Zatvaranje zimske brazde

Na mom spremacu postavio sam u tragove tocka po 2 duze i deblje fabricke S pruge (5cm duze o ostalih)
Otkacinjem spremac iskljucivo na zemlji, jednom prilikom kad sam ga otkacio na zamlji ta duza opruga je bas nabola na ceglu-beton ispod zemlje i posle par dana nasao sam oprugu u lezecem polozaju-slomljena! Spremac tezak 1400kg.

DAnas napokon poceo sa zatvaranjem, otisao popodne ispeglao 25kj i stigao na veceru :osmeh: ide odlicno, na strnistu ima malo vise vlage nego na kukuruzistu, a u suncokretiste SUVO kao barut!
 
Blago vama! I mi cemo valjda do kraja Juna da zavrsimo! Boze zdravlja, ako vise ne pada kisa!!!
Jel pamtis da se nekad nije posejalo zbog vode? Sve ce to doci na svoje, samo kad dolju dnevne na 20c, danas na 12-13c vruce u kabini odma majica radila...

- - - - - - - - - -

Manjevic, Agrol Temerin, al su kod mene germinatorske ravne...
Naj veca germinatorska opruga je veca takodje i od klasicne S opruge za 5cm...
Prvo sam stavio po jednu iza tocka pa sam posle pojacao za jos po jednu, to je vec bolji posao.
 
Poslednja izmena:
Mi juce probali tj. spremili za setvu maka, ali je dosta vlazno , tako da ostatak predsevene pripreme ostaje za bolja vremena tj. uslove.
 
11053271_10204531000819454_2079695848674945644_o.jpg

photo.php

photo.php
10869391_10204531001419469_168367653370646726_o.jpg
11062368_10204531000019434_2003466546632128132_o.jpg
 
Juce i danas "zatvarali brazdu", mada u mom slucaju to izgleda malo drugacije i izmedju ostalog imao sam i 6 kj oranja. Uzorano propisno sa Vogelom, obrtac 4 brazde, vari, ma nesto plug. Tamo gde je on radio morao sam brzinu dole i isao sam oko 11 km/h, a tamo gde je radio gruber isao sam brzinu vise, mada sam probao i dve i ide. Gde orano jako je mekano i puno je zemljiste vazdusnih dzepova i primetno je suvlje u povrsinskom sloju.
 
Kod mene je zemljiste lose strukture (sa malo humusa i slabo propusno), i zatvaranje brazde u zadnjih par godina sa bas lose pokazalo. Sabije se zemljiste posle kise, a onda se tesko se susi i sporo zagreva. Jedino bi bilo korisno u slučaju jače suše do setve.
 
Mi juce probali tj. spremili za setvu maka, ali je dosta vlazno , tako da ostatak predsevene pripreme ostaje za bolja vremena tj. uslove.

Gde ste vi to probali sejati i gde je taj potez kad je tako vlažno ? Juče sam zatvorio 20kj odgore suvo sve se praši a komšije Tatići seju repu.
 
Uradio danas oko 50 kJ, a podzemne vode mi nisu dale na 1/3 kJ. Uopste ceo atar je u problemu sa podzemnim, mada ono sto se može raditi ide lepo.
 
Meni su takva 3, ista, pukla. Proizvodnje made in Germany. Jedan košta oko 5000 i nepada mi na pamet da kupujem. Radi i ovako odlično.
 
Nazad
Vrh