Zetor

U mom kraju se naveliko silira kukuruz sa Zetor 3320 a on ima samo tri klipa i nekih 50-52ks.Ne vjerujem da bi se 7245 mucio sa sjenazom ali ipak sacekaj odgovor iskusnijih.
 
Pozdrav,
zanima me mišljenje o zetoru 12145 ili 16145? Imam u planu da pazarim traktor pa se dvoumim između rusa i zetora...Kakav je zetor, nikada nisam radio sa njim?

Mislim da sam ovde u ovoj temi negde procitao da su zetori do 80ak ks dosta superiorniji i zahvalniji od drugih traktora do te snage, ali ovi veci zetori koje ti pominjes ne opravdavaju tj ne bore se kao drugi traktori u toj snazi. Ja nemam nikakvo iskustvo sa ovim velikim zetorima.
 
Nikad mi nije jasno zašto zetor npr. 7211, 7245, 7711, 7745 koštaju više nego zetor sličog godišta a snage preko 110ks.
 
Neverujem da je Dolovac to hteo da kaze ali mali Zetori su stvarno ne prevazidjeni traktori u svojoj klasi i moje misljenje je da im je cena opravdana.
 
Naravno, znam šta je Dolovac hteo da kaže. Prvenstveno zbog kabine i čestih tretiranja pesticidima. Zdravlje je najvažnije. Meni dođe da dam i rusa i fergusona za jednog zetora npr. 7011.
 
Naravno, znam šta je Dolovac hteo da kaže. Prvenstveno zbog kabine i čestih tretiranja pesticidima. Zdravlje je najvažnije. Meni dođe da dam i rusa i fergusona za jednog zetora npr. 7011.
Kakvog rusa imas?Inace ja imam 7011 i vece mazge nisam video od toga traktora,a ima anjslag ko ferguson mozes ga sto bi rekli na dinaru okrenuti i potrosnja fenomenalno mala!
 
Imam jedno problem , u pitanju je Zetor 7011, nedavno sam vukao punu prikolicu tucanika za nasipanje puta, kao i uvek ako idem sa malo vecim teretom zakacim kocnice na prikolici.Medjutim , kada pritisnem pedalu kocnice na prikolici ne rade pa sam morao da kocim tako sto sam povlacio rucnu kocnicu i onda je prikolica kocila.Molim nekoga ko zna u cemu je problem da mi kaze da to resim.Napominjem da je ovo prvi put da mi se tako nesto dogadja.Unapred hvala.
 
Dal' neko zna kako se na zetoru 7011 rukuje sa kip uredjajem? Odnosno kako se "aktivira" izvod hidraulike? Pokušao sam sa ručicama iz kabine sve moguće kombinacije ali traktor mi nije poznat tj rukovanje sa njim pa tako ništa nisam ni dobio... Kada srednju ručicu povučem gore-nazad onda se čuje pumpa ali od pritiska nema ništa.... Pomislio sam da mi je možda krepo manometar,ali ni priključivanjem orudja se ništa ne dešava. Doduše kada skinem brzu spojnicu,na cev krene ulje,kada istu tu srednju ručicu gurnem prema napred-dole,ali očigledno bez dovoljnog pritiska.... Ako je kvar u pitanju,dal je neko imao ovakav slučaj odnosno šta bi moglo biti? Ne rastavlja mi se napamet hidraulika jer sam baš,baš kratak sa vremenom pa zato i tražim pomoć kolega. Hvala!
 
Dal' neko zna kako se na zetoru 7011 rukuje sa kip uredjajem? Odnosno kako se "aktivira" izvod hidraulike? Pokušao sam sa ručicama iz kabine sve moguće kombinacije ali traktor mi nije poznat tj rukovanje sa njim pa tako ništa nisam ni dobio... Kada srednju ručicu povučem gore-nazad onda se čuje pumpa ali od pritiska nema ništa.... Pomislio sam da mi je možda krepo manometar,ali ni priključivanjem orudja se ništa ne dešava. Doduše kada skinem brzu spojnicu,na cev krene ulje,kada istu tu srednju ručicu gurnem prema napred-dole,ali očigledno bez dovoljnog pritiska.... Ako je kvar u pitanju,dal je neko imao ovakav slučaj odnosno šta bi moglo biti? Ne rastavlja mi se napamet hidraulika jer sam baš,baš kratak sa vremenom pa zato i tražim pomoć kolega. Hvala!
Koliko imas izvoda za kipovanje?Ja na mome 7011 imam dva izvoda i na srednju rucicu kipujem u oba smera ili dizem i spustam npr bunker od beraca,tanjiracu vucenu,...Pogledaj onaj regulator protoka na pumpi sto mozes iz kabine da stelujes brzinu dizanja i spustanja poluga da nije do njega?A jesi probao da srednju rucicu stisnes ka napred-dole?I u kojem ti polozaju stoji ona treca rucica do sedista,kod mene stoji skroz dole-napred kada kipujem,a kada orem onda je stav;ljam na srednji polozaj!
 
