Za motoriste, Koji motocikl vozite?

Imam ja vec dugo fajta 2 ... stalno nesto zeza....delovi org. preskupu
Speed fighta imam vec 14-15 godina, za to vrijeme sam mijenjao gume, kocione plocice, sajlu pinjona sto mjeri brzinu i lezaj u guvernalu to je sve.Sve sam ja radio, lezaj sam nasao za 5 maraka sa rashodovanog, sajlu sa napravio drugu ne znam kolko je bila, kostao me je suvu sljivu. Napominjem da je bitno da je iz inostranstva i da ima blokade, da recimo nema onaj sport auspuh jer to povlaci za sobom gljivu, ona povlaci diznu a ova drugi set termo grupe. Ja sam svoj uzeo sa 6600km i kupljen je nov ovdje. Imao sam drugacije misljenje o zabarima, ali sam vremenom vidio da je to obicno sranje i na kraju SF2 je bar za mene najljepsi skuter.
Dijelovi su svi za svaki skuter ako su oridjidji skupi.
 
Sin se zapalio za Tomos automatik, ja sam izgoreo kad sam čuo jer sam ga imao baš u toj dobi i večitog veka mu je nešto falilo.Posle njega M14 koji je takođe bio rizičan po svim pitanjima i ne dolaze više u obzir pa gledam da to bude nešto ozbiljnije a opet ne preveliko jer će ga to brzo proći.
 
A ja sam upravo hteo da pitam “a’ sta fali automaltiku?” pre ovog posta… ali onda bolje da cutim…

Edit: sad vec 2 posta…
 
Speed fighta imam vec 14-15 godina, za to vrijeme sam mijenjao gume, kocione plocice, sajlu pinjona sto mjeri brzinu i lezaj u guvernalu to je sve.Sve sam ja radio, lezaj sam nasao za 5 maraka sa rashodovanog, sajlu sa napravio drugu ne znam kolko je bila, kostao me je suvu sljivu. Napominjem da je bitno da je iz inostranstva i da ima blokade, da recimo nema onaj sport auspuh jer to povlaci za sobom gljivu, ona povlaci diznu a ova drugi set termo grupe. Ja sam svoj uzeo sa 6600km i kupljen je nov ovdje. Imao sam drugacije misljenje o zabarima, ali sam vremenom vidio da je to obicno sranje i na kraju SF2 je bar za mene najljepsi skuter.
Dijelovi su svi za svaki skuter ako su oridjidji skupi.
Imao si srece...
Moj je dosao sa 12000 sad ima cinimi se 33000
 
Ma znam, imao sam ga.Jesmo ga jašili i krljali ali se i napopravljali fest.Rekao sam samom sebi da više ne kupujem ništa što će mi trenirati živce, neka košta koliko košta ali da bude pravo, nemam više volje da karičim i popravljam.
 
Ma kinezi su teski prevaranti.
Gledam da izbegnem njihovu robu kad god mogu...
I ti imas koliko mi se cini neki njihov motoric, kako te sluzi, jesi zadovoljan?
Не, нису преваранти, него имаш тај проблем што јефтини мотоцикли захтевају власника који нешто мало зна са механиком, да може да препозна да нешто није у реду пре него се догоди квар због кога потрошиш живце и паре. А то није толико чест случај.

Прошло је доста времена када си ме питао за оног "Апола", за кога ти нисам одговорио пре него си га набавио. Да сам то учинио пре него си га дотерао, можда би ипак купио онај други модел кога сам ти тада препоручио да потражиш, онај "Пулсер". Да ти је неким случајем он допао руку, сигуран сам да не би имао став кога си овде написао.

А оно моја мало сокоћало, и после.... колико беше... четрнаест година, иде како треба, али и на њега може да се примени оно што сам написао на почетку - да захтева власника који нешто мало зна са механиком.
 
Znam ja oko mehanike nije to problem, nisam ni imao neke vece probleme sa njim sem nekih sitnica poput tih mekanih srafova kao sto sam gore napisao i jos po neka sitnica koja ume da ide na zivce a sve zbog loseg kvaliteta.
Drugo, odavno jos znam sa drugog foruma da si dosta dobro potkovan znanjem oko kineskih motorina (kako volis da kazes) pa sam te pitao za misljenje.
Apola sam kupio samo iz jednog razloga, bio je u izuzetnom stanju a jako povoljan, nisam imao vremena mnogo da razmisljam...


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Постоји и тај проблем што је "Аполо" био заиста сиров модел коме вазда нешто фали. Ја бих рекао да је једно од највећих, ако не и највеће, разочарење од свих кинеских мотоцикала који су се појавили код нас.
 
Mogu kinezi i prijatno da iznenade . Secam se pre 15-16 god moj drug je imao Keeway Speed 125. Taj motor se odlicno pokazao . Nikakvih problema nije imao sa njim , a bas ga je dosta vozio . Gledam sad imaju neke nove modele na isti fazon kao sto je bio Speed i bas lepo izgledaju .
 
Nazad
Vrh