YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
kao igracka,zgodni traktorcic za vinograde i vocnake
 
Čitam postove na orošloj strani o dvije vrste jedne tipe traktora,ja sam proljetos uvezao novog J.D a sklapan je u indiji lijepo piše na njemu illinois USA ajsepted indija t.j sklopljen u indiji.hoću reći nije bitno gdje se sklapa nego MARKA.Svi mi pametujemo a samo lud može zamislit da će neko srušit renome firme sa dvije vrste traktora.i patike poznati marki(adidas,ribok...) se rade u tajvanu a traju godinama.nije bitna zemlja porijekla nego marka i kontrola kvaliteta.ĆAO

---------- Poruka napisana u 19:00 ---------- Prethodna poruka je at 18:58 ----------

zaboravio sam napisat daje traktor uvežen iz ŠVICARSKE
 
Čitam postove na orošloj strani o dvije vrste jedne tipe traktora,ja sam proljetos uvezao novog J.D a sklapan je u indiji lijepo piše na njemu illinois USA ajsepted indija t.j sklopljen u indiji.hoću reći nije bitno gdje se sklapa nego MARKA.Svi mi pametujemo a samo lud može zamislit da će neko srušit renome firme sa dvije vrste traktora.i patike poznati marki(adidas,ribok...) se rade u tajvanu a traju godinama.nije bitna zemlja porijekla nego marka i kontrola kvaliteta.ĆAO

Kad si vec kod kvaliteta kada sam bio u Res trade u Ns pitati za traktor i kada sam rekao treba da radi neke operacije znas sta mi je rekao prodavac,nemoj ove ovi su iz Brazila,Indije ako hoces ozbiljniji traktor uzmi R seriju koja se proizvodi u Nemackoj,toliko o kontroli kvaliteta prnjavor 3 .Cao tebi
 
Brazilski Ina lezaj u brazilskom John Deer kombajnu je crko nakon dve godine rada. Raspao se do panja. Ne znam tacno koliko je tada imao rs ali ako zelite saznacu. Malopre sam izvadio Fagov lezaj tocka iz Lade samare koji je takodje krenuo da se raspada( poceo da bruji) a takodje nije mator. Platinsko dugme za stojadina kupim Beru-ovo a ono polu plasticno. Kupim upola jeftinije Avel a ono ko Bog u odnosu na Beru. Kontrola kvaliteta je izgleda otpustila radnike....
 
Čitam postove na orošloj strani o dvije vrste jedne tipe traktora,ja sam proljetos uvezao novog J.D a sklapan je u indiji lijepo piše na njemu illinois USA ajsepted indija t.j sklopljen u indiji.hoću reći nije bitno gdje se sklapa nego MARKA.Svi mi pametujemo a samo lud može zamislit da će neko srušit renome firme sa dvije vrste traktora.i patike poznati marki(adidas,ribok...) se rade u tajvanu a traju godinama.nije bitna zemlja porijekla nego marka i kontrola kvaliteta.ĆAO

Kad si vec kod kvaliteta kada sam bio u Res trade u Ns pitati za traktor i kada sam rekao treba da radi neke operacije znas sta mi je rekao prodavac,nemoj ove ovi su iz Brazila,Indije ako hoces ozbiljniji traktor uzmi R seriju koja se proizvodi u Nemackoj,toliko o kontroli kvaliteta prnjavor 3 .Cao tebi
prvi put da čujem da prodavac kudi svoju robu svi je nastoje pridati to je neki DOBAR trgovac

---------- Poruka napisana u 14:06 ---------- Prethodna poruka je at 14:04 ----------

Brazilski Ina lezaj u brazilskom John Deer kombajnu je crko nakon dve godine rada. Raspao se do panja. Ne znam tacno koliko je tada imao rs ali ako zelite saznacu. Malopre sam izvadio Fagov lezaj tocka iz Lade samare koji je takodje krenuo da se raspada( poceo da bruji) a takodje nije mator. Platinsko dugme za stojadina kupim Beru-ovo a ono polu plasticno. Kupim upola jeftinije Avel a ono ko Bog u odnosu na Beru. Kontrola kvaliteta je izgleda otpustila radnike....
jake ti marke i auta i ležajeva
 
nije bio cilj nekoga uvrijediti ako je tako shvaćeno ja se izvinjavam,razlog navoda je baš u skladu sa postom porediti kvalitet dijlova na JD i na LADI I ZASTAVI je više nego smiješno
 
