Zatvaranje zimske brazde

Ciro sto ne radis prvi prohod sa rakovicom, prvom brzom pa posle opicis sa rusom i bude leja? Ti i ovako ne mozes brzo tako da bi rakovica isla lepo prvom.
 
Ja danas , razbacivao ureu u jednoj parceli , poluteškom drljačom radio tragove . Slično kao kod ćire , al reko kad sam već tu , uradim sve . Svako ima svoj raspored i "tempo" šta i kolko se može stići uraditi , tako da nemora uvjek da bude idealno . Ako se čeka svaki put idealno za spremanje ako ima više zna da se dočeka i još gore .
 
Ja sam moro tanjiračom razbijati oranje da sam išo sjetvospremačem sve bi kuke popucale.Ima većeg busenja ali najavljuju neke kiše tako da će da se raspuca.Sad ide gnoivo pa sjetvospremač.Zadnjih godina uvjek neko sranje,prije sjetvospremač jedan prolaz i gotovo a sad troduplo trkanje.
 
Jest al ipak su veće razlike zemlja od zemlje nego godina od godine . U mene ko u božijoj bašti : danas iza brnače prašine ko kaubojskom šeširu a u neke njive kad bi ušo , jedino tenk da me čupa.
 
Tako je kako je , ili roto drljača ili možda još bolje za takvu zemlju kembridž valjak ali teži i to kao zadnji prohod prije sjetve bolje nego poslije.
 
Današnji posao...
20150320112047.jpg
[/IMG]
20150320112101.jpg
[/IMG]Malo kasnije stiglo pojačanje...
20150320124430.jpg
[/IMG]
20150320124441.jpg
[/IMG]
20150320124456.jpg
[/IMG]
20150320124706.jpg
[/IMG]
 
Zadnji kraj se osloni na rotore a prednji podesis sa toplingom. Kad je lepo ravno uzorano onda hidraulik stavim u neutralni polozaj a kad je dzombasto onda drzim u plivajucem polozaju.

Zar nije poenta da se drljaca drzi na plivajucem kako bi bolje kopirala teren?
Drugo,kada se radi drugi prolaz posle setvospremaca pred samu setvu,zar ima potrebe da se klinovi od 20 cm skroz pustaju u zemlju? Da priprema onda ne bude preduboka?
 
IMG_20150321_140251.jpg

пре 2 дана пробали смо нов спремач или герминатор ... ово је 1 проход,од понедељка крећем и остале њиве јер је испод још увек меко.
 
Мени се чини да је лепо,зато хвала свим члановима форума који су ме убеђивали да је то квалитетно оруђе за рад! :ppozdrav:
 
Јел ви дижете спремаче на увратинама када кажете имате мали учинак. Гледам овде лепе велике њиве код већине, по мени нема потребе да се претходно увратине спремају..то се тера у круг без стајања и дизања спремача на увратинама..бар ја тако радим, на већим њивама...
 
Nazad
Vrh