Za motoriste, Koji motocikl vozite?

Mz etz 251. 95 god.
kod nas je moto susret 22.07 na jezeru Provala koje je sada mnogo uredjenije nego ovih godina. pozivam sve da uvelicaju druzenje
 
Poslednja izmena od urednika:
jpamac.jpg
[/IMG]
2cf48js.jpg
[/IMG]
29l0lsz.jpg
[/IMG]
Lep bmw,ja sam hteo da kupim takvog,ali sam odustao zbog jednog cilindra i rotax motora,ipak sam uyeo afriku,i nisam se pokajao ni malo...pre neki dan sam joj odradio zamenu ulja filtera i rahladne tecnosti.
 
Poslednja izmena od urednika:
Pa ove su ili 88 ili 89,RD03 Serija je rucno sklapana i to u japanu,ovu je drugar uvezo 2007 iz italije.. trnotno ima 52000 predjenih km dosta je bila povoljna ,mada tesko moze da se nadje ispod nekih 1700 evra...
 
Poslednja izmena od urednika:
Pa iskreno,ja licno neznam.ali ljudi koji godinama voze motore,a neki i bmw,su mi savetovali da ni ne gledam f 650,jer to kazu nije bmw,meni se licno ne svidja 1cilindar,imao sam teneru 660,i ima jako velike vibracije.,na 20km voznje utrnule mi i ruke i m☆☆da..kod afrike,toga nema.,teram je po 100km,bez pauze.
 
Koliko je meni poznato, Rotax trenutno ima najvisu tehnologiju i performanse u motornoj tehnici. Ja licno mislim da je ispred KTM-a po inovacijama i kvalitetu konstrukcije.
Sto se tice jednog cilindra i njegovih potencijalnih vibracija u to ne ulazim, jer nisam probao..
 
Dobro,mozda ovi novi i veci BMW mogu da se porede,to je ipak masina,ima drugar i to je stvarno odradjeno.evo jedan video od prosle godine kad je bio u rumuniji.obratite paznju na 3:20 jednom iz ekipe je pozlilo,imao je nekoliko preloma..ove godine su opet bili u ukrajini,
https://youtu.be/uJfJwoVmX_Y
 
Rotax je dobar agregat ali je omrzen jer se ugradjivao na modele koji su bili puni "decijih bolesti" kao npr. na Pegasu 650.Ja kada sam kupovao motor pre par godina dvoumio sam se izmedju Pegasa i I suzuki Freewind-a...od 10 ljudi svi su mi rekli da uzmem Suzuki.Tako sam uradio i nsaim se pokajao,odlican jednocilindras koji me ni jednom nije izneverio a presao sam dosta s njim :ppozdrav:
 
[h=1]Da li trajne tablice za mopede i dalje važe?[/h] Postavljeno 21.06.2016. u 15:06
Na ulicama mogu da se vide brojni skuteri sa novim i starim, tj. trajnim tablicama. Zašto jedni mogu da se trajno registruju, a drugi ne?
trajna_registracija_mopeda.jpg
Mnogim vlasnicima dvotočkaša kubikaže manje od 50 ccm u proteklih 4-5 godina život su zagorčali novi propisi u vezi kategorizacije mopeda i motocikala i pratećih pravila po pitanju registracije i vozačke dozvole. Obratila nam se jedna vlasnica mopeda iz Čačka - ona je htela da izvadi nove tablice za svoj moped koji nije vozila nekoliko godina, a koji ima stare, trajne tablice, pošto je čula da su trajne tablice odavno ukinute, te da i mopedi sada moraju da se registruju svake godine. Kada je otišla u agenciju za registraciju vozila rekli su joj da nema potrebe da vadi nove tablice, već da može normalno da vozi sa starim, pošto je njen moped trajno registrovan. Iz straha da ne bude kažnjena zbog vožnje neregistrovanog mopeda i oprečnih informacija koje je dobijala na više mesta, zamolila nas je da dođemo do zvaničnog odgovora nadležnih. Kako bismo otklonili sve nedoumice, zvanično smo se obratili MUP-u i dobili odgovor koji vam prenosimo u celosti: „Članom 351. st. 8. Zakona o bezbednosti saobraćaja na putevima, propisano je da potvrde o registraciji vozila na motorni pogon, izdate za bicikl sa motorom, prestaju da važe nakon isteka jedne godine od stupanja na snagu podzakonskog akta kojim će biti uređeno pitanje vršenja tehničkih pregleda. S obzirom da podzakonski akt još nije donet, potvrde o registraciji izdate za registrovane bicikle sa motorom (koji su se prema ranijim propisima trajno registrovali) i dalje su važeće. U slučaju promene vlasnika, izdaje se nova saobraćajna dozvola, nove registarske tablice i registraciona nalepnica na ime novog vlasnika“. Dakle, vlasnici ne moraju da vade nove tablice ukoliko imaju trajnu registraciju, već mogu slobodno da voze svoj moped sve dok:
  1. Ne dođe do promena u zakonu (nakon čega imaju još godinu dana da ih zamene)
  2. Ne prodaju moped (tada bi novi vlasnik trebalo da uzme nove tablice i da zatim svake godine produžava registraciju)
Dragan Romčević
 
Rotax u f650 i pegaso, se razlikuju po kvalitetu izdrade, tesko cet naci nekog, na bmw da ima neki problem, dok se za pegaso zna kad prosvira dihtung na glavi gledaj sta ces.

- - - - - - - - - -

Odlicna africa, jedino bih ja da je moja preradio sediste kod bobana u bg.
 
Poslednja izmena od urednika:
Super motor, gde sam ja video skutera pojma nemam.
 
Poslednja izmena:
http://www.polovniautomobili.com/motori/8280171/suzuki-ts-125
Sta mislite o ovakvom motoru?
Trebao bi mi da idem do sela, neki put da obilazim parcele i tako nesto.
Nista se ne razumem u motore, imao sam davno skuter, pa bih sada hteo nesto od 125 kubika.
Kakva je cena ovih motora, posto ne znam ni kako se krecu?
To je ozbiljna mašina, skoro neuništiva. A cena je otprilike ta, kao na oglasu. Probaj malo da mu spustiš, ali drže cenu ovde u Srbiji ti matori motori.
 
Manjevicu ako je prvi veci motor gledaj nesto povoljnije za ucenje. Ja imam Sprint Pulsera 125cc, zakon motor, trosi 2,5l, ide jako lepo i ima neunistivu masinu. Moj je non stop u ataru, stvarno ga ne stedim, do sad nisam imao nikakvih problema, samo redovno odrzavanje i gas.
Inace sam ga kupio 2013te od jednog clana foruma, imao je oko 1000km na satu, sad ima 12000km, sve u lokalu od 20km i to bar pola te kilometraze je napravljeno u ataru.
 
http://www.polovniautomobili.com/motori/8280171/suzuki-ts-125
Sta mislite o ovakvom motoru?
Trebao bi mi da idem do sela, neki put da obilazim parcele i tako nesto.
Nista se ne razumem u motore, imao sam davno skuter, pa bih sada hteo nesto od 125 kubika.
Kakva je cena ovih motora, posto ne znam ni kako se krecu?
Ja sam imao Suzuki ts 50 x. Cilindar razbusen na 90 ccm. Bas ovakav
https://i.ytimg.com/vi/LvUBhlrCPVI/maxresdefault.jpg
Motor je zlo,isao je kao blesav imao je dosta snage. Cini mi se da je mogao da se popne uz masnu banderu. 125 moze da bude samo bolja. Mani se kineza Sprintova ili kako vec kupi ovo i uzivaj. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh