YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Evo mene .Živ sam i nisam se ušinuo:haha:
Bio mi je jutros servis i curenje je rešeno.Malo smo ga dana dotezali ali više vozili.Išao sam sa njim da obiđem neke novo uzete parcele po ataru.Zadovoljan sam sa udobnošću jer mi se nekako jako činio kratak pa sam se truckanja jako pribojavao.U povratku kući ja sam vozio drugarov 82.1 ,a on kineza.Oboje smo se složili oko toga da je Kinez daleko-daleko udobniji i bolji traktor za vozača bar po tim atarskim putevima.
Sutra završavam "dotezanje" i slike će biti adekvatne.
 
Rus 82 ne pratis na casu.... U prethodnom postu je lepo napisano:Nesto poput ovog... Gorane nije i mislim da nece,ali nikad se ne zna. Inace to je menjac od neunistivog,super sonicnog,jakog mozda i najjaceg,Jurij Gagarin,lajka,sputnjik, menjac MTZ 952. Rus82 ko se zadnji smeje..... nije poslednji skonto!
desava se svašta, pratite i druge zapadne traktore, evo i čuveni Fendt otišao na remont menjača, stroj je stroj nikad de nezna bio Rus Yto ili zapadni sve se kvari
 
kad stane yto ili rus i nije nešto bolno ali kod nas na dva zapadna traktora odu matori jedan od nih bio na servisu tri meseca na trećem ode menjač e to je već bolno ovaj treć ima oko 3000 sati ona prva dva manje
 
Mislim da je veoma bitno ko ga vozi,koliko njih ga voze i naravno kako se traktor vozi.Drugarov ,gore spomenuti rus 82.1,voze samo on i po malo njegov ćale.Na njega je stavljen već drugi par guma ,a verujte da je traktor bukvalno kao nov.Nigde ali nigde kapi ulja na motoru ili hidraulici nema.Nigde ogreban nije ,a u kabini isto kao da ste seli u nov na placu agropanonke.Verujem da se tako i YTO može sačuvati i održavati u dobrom stanju.



 
Poslednja izmena:
Drug je kupio ovih dana 1204, danas ga ja malko provozao, mogu vam reci da je traktor na mestu. Jedino sto bih mogao izvesti kao manu je broj stepeni prenosa, kvalitet guma i nivo buke u kabini, koji je dosta veci od recimo onog u mom rusu 1221. Inace za ostalo sve pohvale.
 
Mislim da je veoma bitno ko ga vozi,koliko njih ga voze i naravno kako se traktor vozi.Drugarov ,gore spomenuti rus 82.1,voze samo on i po malo njegov ćale.Na njega je stavljen već drugi par guma ,a verujte da je traktor bukvalno kao nov.Nigde ali nigde kapi ulja na motoru ili hidraulici nema.Nigde ogreban nije ,a u kabini isto kao da ste seli u nov na placu agropanonke.Verujem da se tako i YTO može sačuvati i održavati u dobrom stanju.

koja mu je brzina na recimo 2000 obrtaja u najvisem stepenu?
 
@diklofen koliko ukupno ima tegova napred nazad? mislim da su davali više tegova,
@lala jeste da ima manji izbor brzina ali ni rus nema nesto narocito (mtz920) ali za razliku od zetora i imt je super, zato je najbolji plug kao sto imas sa vario podesavanjem zahvata
@ljuboslav moj ide na 2500 obrtaja tacno 35km, a za 904 ne znam
 
@ miroslav K
Mislio sam na broj stepeni prenosa na 1204, ne na 904, jer spram MTZ-a 1221 koji ima menjac 16/8 sa idealnim rasporedom itekako se oseti taj nedostatak.
 
Evo ja cu probati da odgovorim na pitanja
@ljuboslav maxsimalna brzina YTO X904 je oko 27,5km/h, barem tako pise u knjizi neki kazu da je i brzi mada ja ne mislim tako...
@miroslav k on napred ima 10 tegova od 40kg+nosac tegova jos oko 140-150kg zaboravio sam koliko tacno i pozadi 6 tegova od 50kg
 
Sedista su Gramer-ova (verovatno napravljena u kini) samo sto su varijante predvidene za traktore bez kabine pa imaju cvrstu odlogu kao i na IMT na primer
 
Evo ja cu probati da odgovorim na pitanja
@ljuboslav maxsimalna brzina YTO X904 je oko 27,5km/h, barem tako pise u knjizi neki kazu da je i brzi mada ja ne mislim tako...
@miroslav k on napred ima 10 tegova od 40kg+nosac tegova jos oko 140-150kg zaboravio sam koliko tacno i pozadi 6 tegova od 50kg
904-ka ide oko 32-33 km/h, mereno Kubotom... :osmeh:
 
Za tegove ste dobili odgovor.Brzina po autu na 2000 obrtaja je 30-31km/h.Još nisam orao jer imam samo 17 radnih sati ali mislim da ću sutra ići da probam.Plug sam danas zakačio i traktor ga jednostavno ne oseti u transportu po neravnim terenima.Jako mi se sviđa hidraulika.Lepše radi nego što sam očekivao.
 
Za tegove ste dobili odgovor.Brzina po autu na 2000 obrtaja je 30-31km/h.Još nisam orao jer imam samo 17 radnih sati ali mislim da ću sutra ići da probam.Plug sam danas zakačio i traktor ga jednostavno ne oseti u transportu po neravnim terenima.Jako mi se sviđa hidraulika.Lepše radi nego što sam očekivao.
kolega jel bas moras orati sa njim ima malo sati za oranje tek si ga kupio
 
Nije mi nužda.Neka još sutra laufa jedno 8-10 sati pa čekanja više nema.I serviseri su mi rekli da ga posle 25 sati slobodno umereno upregnem u oranje.
 
Nazad
Vrh