YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Ma iz auspuha sto posto ,da se mrda mrda se ali ni jedan saraf nije odvrnut kao da ima u njemu samom nesto.
A jel mozes nekako da ga lociras tj odakle dolazi zvuk? Ja nisam nista primetio na nasem a vrtio je na svim mogucim obrtajima..... Ili ako mozes da snimis zvuk pa da nam ga pustis da i mi cujemo. Pretpostavljam da se daa snimiti jer si se u tvom prethodnom postu rekao da zvizdi kao turbo. Mada sto kazu kolege dotezi sto vidis a za ostalo zovi servis..... Ej sad mi nesto sinulo. Jedan poznanik je kupio 2 nedelje pre nas 120-ku i kod njega se stvarao neki cudan zvuk iz hidraulike ali samo kad je hladan. Serviseri su mu na prvom servisu izvadili onu "krpu" iz filtera hidraulike i zvuk je nestao. Dok recimo kod nas tog zvuka nema i pored te krpe. Mozda je i kod tebe taj problem... Ili je mozda ris ventil za vazduh tzv kijavac? Ajd nam malo pomozi odakle dolazi zvuk....
 
Onda lepo tel u ruke i zovi Radisic Petra i ne sekiraj se. Jedan savet... Nema potrebe da citiras prethodni post ako odmah za njim "stizes" da odgovaras.
 
Tako sam ja imao muku jer nisam mogao da isključim blokadu diferencijala.Nije htelo nikako i ja tako vozio ceo dan.Sutra ih nazovem ,a oni kažu stisni jednom kočnicu.Ja stisao kočnicu blokada se ugasi sama i rešena stvar.
 
Tako sam ja imao muku jer nisam mogao da isključim blokadu diferencijala.Nije htelo nikako i ja tako vozio ceo dan.Sutra ih nazovem ,a oni kažu stisni jednom kočnicu.Ja stisao kočnicu blokada se ugasi sama i rešena stvar.
pa njima se blokada diferencijala tako i isključuje.uključiš je mehanički a isklučuješ pomoću hidraulike.nekad se desi ako se dugo nekoristi da zapekne sisitem,klipić koji je uključuje ili pukne opruga pa se mora razraditi:ppozdrav:
 
Pa nisam uopšte mislio da ima taj sistem isključenja blokade.Na renou je bio taj sistem i ni na kraj pameti mi nije palo da ovde probam.Još se ja zavlačio ispod i probo da vratim tu bolcnu.Sreća pa nisam bio jako uporan jer bi nešto slomio.
 
Samo cu ja da postavim jedno pitanje:
@Diklofen kazes da si vozio traktor pod blokadom ceo dan kako to da nisi polomio osovine,jer on sam iskjucuje-ukljucuje blokadu pri skretanju ili sta?Inace za kocnicu su majstori prilikop preuzimanja traktora trebali da ti kazu ako nisu onda stvarno postaju sve aljkaviji.
 
@iceburn vozio sam i ja pola dana dok nisam ustanovio kvar. Ispao stift sa viljuske i blokada mi bila ukljucena, a papucica stoji kao da nije. Samo je moj traktor imt, pa blokada nema veze sa kocnicom. Komsiji se isto desilo sa rakovicom, zablokirao kocnicu da skrene i poluosovina pukla. Meni kocnice nisu radile, tako da sam se patio sa skretanjem, ali bar nista nisam polomio. Da napomenem da sam tada imao 14 godina, pa to sto nisam na vreme locirao kvar je za oprostiti. :)
 
U knjizi koja je na srpskom i dobija se uz traktor to za isključenje nigde ne piše.E sad ako u onoj na Kineskom i piše džaba im bilo.Ja sam vozio tako ali sam prmetio da kad je traktor u pokretu a izbačeno je iz brzine i ide pravo lako ide.A kad sam na istoj toj nizbrdici uterivao traktor isto slobodnim hodom i namotqao volan u jednu stranu on odma stane.E onda sam ga digao na dizalicu i uvideo da je blokada i dalje uključena.Što se ništa nije polomilo nemam pojma ,a i ne vidim što bi se išta polomilo.Lakše mu je da dere jednu gumu nego da otkine poluosovinu ili par zupčanika.
 
Ja sam morao da idem 2-3 puta napred nazad, da bi skrenuo pod 90%. Nakraju su mi se ukrstile prikolice, i tad sam se bacio na otklanjanje uzroka.
 
diklofen@ pitaj člana m mirko m @ on ima ita 90 štase njemu dogodilo kadse uključila blokada toti kazem iz pouzdanih izvora ne rekla kazala ili iz pretpostavki a traktor bio pod garancijom na svu sreću.. inače ode 600-700eu :ppozdrav:
 
Potkrepite tvrdnju @ Boban. Koji kinez i kidanje cega? Pre nego sto smo kupili yto molio sam starog da uzmemo Rusa ali on nije hteo ni da cuje! Zasto? Hocete jos neku sliku da ubacim? A imam gi razni. Ne shvatite me pogresno ne mrzim ja ruse a kinezima dizem perje,ali stari Rusi su mama za ove nove! A novi.... Novi su sinonim bas kao i kinezi...
 
Nazad
Vrh