Zatvaranje zimske brazde

@ kova77 To je zato sto povadis svu vlagu sa spremacem.
 
Frenky, sto nisi uzeo 3 metra tesku drljacu, mislim da bi ti bila bolja ta solucija?A rus moze nju da vuce.Ja bi pre tako uzeo nego ovu polutesku.
 
Bolji izbor što se tiče 82-jke je poluteška ,malo je 3 metra za drljaču, spremač mu je taman od 3m. Kolega vukao 5.5m tešku stigla jedna u selo i treba 200ks za nju,tako da rusu 82 sa teškom od 3 metra ne bi bilo baš sve jedno.Ta teška pravi dar mar klinovi idu 25cm gde je pliće uzorano paraju patos brazde , loše oranje ili slabo izmznuto odradi i pripremi u jednom prohodu samo tako .
 
Poslednja izmena:
Ne treba teska drljača u frenkyevim njivama, bio bi ko slon u staklarskoj radnji.
Msm da mu je poluteska odlicna.Tesku ja planiram da uzmem za ove nase banatske sakatine.
 
Da li neko moze da objasni kako se vrsi regulacija dubine rada Tupanjac poluteske drljace?
Da li se to radi rotorima, pa se drljaca pusti na plivajuci polozaj hidraulike ili traktor mora drzati hidraulik u neutralnom polozaju (Rus) da drljaca ne tone skroz?
 
Ova teška od 5.5m je radila repište 4kj orano u januaru 5h sa četvorobrazdnim obrtačem izgledala je kao da je stampedo protutnjao preko nje,u jednom prohodu drljača je odradila odlično samo je morala da se tera tako ne da sastavlja nego da objaši bregove i da preklapa negde i po 1m.
 
Ali boli džep... U tim vozanjima ode nafte bespotrebni itekako...

Mi smo uvek radili dva prohoda spremače, jedan prohod, pa bacimo veštak pa drugi, međutim pošto 70% kukuruza ove godine ide na ugar koja je lepo složena odlučili smo se da bacimo veštak po oranju i jednom spremačom da prođemo, kako za kukuruz tako i za suncokret. Jedino će za soju se ići 2 a možda i 3 puta, da bi njiva bila ko tepsija, zbog jeseni radi lakše vršidbe

Нема шта да боли џеп и не гледам у нафту коју ћу потрошити, циљ ми је да припремим што боље њиве пред саму сетву. Узависности од године до године идемо два па чак и три пута спремачем преко њива.

Зато кажем да има та наша народна, која је лепо све рекла у тих пар речи.....

Шта би патролџијо са дрљачом?...лепо ти ја реко да ће је кејсоња развући:haha:, а ти мене ниси хтео слушати сад кад си му средио мењач....купуј већу да га ваљано упрегнеш....

- - - - - - - - - -

Nije mi jasno sta trazite tako duboko? Samo se nepotrebno izvlaci voda!


Gogi

Ма траше нафту ето шта раде са њом...
 
Ne znam koja to drljača ide 25 cm u zemlju?!

Zanima me još koja je kod vas razlika u poluteškim, lakim i teškim drljačama, jer kod nas samo postoje lake i teška.
 
Nije mi jasno sta trazite tako duboko? Samo se nepotrebno izvlaci voda!


Gogi
Koja bre voda ima klinove koji prodiru a ne izvlače toliko vlagu a bregovi su po njivi koje ne možeš drugačije uraditi nego samo sa teškom priključnom mašinom koja mora da ima određenu težinu i dubinu rada inače od grebanja nema ništa.
 
Da li neko moze da objasni kako se vrsi regulacija dubine rada Tupanjac poluteske drljace?
Da li se to radi rotorima, pa se drljaca pusti na plivajuci polozaj hidraulike ili traktor mora drzati hidraulik u neutralnom polozaju (Rus) da drljaca ne tone skroz?
Zadnji kraj se osloni na rotore a prednji podesis sa toplingom. Kad je lepo ravno uzorano onda hidraulik stavim u neutralni polozaj a kad je dzombasto onda drzim u plivajucem polozaju.
 
Ne znam koja to drljača ide 25 cm u zemlju?!

Pogledaj veličinu i dužinu klinova kod teške drljače pa će ti sve biti jasno

- - - - - - - - - -

Zadnji kraj se osloni na rotore a prednji podesis sa toplingom. Kad je lepo ravno uzorano onda hidraulik stavim u neutralni polozaj a kad je dzombasto onda drzim u plivajucem polozaju.
Frenky neutral je ručica skroz do kraja a plivajući je na br3. ili 4. ako sam dobro shvatio:off_topic:
 
Ja držim kod drljače i spremača sve na neutralu jedino plug stavljam u plivajući:off_topic:
 
Ja sve radim u plivajuci, cak prebacim i klin u proslicovanu rupu na polugama, da se ne oslanja traktor na prikljucne masine.
 
Danas malo radio posle podne,po pomracenju sunca.. :osmeh:

Nije idealno ali krenuo sam polako... Sutra ce da ide lepse ja mislim da ce jos malo da se prosusi taman da poranim pa da vidim koliko mogu da spremim..

032015164326.jpg


032015164355.jpg
 
Nazad
Vrh