YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Model je 904 proizvodnje 2011.Imam obrtač 3 brazde koji može i na 3 x 30cm tako da će mu biti taman.
 
Ima 539(92)ove godine generalisan i sad je bolji od novog,i 560(85) u odličnom stanju.Taj 560 sam prodao drugu ali smo ga vratili nama.Reno sam prodao i sad uzeo YTO 904.Sasvim dovoljno za zemlju koju radim.

---------- Poruka napisana 18-11-11 u 22:55 ---------- Prethodna poruka je 17-11-11 at 22:20 ----------

Možda je prerano ali ajde da iznesem svoje prve utiske za 904.
Ono osnovno je, što sam i sam sada video,koliko para toliko muzike.Čim smo ga tamo poterali na pranje i čišćenje vidim ispod njega bara.Pogledam i pomirišem kad nafta.Zovem majstora on se zavuče kad dva creva se spajaju u jedno na spojci u obliku Y i šelne nisu stegnute.Čovek stegne i problema nema.Na putu ka kući vidim da mi pomalo baca neku masnu tečnost na prednje staklo.Stanem kad vidim da oko hladnjaka kvasi i ventilator gura ka kabini.Tako ga doteram kući jer nije jako curelo.Pretpostavljam da je antifriz jer je jako gust i sladak.Inače sipano je za -44C.Odmah zovem servis i kažu doće u subotu da pogledaju i otklone kvar.Uzmem juče da malo dotežem šrafove kad ono katastrofa.Svi spoljni stegnuti ,a unutrašnji ni na pola.Ceo dan sam visio na njemu i ispod njega i još nisam sve dotegao kako priliči.Dosta je bučniji u kabini nego što sam mislio mada se možda i varam jer sam do sada sedeo u Renou.
E sad ono lepo:Menjač je po meni perfektan.Kratki hodovi i vrlo mekani ulasci u brzine.Krajnje lako i precizno bez krčanja.Kabina za mene od 130kg sasvim komotna i prihvatljiva sa svim što bi trebalo biti.Motor ima lep tj. zvuk koji odaje snagu.Gas prima maltene kao auto.Poteznice odlično odrađene.Gume kineske ali dosta mekane.da ne dužim to bi bili neki moji prvi iskreni utisci.
 
Cuj, djecijih bolesti ce uvijek biti, kao i na IMT-u, al kad jednom sjedne sve na svoje mjesto, to je TO...

Mislim da ce moj iduci traktor biti isti kao tvoj. tamo za godinu-dvije...
 
Nije na prelivu 100%.Baš negde na hladnjaku i to u gornjem delu.nisam mnogo zagledao niti išta dirao.Probudili su me jutros u sedam da se najave da će doći.
Sve je to ništa i nije opasno dok je u garantnom roku.Gledao sam novog IMT-a5136.Ljudi moji verujte da ispod njega ima litra hidrauličnog ulja na sredini zadnjeg diferencijala i pola litre motornog na sredini samog traktorra.E to je po meni problem o kojem bi se sekirao.Isto tako dođe nov MTZ 1221.3 a hidraulika u haosu.Tri puta izlazi servis i menja razvodnike ,pumpu,neke cevi i opet se sve sredi i eno traktor radi kao sat.
Javiću kako sam prošao sa serviserima.
 
Da,to je ono: Ma moze,vidis kako vuce! A kad se tako nesto desi onda sledi nesto poput ovog...

Uploaded with ImageShack.us I,vredi li onda forsirati? Ljudi nemojmo se zavaravati,nema vise onog nekadasnjeg kvaliteta!
 
Rus 82 ne pratis na casu.... U prethodnom postu je lepo napisano:Nesto poput ovog... Gorane nije i mislim da nece,ali nikad se ne zna. Inace to je menjac od neunistivog,super sonicnog,jakog mozda i najjaceg,Jurij Gagarin,lajka,sputnjik, menjac MTZ 952. Rus82 ko se zadnji smeje..... nije poslednji skonto!
 
@diklofen
jesi lo dotegnuo sve šarafe? obavezno dotegni i na tockovima, menjac ce se razraditi a buka malo smanjiti ako ne pitaj clana "soyacorn" kako je on resio buku,
pre pocetka rada ukljuci prednju vuču i u svakoj brzini vozi tako nekoliko minuta nek se malo i to zalavfa, to mi rekao jedan majstor da uradim tako da se odmah ne krene sa prednjom vučom u opterećenje.
daj postavi neke slike, sta ima od izmena, jer auspuh sa strane maska jel plasticna itd.
 
skontao sam da je rujin menjac nego sam cekao komentare.ps ko ne poznaje zupcanike poznace birac brzina:ppozdrav:
 
Miroslave mozda je diklofen popio diklofenak-duo jer ga je (mozda) sibnulo u ledja od silnog dotezanja sarafa pa sad lezi u krevetu..... :osmeh: Rus ne sipaj so na ranu nikad ne znas sta tebe ceka. A na komentare ste ipak vi vlasnici rusa osetljiviji:ppozdrav:
 
Rus 82 ne pratis na casu.... U prethodnom postu je lepo napisano:Nesto poput ovog... Gorane nije i mislim da nece,ali nikad se ne zna. Inace to je menjac od neunistivog,super sonicnog,jakog mozda i najjaceg,Jurij Gagarin,lajka,sputnjik, menjac MTZ 952. Rus82 ko se zadnji smeje..... nije poslednji skonto!
pa napisao si nesto poput ovoga pa sam pomislio da nije slucajno yto,a sta se desilo sa tim menjacem koliko je imao sati kad se to desilo?
 
Gorane,da ne pratis na casu se odnosilo na komentar @Rus 82...Dva lezaja u medju zupcaniku prednje vuce su crkli i rasuli su se po menjacu. I nakon toga znate sta sledi... Oko 3000rs ima rujo.
 
Nazad
Vrh