Za motoriste, Koji motocikl vozite?

Uuu sad naleteh na temu.... Evo da se ja upišem sa mojim mopedima:
Honda transalp 600v
e29f3f4771bd1c24c2cb379f3e1f1be9.jpg

I još jedan oldtimer
MZ 251
97ef610dd3e150126fb253c81c218811.jpg


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Mislim da je tesko naci ovako sacuvan mz danas, svaka cast.

Nego kad sam vec u ovoj temi, drugar ima od skoro Suzuki bandit 400, zeza ga kad se bas dobro zagreje, radi samo na ler gasu bez obzira koliko se daje gasa.
Kad se ohladi ugasen 10-ak min pali i radi opet bez ikakvih problema.
Kompresiju nismo jos merili, gram ulja nije potrosio na 1000km.
Da li moze biti do kompresije ili struja zeza?
Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Najbolje očuvani MZ-ci i svi ostali stari motori + automobili su na Kubi. Ima onih starih ,,televizor" MZ-ejaca kao iz fabrike,čak i lepši. Vashod se vozi svaki dan, posleratne sovjetske kopije BMW-a mislim da se zovu Don ili Dnjepar i uglavnom sa prikolicama.
 
Ovaj je kupljen '99 godine, i od tada je kod mene. Kupljen je u stanju kakvom je sada, sa možda malko manje korozije uglavnom po nekim šrafovima i maticama....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Бодерлица, то се склапало у украјини а у русији је остао назив урал. Нису исти мотори и још што шта. На куби се никад нису увозили на велико већ су кубанци одлазили на рад и обучавање у источни блок. Највише у ддр. Ту су куповали нов мотор за неколико плата!!! Гледао сам документарац. Аутомобил нису могли да увезу.
 
Caco , jel etz imo i zadnju nogaru za oslanjanje i srednje , ili je nesto dodano ? Ps , sto mz moze da lupi stopalo kad ne upali , to malo koji moze
 
Fabrički samo srednje nogare. Ja sam kasnije dodao onu zadnju. Mada i ona je isto original. Samo se skine jedna čaura na zadnjoj osovini i na njeno mesto dođe zadnja nogara...

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Искочило ми међу препорученим клиповима на ЈТ: један ауто-мото новинар направио неки свој топ 10 мотоцикала са јесењег сајма у Москви и све су то "Кинези".


Већ неколико година не пратим као раније кинеску мото индустрију, али знам да напредују.... али баш у толикој мери... Баш сам се изненадио где су сада.
 
Од кад си пост'о конформиста, да ти се поглед задржава на скутерима? :oops:
 
Да жуљам трбу на "Џиксеру"? Но веј Хозе!

А је л' старина био са оним старим ваздушно-уљно 'лађеним мотором?

:)
 
Nazad
Vrh