YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Pratio sam neke postove kolege @Sinise1979 mislim da je imao novog rusa 1025 ako se nevaram
 
Pa ja sam kupio 2 nova rusa i nikad ali nikad mi se nije nista desilo na njima,rade oba kao satovi .i nije mi jasno zasto u ovoj temi kad god se nesto desi na YTO traktorima svi to porede odma sa rusima sa kojima nemaju nikakve slicnosti.
 
Stvarno je krajnje vrijeme da izbacimo iz upotrebe te nacionalne pripadnosti kod mašina i drugog .
YTO je YTO a ne kinez.
Sve su to multinacionalne kompanije manje više,"kineskih" traktora ima više i nisu svi jednako kvalitetni. Šta znači "talijan" ,"švaba",..?
Fendt je Fendt, JD je JD itd.
Ako je firma godinama stekla ugled dobrog kvaliteta oni će se truditi da to zadrže dabi mogli skuplje da prodaju, nema veze u kojoj državi se koji dio proizvodi.
E ako ubace loš kvalitet kasnije kad se to pročuje pada renome, a nove firme na tržištu se moraju izboriti da njihovo ime postane sinonim za dobar kvalitet ili možda za nisku cijenu...
 
Hoces reci Momo, da je JD iz USA istog kvaliteta kao i onaj iz Kine i da nema veze na koje trziste se izvozi.Evo ti primjer sa kojim si sigurno upoznat.VW je radio golfove u TAS_u kao i u Wolfsburgu, ali nikad nisu bili ni blizu istog. Tako da je "nacionalnost" masine poprilicno bitna, a jos je bitnija njena namijenjenost odredjenom trzistu. A kako su krenuli nasi clanovi (uglavnom vlasnici YTO) da hvale isti ,jos malo ce Kinez "da igra kosarku" sa Fendom kao na Sinisinom avataru sto Alfa "cuka" VW.
 
Bilo bi dobro pitati ljude iz npr JD ili iz VWa dali su isti po kvalitetu proizvodi po regijama, ja mislim dabi odgovor bio da jesu.
Naravno da nije YTO ispred fendta,jda, ... al nije isto yto i europard i neznam kako se još zovu.

Dvije opaske : i u USA mali JD su made in Brasil,Mexico,China itd

odakle su u TAS dolazili dijelovi npr motor,kočnice (Ate nema dvije trake za dvije klase kočnica to znam pouzdano) a sa druge strane i u Njemačkom golfu se mogla naći tešanjska vodena pumpa,Saturnus far, Iskra alternator itd
 
Sova problem je u tome što ljudi koji nemaju YTO pišu o njima u negativnom smislu.Pojedini su ih videli samo na foruumu i već znaju više nego pola servisera u Agrovojvodini.
 
Pa ja nisam nista ruzno rekao za YTO, istina i nemam tu masinu, mada imam svoje misljenje. Nekog kontakta sa tim traktorom, osim povrsno, nisam imao, ali tvrdim da se u ovoj temi malo pretjeruje sa hvaljenjem.
Momo, vecina fabrika nema duple trake za isti proizvod, ali zato postoji kontrola kvaliteta pa samim tim i klase dijelova. Nisi bas pazljivo procitao moj post. Bitno je odakle potice traktor ,mislim na maticnu kucu, ipak Kinezi nemaju tradiciju kao npr Fiat, sto opet ne znaci da oni ne mogu napraviti nesto solidno ali za male pare i jos za nas e pa nece moci.
 
Ovde normalno znaci pravilo kao i svugde, koliko para toliko muzike, jeftin traktor jeftini delovi, znam coveka kome je procurio hladnjak posle garancije na JD, nije moglo da se popravi jer je to neko specjalni hladnjak i za motor i za ulje (sad ne znam jer motorsko ili hidraulicno) cena novog hladnjaka je cirka 6000eu, a za prednju vucu da nepricamo, za moj traktor komplet prednji trap kosta 2000 eu, dosad u agrovojvodini prodat 1 kompletan
 
Imam rusa952 ,2 mahindre 65ks, jd 85ks imt 560, steyr 190 ks i 2 yto 1204 kocku i sad novog. Šta mislite zašto opet pa novog? Kad neko proveri onda moze i da prica Steyr je Steyr njega ne uporedjujem ali za sve ostalo Bruce Lee je Bruce Lee.:bravo::bravo:
 
Pa ja sam kupio 2 nova rusa i nikad ali nikad mi se nije nista desilo na njima,rade oba kao satovi .i nije mi jasno zasto u ovoj temi kad god se nesto desi na YTO traktorima svi to porede odma sa rusima sa kojima nemaju nikakve slicnosti.
Prvo sam napisao jedan poduzi post ali sam onda shvatio da cu samo raspiriti nepotrebni plamen.... Da ne kazu flejmuje temu. Ne, nemam rusa ali kao i da imam. Od 20-ak novih imam jedno 4,5 koje odrzavam... A za sve ostalo sto je pitano ili pisano na ovoj strani mislim da je clan Farma svojim postom na sve odgovorio... Skidam kapu starim rusima ali novi su me razocarali... I ne samo mene nego i mnoge koje znam.
 
Kinez danas bio u akciji, natovario dve prikolice djubreta, prevukao ih, skinuo 4 prikolice povrsinskog sloja zemlje za plastenik (dubina do 40cm je kopao, 6mx15m), i posle ravnao. Sve u svemu radio je 6 sati i potrosio 12l goriva od toga je napravio 15km u transportu a ostalo u tovarenju i iskopavanju.
http://imageshack.us/photo/my-images/341/fotografija0709001.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/208/fotografija0710001.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/408/fotografija0715001.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/641/fotografija0714001.jpg/



P.S. Provalio sam u cemu je fora sa nepreciznim merenjem goriva. Iz nekog razloga nabije pritisak u rezervoaru a nema rupice na cepu i taj pritisak potapa plovak, cim otvorim cep odmah se unormali.
 
http://www.mojauto.rs/polovni-tarktori/860151_YALE_YTO-904_2011_god
Jer zvao mozda neko? koji je razlog prodaje

---------- Poruka napisana 04-01-12 u 16:58 ---------- Prethodna poruka je 03-01-12 at 20:06 ----------

2rxxzpv.jpg


4gopzb.jpg

5lb7dx.jpg




Stigla prinova u selo, morao sam da uslikam, na prvi pogled ne deluje mi lose
 
Nazad
Vrh