Drugar tvojim komentarom si rekao o sebi dovoljno. Fag i Ina lezajevi su jedni od najkvalitetnijih (Bili a mozda vise nisu jer se mnooogo njih zali na produkte) takodje vazi i za firmu Beru sa svojim proizvodima. A za tvoju informaciju platinsko dugme za stojadina novijeg tipa paljenje tj drzanje sa jednom rupom odgovara za npr sledece marke vozila: Audi,Alfa Romeo,Bmw,Opel,Fiat itd,itd. Tj neka bosch i iskra paljenja pa da je gde ugradjeno. Dok npr bas taj lezaj tocka za Ladu samaru odgovara za Opel kadet. Uostalom u malo bolje snabdevenoj prodavnici auto delova ce ti isto to reci,ako ne verujes meni. Npr firma Calorstat proizvodi termostate,indikatore pritiska ulja itd i koliko je meni poznato boli njih ona stvar gde ces ugraditi deo jer znaju da ce sluziti svrsi.(Kvalitet proveren sa moje strane overen) Poredjenja radi Fi 54 termostat stima u motore Imr,Imt neke zmajeve kombajne,Y-45,neke modele Opela.... Tako da Prnjavor kanda je Tvoja izjava vise nego smesna jer ako je deo kvalitetan tesko da on moze raspoznati gde je ugradjen! Toliko o Tvom poznavanju nekih osnovnih banalnih stvari.... Inace mene nisi uvredio tom izjavom jer za mene ili si covek ili nisi a to koji auto vozis,koje si veroispovesti,boja koze,politicko opredeljenje ili neka druga uverenja i opredeljenja, da ne zalazim dublje,boli me ona stvar! Ili jesi ili nisi COVEK!
 
ti ga ode predaleko,ja nisam možda stručnjak kao ti al sam svedno zadovoljan svojim znanjem.a u mom postu o nacionalnosti i ostalim budalijama nema ni traga.Neznam koji dio sve paše u koji kombajn, auto ili spejsšatj ja kad imam problema zovem servis imaju ljudi koji su se školovali za taj posao.Gospodina Sinišu79ne poznam a ni on mene al čovjek me ocijeno kao neznalicu i budalu ja neznam kobi se trebo ljutiti ja ili on-:sta:
 
Čitam postove na orošloj strani o dvije vrste jedne tipe traktora,ja sam proljetos uvezao novog J.D a sklapan je u indiji lijepo piše na njemu illinois USA ajsepted indija t.j sklopljen u indiji.hoću reći nije bitno gdje se sklapa nego MARKA.Svi mi pametujemo a samo lud može zamislit da će neko srušit renome firme sa dvije vrste traktora.i patike poznati marki(adidas,ribok...) se rade u tajvanu a traju godinama.nije bitna zemlja porijekla nego marka i kontrola kvaliteta.ĆAO

---------- Poruka napisana u 19:00 ---------- Prethodna poruka je at 18:58 ----------

zaboravio sam napisat daje traktor uvežen iz ŠVICARSKE
Svajcarci za svaki proizvod izvrse dodatna ispitivanja i uslove dabise jedan proizvod mogao staviti u promet na njihovo trziste , tako da nesumnjam u kvalitet tih vozila
 