Malo je cudno da se pumpa cuje kad das komandu a nece da kipuje(ili sta si vec prikljucio)Moguce da je problem u razvodniku da neki ventil ne zatvara ili otvara kako treba.

Probaj bez brze spojke da prikljucis orudje,hoce i u spojkama problem da bude.
 
U medjuvremenu vlasnik traktora mi je doneo uputstvo za uporabo..... Iiii koliko vidim tu je nekom izgleda bilo viška cevi-izvoda za hidrauliku pa je ostavio samo jednu cev koja je izgleda povratna. A na nju,kad skinem brzu spojnicu,krene ulje ali kada gurnem ručicu ka napred tj dole,ali kao što sam već opisao nedovoljno količinski a ni pritiska nema... Po uputstvu kipovanje se vrši kada se povuče ručica gore,onda mi se i čuje pumpa a vidim i vi kažete da treba da reaguje prema gore. Znači moglo bi biti da je neko blokirao izvod koji je pod pritiskom a ostavio ovaj koji nije..... Pu,bem ti baksuza kanda ću morati dizati kabinu da dodjem do problema....
 
Na gore se kipuje jedan izvod, i kad pustis rucicu onda treba da zablokira protok. Spusta se kad je pomeris za jeden stepen prema napred. Na dole se kipuje drugi izvod, i kad pustis rucicu, odmah pusta dole, blokira jedino kad rucicu povuces jedan stepen prema gore.
 
Da bi radilo ovako ,moras imati dva izlazna holendera na poklopcu ispod sedista ,i dve cevi naravno. Moze i sa jednim kao na svakom traktoru samo zavisi dali se kipa gore ili dole od toga u koji je izlaz prikljucena cev. Tada je logicno da se cuje pumpa kada ukljucis onu stranu koja je zacepita.Cuje se prolaz ulja krog sigurnosni tj. ventil kons. protoka na pumpi.Ovde imaju dva polozaja gore i dva dole.
Krajnji gore ili dole su izlaz ulja na jedan ili drugi otvor.
Srednji dole ili gore to je ono kad povuces par cm.i osetis otpor kada treba da se otvori izlaz ,e tu kada stanes otvoren je povrat i tu spustas prikolicu.
Dali gore ili dole nije bitno uvek su otvorene oba povrata.Samo nemoj ici do kraja u kontra stranu od one na kojoj si digao jer ce se prikolica spustiti ali ce pumpa opet biti opterecena jer je otvoren drugi izlaz.Tako radi kod mene i brata a imamo 3 zetora.Sve drugacije je neispravno.
Moze se pokriviti na poluzju ,ispasti civija, okrenuti na osovinici, itd. pa to sve izgubi fazu.
U samoj kocki tj razvodu nema sta biti .Za kipanje je jedna osovinica sa zarezima koja je polirana cista klasika i neverujem da se ona mogla ostetiti pogotovo sto kazes da ti pumpa dobije otpor ,znaci samo neide ulje tamo gde treba.
 
Evo ovakva je situacija. Na ploči postoje dva izvoda za hidrauliku,jedan izvod je obeležen strelicom okrenutom ka napolje a drugi ka unutra. Znači ulaz i izlaz. Cev je postavljena na onaj izvod sa strelicom ka unutra tj ,po meni,na povrat ulja-ulaz. I kako god da sam baratao sa komandama iz kabine nikako nisam dobio pritisak na toj cevi. Ostaje mi da odblokiram onaj drugi izvod i da vidim-izmerim dal tu ima pritiska. A verujem da ima,samo mi nije jasno zašto je to neko blokirao.... Nema nikakvog razloga...
 
7211
img1176.jpg
 
Nazad
Vrh