Zetor

I kod tebe je verovatno ispala bolcna ili iz obloge ili iz drzaca koji je pricvrscen sa 4 srafa M10 na poklopcu nazad...
 
Obim gume 12.4R36 je 4334mm, za gumu 16.9R30 je obim 4404mm, dok je za gumu 16.9R28 obim 4269mm. Postoji još jedna dimenzija koja je približna ovim gumama, mada je nju relativno teško naći kod nas, a to je dimenzija 290/90 R38 sa obimom 4496. Pa neka svako bira koju gumu će da menja za koju. A u principu prednja vuča se koristi samo onda kad postoji proklizavanje pogonskih tj zadnjih točkova, tako da su ove razlike u obimu (od oko 2-3%) zanemarljive.

@ bećarina pusta

Ne zaboravi da su Zetori 7245 izlazili čak i sa gumama 14,9 R26 u šumskoj izvedbi. oznaka im je bila: Z7245H

Da, H znači Horal tj. planinar. Prednje 9,5-24, zadnje 18,4-26, a moguće je da je bilo i verzija sa gumama 14,9-26. Horali su bili traktori sa širim tragom točkova, nižeg težišta, sa ugrađenim mjeračem nagiba...

Zetor 7245H.

20zwnye.jpg


A što se dimenzije guma i njihovog obujma tiče ne samo da ima razlike između dimezija guma već su i razlike u obujmu između nekih proizvođača guma u istoj dimenzije prilično velike tako da i tu treba obratit pažnju.
 
Dali to znači da ću moći koristiti i prednju vuču ako zatreba? Ili to samo odgovara da bude ujednačena visina traktora? Planiram da ga koristim za medjurednu obradu , pa mi prednja vuča neće biti potrebna, jedino ako bude kišno proleće.
Da moćeš da je koristiš...

- - - - - - - - - -

Da, H znači Horal tj. planinar. Prednje 9,5-24, zadnje 18,4-26, a moguće je da je bilo i verzija sa gumama 14,9-26. Horali su bili traktori sa širim tragom točkova, nižeg težišta, sa ugrađenim mjeračem nagiba...

Zetor 7245H.

20zwnye.jpg


A što se dimenzije guma i njihovog obujma tiče ne samo da ima razlike između dimezija guma već su i razlike u obujmu između nekih proizvođača guma u istoj dimenzije prilično velike tako da i tu treba obratit pažnju.

Potpuno si u pravu! Tačno je tako kako si napisao!
 
Sa videa mi ne izgleda da su gume preloše.
Možda da samo spustiš kugle (one se daju štelati) ili da daš tokaru da napravi nove, veče.

Bio sam do sela i proverio u kakvom su stanju gume. Ispostavilo se da su ipak u jako losem stanju. Kad klinovi padnu, bukvalno nemaju nikakvo prijanjanje za gumu. Samo mlatne hauba. Narucicu ove gume nove. Po slici se vidi da mogu samo ove gume da se zamene. Tj odviju se dva srafa i ubace se nove.

Evo par fotografija








free upload
 
Dulkaarpad, pa jel i tebi mlati hauba? :)

Zvao sam u t.r. PAL i nemaju ove gume za haubu. Provericu u Goloboku, a pozvacu i Mariju Muhu. Nasao sam brojeve od Marije na 13oj strani ove teme. Valjda ih nije menjala,, zvacu sutra pa cu videti.

Nego, da li neko zna da li je ista slavinica (isti navoj) vode na bloku motora i na hladnjaku?
Ovo je slavina bloka i nju cu uzeti, samo razmisljam da li da uzmem dve ako su iste kao na hladnjaku, da zamenim i nju.
http://www.pal-beograd.com/index.php?route=product/product&filter_name=slavina&product_id=565
 
Ako nigdje ne nabaviš u te rupe izreži komadiče od unutarnje gume, oni budu ublažili udaranje.

Slavina bloka i slavina hladnjaka su iste M10x1.
Ako su kvalitete kao ove nove koje kod nas prodaju onda radije popravi staru
 
Kvalitet je najverovatnije isti kao kod vas, cim kostaju 1,5-3e po komadu :)
Drze meni slavine, ali imam problem jer zapeknu pa kada hocu da ih otvorim/zatvorim, zezaju. Moram da cuknem nekim cekicem da prorade, pa rekoh ajd kada su vec tako jeftine, da ih promenim.
 
Kad iscuri sva voda ili antifriz iz motora ti u nju u otvorenom položaju našpricaj mrvicu motornog ulja i izokreči ju u krug.
Nemoj udarati po njoj jer ako ti pukne u bloku ili hladnjaku imat češ problem da izvadiš ostatak van
 
Dulkaarpad, pa jel i tebi mlati hauba? :)

Zvao sam u t.r. PAL i nemaju ove gume za haubu. Provericu u Goloboku, a pozvacu i Mariju Muhu. Nasao sam brojeve od Marije na 13oj strani ove teme. Valjda ih nije menjala,, zvacu sutra pa cu videti.

Nego, da li neko zna da li je ista slavinica (isti navoj) vode na bloku motora i na hladnjaku?
Ovo je slavina bloka i nju cu uzeti, samo razmisljam da li da uzmem dve ako su iste kao na hladnjaku, da zamenim i nju.
http://www.pal-beograd.com/index.php?route=product/product&filter_name=slavina&product_id=565

Pomalo jeste, mlati - ponekim obrtajima.
I meni tesko "radi" ta slavina. Ali nije strasno. Samo da ne ispusta :)
 
Nasam sam gume u Goloboku. Kostaju svega 110 din po komadu. Nadam se da sam lepo objasnio sta mi treba, i da ce mi poslati odgovarajucu gumu. Narucio sam i dve slavinice koje su isto jeftine tj 200 din. Narucio sam i onaj poklopac za auspuh da mi voda ne ulazi prilikom kise.
 
Stigle gume. Da li neko prepoznaje da li je to-to? Malo me plasi naslov na otpremnici. Pise: odbojnici za vrata. Ja sam rekao preko telefona (kada mi je pominjao ove odbojnike za vrata) da meni ne trebaju gume za vrata, nego suplje gume za haubu tj gde klinovi silaze u gumene delove i tako hauba ne drhti, nasta mi je prodavac rekao da je to zapravo to, i potvrdio opis kako klinovi od haube silaze u ove gumene rupe.. Videcu kad odem do sela da li odgovara. Ako ne odgovara i ako ovo nije to sto mi treba, sigurno necu vracati jer oni kostaju 90 din komad pa je neisplativo.






img hosting
 
Po obliku i izgledu trebalo bi da je to sto pise na otpremnici. Jedino ako su iste, slicne, i za haubu...nikad nisam obratio paznju na izgled tih ispod haube.
 
Ovo i jesu odbojnici za vrata (graničnici),za haubu ne znam kako izgledaju pošto sam davno moju prepravio a ovo definitivno nisu za haubu...
 
Mala je sansa da su za vrata isti kao i za haubu. Ne mogu da razumem da trazim jedno i objasnim lepo, a dobijem nesto sasvim drugo sto mi ne treba..
Ajd videcu uskoro. Glupost velika od strane prodavca ako se ovo ne uklopi za haubu..
 
Nazad
Vrh