Jes da offtopic , al moram da se uključim jer sam u autodijelovima ko riba u vodi desatak godina.FAG je sigurno bio i ostao broj jedan kod ležaja , pogotovo ležaja točka , Ina isto tako samo što uglavnom rade ležaje španera i sl, Beru je odlična marka auto elektrike i elektronike . Može biti više razloga kratkog vijeka nekog renomiranog proizvoda , na primer ležaji španera imaju svoj servisni vijek i kod radnih mašina nemora da znači da već nije bilo vrijeme za redovnu zamjenu.Kod platina ne treba suditi po izgledu , a najčešći razlog čestog crkavanja je neodgovarajuća bobina (od elektr paljenja) i nekvalitetan kondenzator.
Još jedana bitna stvar , a moram da napomenem pošto sam totalno bio u toku , da je jezgro kopija autodijelova njemačkih proizvodjača za cijelu jugoistočnu Evropu vjerovali ili ne "bermudski trougao" Indjija-Pazova-Ruma.
istina je da je to totalno sad smanjeno , a najviše se radilo 98-2002g.
Uvezu se falš dijelovi iz Kine , mala privreda ugravira naziv i ambalažu , pa preko N.Sada i BG u promet.
Tako da i to može biti.
Još jednom se izvinjavam za offtopic , al 100% je istina i možda nekom koristi.:cao:
 
OĆEMO,nego treba da kupim još jednog magarca za sitnije poslove al da je 4wd šta mislite o tafe 49ks nisu tako skupi a po mom saznanju indija ima malo jači metalurgiju i malo bolje aterijale
Koliko znam Kina je proizvela najveci bum na svim poljima u poslednjih par godina a isto tako ima jako dobre materijale i metalurgija (sirovine se izvoze po celom svetu), a pre svega veoma jeftinu radnu snagu. No ovo je tema o YTO traktorima i pisu oni koji imaju iskustva ili ce imati iskustva sa njima a ne potencijalni kupci nekog drugog traktora koji je najjeftinija kopija modela iz 60 i neke i do danasnjeg dana se nije promenio. Ako nista drugo bar mi nije hladno kada vozim "kineza" za vreme ovih hladnih dana.


Inace, jedna mala zgodica. Otisao sam traktorom do kineske prodavnice da kupim lampice za jelku i kinez me pita: je l`to novi traktor i ja mu odgovorim da jeste i da je iz Kine a on ce sav sretan: bas su ga dobro napravili.
 
ti ga ode predaleko,ja nisam možda stručnjak kao ti al sam svedno zadovoljan svojim znanjem.a u mom postu o nacionalnosti i ostalim budalijama nema ni traga.Neznam koji dio sve paše u koji kombajn, auto ili spejsšatj ja kad imam problema zovem servis imaju ljudi koji su se školovali za taj posao.Gospodina Sinišu79ne poznam a ni on mene al čovjek me ocijeno kao neznalicu i budalu ja neznam kobi se trebo ljutiti ja ili on-:sta:
Postom 1787 sam hteo reci da kontrola kvaliteta ipak nije u svakoj firmi ista i da ipak(barem ja mislim) ima veze gde se sta sklapa da ne kazem sklepa. Mnogo je ljudi i na forumu koji se zale na Fagove lezajeve.O platinskom cu samo reci Gdine MOMOSARIC da je problematican onaj mali plasticni deo kojeg pokrece osovina razvodnika. Tako da bombina i kondenzator nemaju apsolutno nikakve veze sa tim. A ako si u delovima tako dobar onda ces znati o cemu pisem. U suprotnom slikama cu sve reci. I da,kako onda objasnjavas da na istom tom mestu platinsko od drugog proizvodjaca traje duze? Gdine Prnjavor ja ni u jednom momentu nisam poredio Jd-a sa ladom i zastavom.... Mada sam u postu 1792 naveo kako ipak neki traktori i poljo masine imaju bitnih dodirnih tacaka sa auto delovima. Tj da se opet ponovim samo sam hteo reci da kupovinom nekog dela koji ima "ime i reputaciju kvaliteta" ne mora nuzno da znaci da to i jeste,(opet post 1787)odnosno ponekad je jeftin deo bolji! A izjavom citiram: Jake ti marke i auta i lezajeva. si Ti mene ocenio kao neznalicu i..... Ustvari mozda i nisi,mozda si sam sebe pokopao.... Sve u svemu IZVINJAVAM SE za poslednje redove posta 1792 ako sam preterao! Daljnja diskusija je zavrsena sto se mene tice.
 
Danas upalio masinu da se malo razmrda za ponedeljak kad ono resetovao se je...i sat:sta:,sada opet vozim glanc nov traktor :osmeh:.
 
Nazad
Vrh