Zetor

Koja je radna temperatura hidraulike ( ZTS-a ) na ventilu kod pumpe?Kod mene je 71 da li je to puno?
 
ne bi reko da je to puno ja na svom zetoru na pumpi ruku nemogu da drzim. Recimo nevezano za traktor otac mi radi u rudniku na buldozeru cat 7 i kaze da im hidraulika zna dostic temperaturu od 130 stepeni.
 
Ovako na samoj pumpi je 60 st. a na ventilu pored nje je 71 tako pokazuje merac i ide skroz do klipa na plugu .....i jos nesto i menjac ima istu temperaturu odavde i vuce pumpa pa nisam ni siguran dali se greje menjad ili razvod od hidraulike..
 
Hteo bih da farbam felne na zetoru , pa me zanima koja je tačno boja (mislim na belu) . Čini mi se da nije čisto bela (sneg) . Može li pomoć .
 
Ja sam mešao oker žutu u belu, kad sam garbao felne.... malo po malo okera dodaješ dok ne dobiješ boju koja ti se sviđa....
 
Vidjao sam zetore da imaju zabice koje drze haubu. Prilikom voznje, kod mene je hauba "slobodna" pa na nekim obrtajima prenosi vibracije i nervira. Kako vi to resavate?
Evo kako je kod mene, a evo nadjoh jednu sliku gde je samo jedna zabica. Jel moze ovo da se kupi ili da drugacije trazim resenje problema?





picture uploader


free upload image
 
Kolega misli na ovo

alati_pribor31.jpg


Inače kod nas imaš za kupiti tih orginalnih gumica koje služe kao odbojnici.
Vjerujem da bi kod vas ovi trebali imati
Ovak izgleda ta gumica

 
No, marko, ja nisam imao tako lepu sliku kao kolega muhanicar... pa zato ti nisam odgovorio do sada... :ppozdrav:
 
Probacu da nadjem u najvecoj radnji kod nas tj u Goloboku. Valjda cu im lepo objasniti sta mi treba. Znaci imaju dve opcije: ovi zatezaci, i odbojnici.
 
Samo ti zezaj :osmeh:

Nego, prolazi mi kroz glavu da ja to vec imam, i sad vidim i kazem sebi da sam bio u pravu :D
Evo, na snimku na 1:10 i na 1:13 se vide ovi gumeni odbojnici, ali su verovatno original i vremenom propali. Super, sacuvacu estetiku traktora, i resiti problem :ppozdrav:

 
Nazad
Vrh