Zatvaranje zimske brazde

20150319103833.jpg
[/IMG]Danas se pripremili i malo probali. Urađeno 12,5 kj. Sutra pun gas... ::traktor::
 
Ja sam večeras izašao sa drljačom da probam, tek toliko da ne počinjem petkom. :osmeh: Površinski sloj se poprilično skostio pa ne može ići brzo, pogotovo tamo gde mi je oranje bilo lošije.
 
Ja sam večeras izašao sa drljačom da probam, tek toliko da ne počinjem petkom. :osmeh: Površinski sloj se poprilično skostio pa ne može ići brzo, pogotovo tamo gde mi je oranje bilo lošije.

Uglavnom teram šestom zec 10km/h ,gde puno odskačem a oranje lošije tu idem jednu niže tupanjčevom lakom četvorokrilnom sa rotorima , ide samo tako , u dva prohoda pa spemač.
 
Imam mali spremač 2.2m iz tog razloga da se ne ganjam s njim po njivi i trošim samo gorivo iću u dva prohoda drljačom , onda jedan spremačem.Da sam išao prvi put spremačem morao bih posle drljače još jednom a tu bi otišlo goriva samo tako.
 
Ja sam radio sa Rakovicom 65 i lakom četvorkrilnom drljačom. Posle ću još rusom dva prohoda setvospremačem 2.9m sa duplim rotorima.
 
Zato što ne mogu da bacam veštak po oranju (ove godine mi je oranje bilo grudavije) već prvo moram da malo poravnam zemlju. Veštak bacam ranije pa onda moram da ga zatrpam setvospremačem jer se radi o urei. Posle pred setvu idem još jedan prohod spremačem.
 
Bubu, kako kaze ona naska stara:
Od viska glava ne boli.

Ali boli džep... U tim vozanjima ode nafte bespotrebni itekako...

Mi smo uvek radili dva prohoda spremače, jedan prohod, pa bacimo veštak pa drugi, međutim pošto 70% kukuruza ove godine ide na ugar koja je lepo složena odlučili smo se da bacimo veštak po oranju i jednom spremačom da prođemo, kako za kukuruz tako i za suncokret. Jedino će za soju se ići 2 a možda i 3 puta, da bi njiva bila ko tepsija, zbog jeseni radi lakše vršidbe
 
Frenky, na prvoj slici se vidi da je ta njiva vec spremana ? Nije samo jedan prohod ? Ja sve njive prolazim samo jedan prohod sa teskom drljacom, jbg, nemam vise vremena, djubrivo, teska drljaca pa setva, za sve kulture isto....
 
Nazad
Vrh