Zetor

I meni isto :)
Mada, malo mi je bezveze da mi onako isprlja traktor kad god bude tako radio na leru neko vreme pod malim gasom.
A sta je simptom kada recimo traktor pod velikim opterecenjem ima plavicast dim (verovatno troska malo ulje) umesto da ima taman dim, a prilikom drugih normalnih radova lepo sagoreva? Karike? Gumice ventila?

Ako na leru ima plavicastog dima, tj.kad nije traktor opterecen, moze lako biti da je slaba PVP, ili dizne (i jedno i drugo). Ako se javlja plavicast dim samo pod opterecenjem, simptomi lice na troskaranje ulja. Neko moje iskustvo.
 
Jedna slika mog Zetora.
7711.jpg
[/IMG]
 
Vlado, ako pozelis da ga poklonis, obavezno mi javi. Sam cu doci po njega :osmeh: :sjasi:

Ako na leru ima plavicastog dima, tj.kad nije traktor opterecen, moze lako biti da je slaba PVP, ili dizne (i jedno i drugo). Ako se javlja plavicast dim samo pod opterecenjem, simptomi lice na troskaranje ulja. Neko moje iskustvo.

Kako ti izgleda ovaj snimak? Meni ovaj dim izgleda plavicast. Ovde je bilo lepo opterecenje, ali kao sto se i na snimku vidi, cim opterecenje prestane, dima vise nema. E sada, zasto ne bude taman dim nego plavicast...

 
Cini mi se da nije nista strasno. Jel ti trosi ulje ?
Ja sam skoro indeticnu situaciju imao na ursus 360, plavicast dim....konstanto. Pumpa je bila u losem stanju, nije imala pritiska istroseni elemnti....odnesem bosisti, uradi pumpu i promijeni ulozke dizni....vise nema plavog dima. Pusta li ti naftu na odusak pumpe, ona tanka cjevcica koja se proteze iza pumpe niz blok motora? Zavezi neku flasicu od cole ili sl...pa prati, ako ti za jedan radni dan napuni flasicu od pola litre na odusku, pumpa ti je u losem stanju. Meni je na odusak bas dosta bacala nafte.
 
Pa mislim da ne trosi nista narocito. Tj ispod maksimuma je na meracu. NAjvise mi pusta ulje na niskom leru kroz rupu auspuha koja je za vodu. To me bas nervira.
A mislis na cev sa desne strane traktora? Nisam tu obratio paznju. To je odusak
 
Misli na cev sa leve strane traktora - koji vodi sa pumpe...
Nemoj drzati na mali ler. "Ne vole" to motor - zapravo sto manji broj cilindra tako sve manje "voli" motor niske obrtaje... U svakom slucaju nikako ispod 800!
 
Da, kao sto rece kolega u prethodnom postu.....cijev sa lijeve strane traktora (mala tanka cjevcica) koja je navrnuta na PVP pumpu. A malo mi je to sumnjivo za ulje da tako brzo baci na rupicu od asupuha pri malim obrtajima...moguce da su ti i ventili u losem stanju. Ne bi bilo lose pregledati.
 
Da, znam. Bitno je zbog podmazivanja motora. Ispod 800 rpm malte ne ne baca ulje u gornje delove motora, pa je habanje vece.
 
Haha jest Bgmi, a Plus oznacava njegov Plus mjenjac, znaci Reverzer koji je ubacen na ovaj tip, a jos dodje dosta opreme kao sto su diskovi kocnice, usperan prednji trap, cisti servo i td..
 
Nazad
Vrh