2 remena i mislim da nema sanse da dodje do pregrijavanja uz cist hladnjak koji je dosta odignut i povucen u haubi a i s vanjske strane haube je cini mise ona fina sitno izbusena mrezica tako da puno krupnih stvari i ne dolazi do hladnjaka. Pa recimo da je to traktor koji se ne koristi u pun operacija barem ne ovih sitnih tako da ih vecina nema puno radnih sati.
 
Samo mogu da kazem da je moja odluka vec 99% na strani tog velikog Zetora... E sad je pitanje samo kog dal 16145 ili da se strpim jos malo i da kupim 16245 to cu jos da vidim kako finansije kazu...

A sto se tice volje,truda i mehanike,ma to nije NIKAKAv problem....

Ako budem uzeo 16145 (u losijem stanju) spreman sam ja i cale da ga ubacimo u radionicu i CELOG razbucamo i sredimo SVE na njemu... To nije nikakav problem,volje imam a i sve bolje baratam mehanikom,zahvaljujuci vama i ovom forumu..
A i ako nesto ne budem znao tu su kolege koje uvek hoce da pomognu...

Sad mi preostaju 1-2 sezone (teske) da spremim malo vise ::novac:: i onda krecem u potragu za tim Zetorom...

Jedva cekam da doteramo tu mrcinu i da zasucem rukave!!!! :bravo:
 
Ja sam slicnog misljenja samo meni vise odgovara zetor od 120 ks 12145 ili ursus 1224 ne zbog cene posto 120 i 160ks kostaju priblizno vec zbog menjaca sa 4 brzine.
 
Moze se dobiti i menjac sa 4 brzine i na 160ks... Provereno i tom menjiacu nije bilo nista...

No meni je nebitno... Neka ide on i sa 3 sporom ali da vuce plug 4x35 zahvata... A ako je godina ekstremna teracu ga sa 3x35-40...

- - - - - - - - - -

Evo lepotana za mene!!! :osmeh:

Uf sto sad ne ide zima da se ima vremena ovo rasturiti u delove.. :osmeh: http://www.polovniautomobili.com/poljoprivredne-masine/6055462/zetor-16145
 
Ja sam slicnog misljenja samo meni vise odgovara zetor od 120 ks 12145 ili ursus 1224 ne zbog cene posto 120 i 160ks kostaju priblizno vec zbog menjaca sa 4 brzine.

Takog ima moj susjed ali u brdu se nije proslavio .
Gura snijeg i izore koja dva tri hektra neznam čemu velik traktor za to malo.
Ako uhvatim koju sliku ubacim.
 
Vi kao da imate zetora u dvoristu pa znate sve te podatke oko volana,ili ste vesti na guglovanju.........
angry.gif


- - - - - - - - - -

http://poljoinfo.com/showthread.php...deo-i-ostalo-5&p=972532&viewfull=1#post972532



Od svega pomalo...
 
Moze se dobiti i menjac sa 4 brzine i na 160ks... Provereno i tom menjiacu nije bilo nista...

No meni je nebitno... Neka ide on i sa 3 sporom ali da vuce plug 4x35 zahvata... A ako je godina ekstremna teracu ga sa 3x35-40...

- - - - - - - - - -

Evo lepotana za mene!!! :osmeh:

Uf sto sad ne ide zima da se ima vremena ovo rasturiti u delove.. :osmeh: http://www.polovniautomobili.com/poljoprivredne-masine/6055462/zetor-16145

Cira, sta kazes za ovog zekana, da li bi sa svim silnim tegovima vukao 4 glave? :osmeh:
http://www.olx.ba/artikal/5238546/zetor-16245-zts-160-ks/
 
kod mene u selu jedan veci gazda ima 2 komada 16145 i jednoga 16245,koliko ja znam nije imo s njima nekih nekih vecih problema,vuku plugove 4 brazde okretače,teske drljace,roto drljace,na jednom ima i prednji hidraulik,veoma zahvalni traktori!! :ppozdrav:
 
I ja sam cuo da su veoma zahvalni traktori i da se retko kvare...

Uf taj se ubio za 4 brazde... :osmeh:
 
[video=youtube_share;-HrhgwibKoo]http://youtu.be/-HrhgwibKoo[/video].Evo Ciro jednog snimka od jesenas.Brat ore Ursus 160,4 brazde
 
Planiram da zamijenim semering na izlazu kardana na mom Zetoru. Kako sam vidio u katalogu, radi se o semeringu 40x72x12. Ako je neko mijenjao trebala bi mala pomoć. Sa zadnje strane vidim 4 zavrtnja koji su rasporedjeni oko izlaza kardana. Ako sam shvatio crteže iz kataloga, trebam ih odviti i skinuti taj poklopac na kojem su i ispod treba da bude semering. Jesam li u pravu?
 
Nazad
Vrh