YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Nisam stigao da odem na sajam ali sam se iznenadio kad mi je drugar rekao da 90ka košta 20.500e+pdv. Otkud tako drastičan pad cena:sjasi:. Izgleda im dobro opala prodaja
 
Pa sajamske cene su bile dosta niže. Recimo da je ova 504-a sa euro kabinom na sajmu imala popust od preko 2000 eura i koštala nešto preko 15 500. Ne znam da li je to dobro ili loše ali ću svakako ako se odlučim da ga uzmem dati manje para. Probao sam danas da pozovem za ponudu u Agrovojvodini ali su mi rekli da su još danas na sajmu pa od sutra, inače sajamske cene će sigurno važiti i ove nedelje. Interesuje me kolika je doplata za klimu kod euro kabine i za prednju hidrauliku sa prednjim izlazom za kardan. Jedino me razočaralo što YTO još uvek u ovim manjim modelom ne nudi nikakav reverzer i menjači su još uvek dole a ne sa strane. Sa druge strane sve pohvale za zaptivenost i zvučnu izolaciju euro kabine, takođe volan i instrument tabla su super.

- - - - - - - - - -

Zna li neko pouzdano (iz prve ruke) do kada će važiti ove sajamske cene, s obzirom da u Agrovojvodini kažu samo do 01.tj. još par dana, a onda mi daju preračun sa opcijom ponude 15 dana. Puno mi znači jer traktor treba da kupim tek za 2 meseca tj. tada ću imati novac, ali ako vrate cene na staro (a to je za YTO 504 sa Euro kabinom i klimom skoro 19 000 eura, a sada je 16700) platiću preko 2 000 eura više pa mi se isplati da tražim neki kredit za par meseci, a sa druge strane ne bi sebi komlikovao život ako se cene ne bi bitnije menjale.
 
Na YTO 904 uopste nemam pritisak u kompresoru. Kazaljka na manometru je zakucana dole i uopste se ne pomera. Kad sam ukljucio crevo za pumpanje ide vazduh ali dosta slabo. Inace sve je bilo ok radilo pre par dana. Sta bi mogao da bude problem?
 
Nema nasta druze.Po meni ako ti je do toga problem nova glava nije velika investicija.Ostalo sve pasuje.Imas posla 10min ukupno.Posle pritisak koji zelis steluj kljucem 10 na onoj crnoj kupi kod ventila pljuckavca.
 
Neznam bas tacno kojoj temi ovaj problem pripada,ali tice se traktora yto 554 i prese.Navodno problem je da kada se ukljuci presa posle nekog vremena traktor pocne da se trese, a presa pocne da zaostaje u radu.Vile krenu da zaostaju,kao kad bi na videu ukljucili slv mosn.Na toj presi smo probali tri yta 554 i svi malte ne isto rade,a ferguson radi bez problema.Presa je clas markant 60.Kolegi su u Agrovojvodini uzeli 15000 din. da bi mu otklonili kvar promenuli mu lamelu snopove zupcanika lezajeve,ali kvar nije otklonjen.Pitanje je da li je kvar u traktoru ili presi

- - - - - - - - - -

Neznam bas tacno kojoj temi ovaj problem pripada,ali tice se traktora yto 554 i prese.Navodno problem je da kada se ukljuci presa posle nekog vremena traktor pocne da se trese, a presa pocne da zaostaje u radu.Vile krenu da zaostaju,kao kad bi na videu ukljucili slv mosn.Na toj presi smo probali tri yta 554 i svi malte ne isto rade,a ferguson radi bez problema.Presa je clas markant 60.Kolegi su u Agrovojvodini uzeli 15000 0din. da bi mu otklonili kvar promenuli mu lamelu snopove zupcanika lezajeve,ali kvar nije otklonjen.Pitanje je da li je kvar u traktoru ili presi

- - - - - - - - - -

Neznam bas tacno kojoj temi ovaj problem pripada,ali tice se traktora yto 554 i prese.Navodno problem je da kada se ukljuci presa posle nekog vremena traktor pocne da se trese, a presa pocne da zaostaje u radu.Vile krenu da zaostaju,kao kad bi na videu ukljucili slv mosn.Na toj presi smo probali tri yta 554 i svi malte ne isto rade,a ferguson radi bez problema.Presa je clas markant 60.Kolegi su u Agrovojvodini uzeli 15000 0din. da bi mu otklonili kvar promenuli mu lamelu snopove zupcanika lezajeve,ali kvar nije otklonjen.Pitanje je da li je kvar u traktoru ili presi

- - - - - - - - - -

Malo sam se zeznuo u slanju,ato je zbog cene koju je platio za poporavku nije 15000 nego 150000.din.
 
Verovatno je kvar u traktoru kad fergula tera presu bez problema. Malo je cudno da sva tri yto-a imaju iste simptome ali nije i nemoguce. Moje misljenje je da je u pitanju tanjirasta opruga u korpi kvacila. Ne ostvaruje dovoljan pritisak na lamelu pa ista proklizuje.
 
Pitao sam majstora u Agrovojvodini dali ima šanse da stavljaju bolje kvačilo u te 504 i 554, kaže biće. Ja promenio na moj 904 Lukovo i oduševio sam se kako je mekano.
 
gume-k.jpg


Ponova, prednje gume Continental 13,6-24
 
A cena novih guma

Nema uvoznika kod nas za te gume kako sam obavešten. Ja sam ih uzeo od jednog kod nas što ih je dobio na novom Hattatu pa čim ga je dovezao nije mogao da seje sa njim jer su bile preširoke i skine ih i kupi nove, tako da gume imaju toliko da su došle iz NSa do Karađorđeva i još par sati po asfaltu u razradi. Gledao sam po netu i ovakve gume se kreću oko 500e po komadu a ja sam ih dobio za 50 000 dinara obe :osmeh:

- - - - - - - - - -

@worm
Lep traktor.:ppozdrav:

Nije tako izgledao kad sam ga kupio, imaš slike malo ranije u temi. Još mi ostalo da ga pretapaciram iznutra jer su malo izgrebani i pocepani sunđeri

- - - - - - - - - -

E sad će da grebe ko besan.

Odma na jesen jedna trobrazac ,a možda i obrtač da se proba. Mada se igrao prošele godine sa 757-20 i sa lošijim gumama
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh