YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
nemoj pre 50 sto duze to bolje ipak je nov i tvoj
 
U potpunosti se slazem sa clanom rus 82! Napravi mu bar 50 sati i onda ga pusti u brazdu ali u 3m brzini! Ove godine se i kod nas u Backoj tesko ore a kako li je onda kod vas? A na kraj krajeva kupio si ga da ga imas a ne da ga zakoljes,ne? Mislim kako hoces,tvoj je,ti najbolje znas...
 
Da moze i tako,mada nista mu ne smeta i ako se bude vozikao. Mi naseg nismo pustili ni blizu njive dok nije napravio 50rs. A dal to ima veze sto motor ne trosi ulje ili ne,ne znam. S vremena na vreme ga malo proturiras ali umereno u slucaju ako se nakupi ulja u kompresionom prostoru da to izbaci napolje.
 
Posle 20rč možeš početi raditi snjim u pravu je Miroslav. Moraš ga privikavati na rad ali lagano bez žurbe i ima duže da traje. Jer mu je puno bolje da se razrađuje uz blago opterećenje.Ako ideš da oreš snjim obavezno sa prednjom vučom i ako nije potreban da ti se razradi i to.
 
Bolje da ga razradi koliko treba i kako treba,jos je to sve novo,da se bolje menjac razradi da zupcanici legnu kako treba,a ne odma puno opterecenje,jer kako ga sad razradis tako ce ti stalno raditi:cao:
 
Neka nabije jedno 30 sati u vozikanju i mestu pa ću ga onda lagano uposliti.
U njegovom upustvu za razradu piše otprilike ovako:
8 sati rad u mestu uz promene obrtaja motora
12 sati vuče prikolice od 4 tone sa promenama obrtaja
18 sati oranja sa 4 brazde u peskovitom zemljištu na 20cm dubine(30-35KPa)u više režima brzine i motora
22 sati oranja sa 4 brazde u glinenom zemljištu na 20cm dubine(45-50KPa) u više režima brzine i motora

Tako kinezi kažu u knjizi.
 
Aaaaa sad vidim zasto kazu da su u lazi kratke noge..... Kinezi smanjite ribu! Pa gde 4 brazde na 90ks..... :sta: prepolovi plug a ostalo jos nekako i prolazi (po knjizi).
 
Pojam četvorobraznog pluga je veoma širok.Ja sa 539 1 brzom vučem plug tri brazde bez daška dima.Ali je plug takav kakav je -malen.Ma kineska posla i gluposti.
 
Pa ja više od 30cm u principu nikad ne orem.Za tim nemam potrebe.Mislim da će mog obrtača na 3x30 lepo vući na 27-28cm.Inače moj plug se ne vuče teško.
 
Kad bih sad kupovao nov traktor (da imam mogućnosti :osmeh:), to bi bio baš ovaj 904. Spolja znam kako izgleda, ali slike iz kabine nisam još video. Jedva čekam da diklofen slika svoj traktor!
 
Nazad
Vrh