YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Sa 38-icama moguce mada mi zvuci malo puno tih 45 pri 1800 al dobro verujem ti, ali sa 18-4/34 ide max 38 pri 1800. Toliko barem pokazuje sat u mtz-u. Ne znam tacno koliko ide yto 904 ali mislim da u prospektu pise 27km/h. To je u kategoriji sa mtz 952 a to je bas sporo.... E sad isto tako su i za 1204 napisali 30.55 a ja licno sam picio koliko i rus 82.1(oko 35-6km) doduse pri 2600o/min. Zanimljivo kako traktor postane tisi pri toliko obrtaja.... :osmeh: Dobro priznajem nisam puno vozio pri tim obrtajima. Previse je to. Bilo mi ga zao pa sam vratio na 2200.... Sve u svemu ako ti treba okretan traktor i da je mali potrosac onda merkaj yto u suprotnom mtz. Ili da pitamo clana 577 za misljenje? Neeee.... Mislim da svi znamo odgovor....
Mala ispravka-82.1 ide 31-32 maksimalno,ako nije pumpa otvarana.
 
a kolega ima dve godine stariji i još malo je brži nego moj na mom punom gasu on me sustiže a nije otvaran
 
Razmisljao sam o ubrzanju menjaca,konkretno 4-te H brzine-krajnje, ali ne moze. Razlika izmedju 3-ce i 4-te je vec malo velika a jos kad bi ubrzali... A ubrzavati na difu ili gumama je pogubno po menjac a i izgubice idealnu 1H brzinu za oranje. Tako da osudjeni smo na turpijanje u transportu. Ali i za to ima leka! Dve kamionke po jedno 14t nosivosti i peglaj!
 
Evo ja ponovo postavljam pitanje jer kao da nepricamo o yto. Imam stari model kocke 1204 kupljien je nov u Agrovojvodini i radi perfektno jedino je pucala sajla od gasa ,sada ima oko 3000 h. Od petka sam vlasnik novog x1204. Tek ga razradjujem jer sarvis kaže 50 sati. Imam samo jedno pitanje za sada. Kod viših obrtaja motora nešto počinje da svira 1600 pa na dalje. Nisam primetio da se iko žalio na to ali meni strašno smeta. Jedino što mi je palo na pamet je novi auspuh ( sa strane uz kabinu ). Unapred hvala Boris.
 
Poslednja izmena:
Proveri spojeve na auspuhu,meni se tako desilo da zvizdi-sumi neznam ni ja kako da opisem pa sam na kraju primetio da se auspuh klima i nakon dotezanja je prestalo...a na kraju ako nije to lepo tel. u sake i servis,za sta drugo sluze.
 
Još kad su serviseri bili prvi put kod mene zbog curenja hladnjaka rekli su mi da obavezno povremeno dotežem tj. proverim matice koje drže izduvnu granu i sam auspuh.Prvi put kad sam uzeo da dotežem dve matice bukvalno išle rukom.
 
Od svih srafova, samo sam dotegao jedan koji me je nervirao sa unutrasnje strane blatobrana a ostatak ce oni doteci kada budu dosli, ipak sam zato i kupio nov traktor. A da sam hteo sam da cackam i dalje bih nastavio da se zajebavam sa starim traktorom i imao bih sta da radim svaki dan jer ipak je to bio rus.
 
Kod viših obrtaja motora nešto počinje da svira 1600 pa na dalje..
A jel mozes nekako da ga lociras tj odakle dolazi zvuk? Ja nisam nista primetio na nasem a vrtio je na svim mogucim obrtajima..... Ili ako mozes da snimis zvuk pa da nam ga pustis da i mi cujemo. Pretpostavljam da se daa snimiti jer si se u tvom prethodnom postu rekao da zvizdi kao turbo. Mada sto kazu kolege dotezi sto vidis a za ostalo zovi servis..... Ej sad mi nesto sinulo. Jedan poznanik je kupio 2 nedelje pre nas 120-ku i kod njega se stvarao neki cudan zvuk iz hidraulike ali samo kad je hladan. Serviseri su mu na prvom servisu izvadili onu "krpu" iz filtera hidraulike i zvuk je nestao. Dok recimo kod nas tog zvuka nema i pored te krpe. Mozda je i kod tebe taj problem... Ili je mozda ris ventil za vazduh tzv kijavac? Ajd nam malo pomozi odakle dolazi zvuk....
 
Nazad
Vrh