Zetor

Te zatezače možeš staviti sa unutrašnje strane , pa se tako ne vide . Staviš jedan do kabine , a drugi napred koliko može negde iza kompresora . Jedino što se od lima napravi produžetak na kome vise gumeni zatezači sa haube . Sa spoljne strane se vidi samo onaj gumeni deo koji se hvata rukom . Naravno obavezno gumeni odbojnici , jer se u suprotnom čuje škripa od vibracija . Ako treba mogu staviti i slike .
 
Hvala Kiki, ali probacu prvo za zamenom ovih gumenih odbojaka. Imam na haubi deo haube koji se spusta u ovaj gumeni odbojak, i kada ih zamenim, pretpostavljam da ce pod malom silom hauba sici u ove odbojke i da ce biti ok. Kod mene sada to samo padne i mlatne i na odredjenim obrtajima krene da trese da to nije normalno, pa se ponovo na nekim visim obrtajima malo smiri i tako u krug.
 
te kugle sto ulaze u gume nasteluj da ne uđu bas lako pomakni ih ulevo tako kad spustis da cisto malo napnu jer ako ulaze lako opet celandarati ako ima lufta u gumi.
 
Sa videa mi ne izgleda da su gume preloše.
Možda da samo spustiš kugle (one se daju štelati) ili da daš tokaru da napravi nove, veče.
 
Zato ih nisam ni narucio jos uvek. Probacu prvo da vidim da li mogu da nastelujem i pomerim te kugle levo/desno. Resenje bi bilo i da nekom tankom gumom oblozim kugle da teze upadne u gume dole. A inace, veci problem imam sa delom haube koja je do kabine. Tacno kada spustim haubu, ona lupi po limu.
 
To su ti možda amortizeri rezervara loši pa i po njemu udara ili se on trese u radu pa proizvodi buku.
Sama hauba se da štelati i na pantima s druge strane.
Budem ti kasnije stavil sliku odbojnika koje ti sigurno nemaš
 
Provericu, mada sam 99% siguran da sam to zamenio kada je traktoru bio generalno sredjivan menjac i trap. Evo, na ovom racunu iz Goloboka pise drzaci hladnjaka, ali hladnjak nije taknut vec su poslali drzace/amortizere rezervoara. Ali, jedino ako majstor to nije menjao. Provericu ponovo. Da li se ovo uklapa u cenu amortizera za rezervoar?


free picture upload

I jedno bas glupo pitanje sa moje strane: da li su originalni dugacki srafovi koji drze haubu drugaciji (mozda je sredina gumirana itd), ili su u pitanju obicni?
Ja imao jedan koji drzi donji deo haube, a drugi sam stavio neki najobicniji, i on brzo odvije maticu i spadne. I tako vec dva, tri puta.. Ali cak i kada sraf jedva prodje kroz deo za haubu, opet klima..
 
@ Markokg

Amortizer rezervara i amortizer hladnjaka su isti. Razlika je kaj na hladnjaku su dva komada, a na rezervaru tri pa je to očito to jer su tri na računu.
Nego nije mi jasno kakva je ono zadnja stavka na toj otpremnici? Žica za spojničku i zašto je bilo potrebno mjenjati nosač druk lagera
icon_scratch.gif


U orginalu na pantima haube se nalaze zatici ali i oni imaju lufta. Da nemaju nebi se dala hauba otvoriti.
Taj šaraf na kojem ti se matica otpušta, stavi dvije matice i kontra zategni. Nebude više ispadalo

Da bi se smanjila mogučnost dodirivanja haube u stranice treba staviti (najvjerojatnije su stare otpale) ovakve odbojnike na par mjesta.
Uz naravno štelanje onih kugli

 
Kolege da nebudem bezobrazan sada,verovatno se ovo moje pitanje postavljalo i ranije al nisam mogao naici na odgovor u ovoj temi.Ovako na zetora 7011 imam malo lufta u prednjem tocku sad sam stegao i ok je ali sam hteo preventive radi kupiti lezaje da imam u rezervi,da li neko zna njihove oznake:sta: Bio bih vam zahvalan :cvetic:
 
Muhanicar, hvala na odgovoru. Sto se tice zice za spojnicku, pojma nemam sta je to. Zapravo, to je ocigledno skracenica u radnji (kao sto pisu amortizer hladnjaka, umesto rezervoara tj sinonimi :osmeh: ). Ja sam morao da kupim sve sto je majstor trazio, iako su neki delovi (uglavnom najskuplji) bili jako malo osteceni. Da to nisam uradio, svaki problem ili zvuk sa menjacem sutra koji bi nastao, majstor bi mogao da kaze:" E, to je zato sto nisi hteo to da zamenis, a lepo sam ti rekao da treba" pa bih ja ispao kriv.

Nosac druk lagera i nije morao da se menja. Zapravo, mogao je da se poravna na delovima gde je bio pojeden, ali su u Goloboku potvrdjivali kako to mora isto da se menja (klasicni trgovci, a ja zelim da sve bude ispravno).

- - - - - - - - - -

Ovako na zetora 7011 imam malo lufta u prednjem tocku sad sam stegao i ok je ali sam hteo preventive radi kupiti lezaje da imam u rezervi, da li neko zna njihove oznake:sta: Bio bih vam zahvalan :cvetic:
Menjao sam i njih, i ako budem pronasao otpremnicu iz Goloboka i na taj nacin budem video sifru i oznaku lezajeva, javljam pod uslovom da su isti.
 
Kolege da nebudem bezobrazan sada,verovatno se ovo moje pitanje postavljalo i ranije al nisam mogao naici na odgovor u ovoj temi.Ovako na zetora 7011 imam malo lufta u prednjem tocku sad sam stegao i ok je ali sam hteo preventive radi kupiti lezaje da imam u rezervi,da li neko zna njihove oznake:sta: Bio bih vam zahvalan :cvetic:

7011 bi trebalo da je sa 6 šrafova koji drže osovinu točka ( dve polutke ) , tu su ležajevi 30305 i 32208 , semering 110x90x13 . U slučaju da je sa 4 šrafa ( 5011 i 6011) onda idu 30305 i 30309 , semering 85x70x8 .
 
Hteo bi na Zetora 7245 da stavim zadnje uzane gume 12,4 ili slične ali neznam koje odgovaraju a da se može koristiti i sa prednjom vučom. Napred imam 11,2/24.
 
Tesko da ikakava 12/ska stima .Puno su one nize od bilo koje 30/ske. Uvek ce prednji vuci zadnje.
 
Obim gume 12.4R36 je 4334mm, za gumu 16.9R30 je obim 4404mm, dok je za gumu 16.9R28 obim 4269mm. Postoji još jedna dimenzija koja je približna ovim gumama, mada je nju relativno teško naći kod nas, a to je dimenzija 290/90 R38 sa obimom 4496. Pa neka svako bira koju gumu će da menja za koju. A u principu prednja vuča se koristi samo onda kad postoji proklizavanje pogonskih tj zadnjih točkova, tako da su ove razlike u obimu (od oko 2-3%) zanemarljive.

@ bećarina pusta

Ne zaboravi da su Zetori 7245 izlazili čak i sa gumama 14,9 R26 u šumskoj izvedbi. oznaka im je bila: Z7245H
 
Nazad
Vrh