YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
I YTO 120 je razbio kvacilo 1300h
STEREO KINEZARIJA
d4cc589b967ade22d3a38668c8f7e9f1.jpg


Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
6d5e96c38fd98e8a58a87ddf362709eb.jpg
 
Luka kako ti se cini taj 1204, vredi li uzeti

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
 
Isplati se uzeti dobar je to traktor!!
Ovaj vozi 15_20 ljudi ima 1300h
Sve je rastavljeno zbog malog druk lezaja od voznje
Papuca nije dobro podesena pa je pipao zabice i riknuo
Stete osim njega nema!!!!!
Lamela je pojedena oko 1mm ukopanost u ploce 0,6 obe strane svi znamo da SINTER jede korpu
Planinarenje ?
Komplet sve novo kvacilo bez druk lezajeva 720e
Lamela sama 200e nova
100e reparacija
Npr venac zamajca 140e
Druck lezaj voznje 50e
Druk lezaj kardana nema na stanju niko
Pipke zasebno nema niko
Obrada korpe i zamajca oko 60_80e uzme moj strugar i fantasticno uradi
LUK je kvacilo

Odlican traktor za pametnog coveka grmi ko sv ILIJA vuce kao Aca Lukas

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Kod mene je veći druk bio naslonjen na žabice i 4400 rs se vrteo i ništa mu ne fali jer je bio tek tek naslonjen tj bez opterećenja. Mali je takođe vraćen jer je dobar ali sam vodio računa o zazoru. A taj mali se raspao jer je bio ili pritisnut nogom (neko drži nogu na kvačilu) ili nisu proveravali zazor s vremena na vreme. Ne bi se sinter lamela pojela 1mm. Inače sinter lamela na kinezu neće pojesti zamajac jer se i ne oslanja na njega. Znači kad pojede korpu samo nju će pojesti, baciš je , kupiš komplet novo kvačilo i piči. Mislim da je to dobro tako. Dok vuče, vuče kad cvakne onda je kraj. Sve novo i doviđenja.
Zar druk ležaj kardana nije običan ležaj tipa 6016 ili tako nešto i samo da je utisnut u čeličnu košuljicu? Mali jeste namenski (treba da štima od Zetora Proxime).
@lovac luka ako nisi sastavio traktor, ajde pogledaj kataloški broj korpe i žabica, pa da proverim da li može da se nabavi. A i član @MOMOSARIC može pogledati pošto on može da nabavi (uvek ima bolje cene nego što su ovde).
 
Na 904 pocelo da mi cure ulje u kabini. Skinem onu plocu gde su osiguraci i brava za paljenje, dole sve masno od ulja. Mislio sam da je cilindar kocnica otisao jer mi fali ulja od kocnica. Zamenim gumice, spakujem sve nazad. Posle tri dana voznje opet ulje curi. Izgleda sam imao kombinaciju curenja iz cililndra kocnica i orbitrola. Sa ova dva srafa sto sam slikao ulje se sliva na dole. Probao da dotegnem ne moze vise. Ima neko ideju sta je tu problem?
fc434310e83139119a347ed0bfc7c2f5.jpg


Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
 
Imi imali isti simptom. Za sada drzimo krpu i brisemo, a dolivamo ulje jednom godisnje,ne curi jako.
Bio kod majstora kaze popusten poklopac orbitola i to je stegao, sad nisam ispratio da li curi i dalje.
 
Prvo juce bravica od palenja se raspala, a danas pukne rucica od kvacila kardana jer nisu dobro nastelovali kvacilo kardana ne razdvaja

Poslato sa NAM-LX9 pomoću Tapatoka
 
Možda su ti uvalili polovnu bravu paljenja, kao meni. Al jbg prošla garancija i nemam dokaz da je nisam ja polomio. Kupim novu i ajd reko da probam tu staru nekako pričvrstiti (brava ispravna ali ne može da se pričvrsti za stub volana) i uspeo sam, eno je drži već 12 godina a nova stoji u rezervi. Ručica kardana? Kako je to uspelo da pukne? Daj sliku.
 
Možda su ti uvalili polovnu bravu paljenja, kao meni. Al jbg prošla garancija i nemam dokaz da je nisam ja polomio. Kupim novu i ajd reko da probam tu staru nekako pričvrstiti (brava ispravna ali ne može da se pričvrsti za stub volana) i uspeo sam, eno je drži već 12 godina a nova stoji u rezervi. Ručica kardana? Kako je to uspelo da pukne? Daj sliku.
Pa nije kompletna rucica nego jedan deo koji je drzi u gornjem polozaju
7d4ed4169f88ba029fddcf904976e024.jpg
1cffc929ba3325568d5a6475a1c3a4a1.jpg
e44ed7c46aba776083d06f377906e8f2.jpg


Poslato sa NAM-LX9 pomoću Tapatoka
 
E zbog tih dunđera što kod nas sklapaju sam naručio direkt iz Kine kompletan pa kad god došo dobrodošo, iako kasni isporuka.
Nemam poverenja u priučene klince i indijance da će sklopiti kako treba bez ikakve kontrole. Ipak mislim da fabrika zadržava kakav takav kvalitet.
 
Nazad
Vrh