YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
druze da te pitam,jel ti zakrci menjac pri prvom ubacivanju u brzinu? juce sam vozio jedan 554 pa sam se smorio koliko se lepse salta od mog 454,a nisam siguran da li ima kocnicu u menjacu za razliku od ovih manjih..

Ako se kvacilo gazi samo na prvom stepenu, kao sto oni preporucuju, onda ima otpora kad se vraca u manje brzine a ne stanes skroz. Ako kvacilo nagazis do kraja brzine navise idu bez problema, nanize ipak idu malo otezano. A ako mislis na prvo ubacivanje posle paljenja traktora, nisam primetio neku razliku. Najveca mana je sto nema reverzer, a neke serije su prodavali sa njim uz doplatu od 300 eura. Sad kazu, u Agrovojvodini, nema interesovanja, a to je mnogo dobra stvar, ja se sa mahindrom 7030 duplo brze okrenem na kraju reda u vocnjaku od YTO 504, iako je Mahindra duplo veca, ali ima reverzer, i sto je takodje bitno, nezavisno ukljucenje kardana, bez stajanja i gazenja kvacila, sto je jako bitno u vocarstvu. Inace su ovo i jedine zamerka YTO-u za sada.
 
Jedna slika iz zetve
dsc0115.jpg
[/IMG]
 
Nasao sam jedan povoljan 904. Pa me interesuje kakav je kao univerzalan traktor? Npr za setvu spartanje? Koliko bi on trosio u tim poslovima?
 
Ako se kvacilo gazi samo na prvom stepenu, kao sto oni preporucuju, onda ima otpora kad se vraca u manje brzine a ne stanes skroz. Ako kvacilo nagazis do kraja brzine navise idu bez problema, nanize ipak idu malo otezano. A ako mislis na prvo ubacivanje posle paljenja traktora, nisam primetio neku razliku. Najveca mana je sto nema reverzer, a neke serije su prodavali sa njim uz doplatu od 300 eura. Sad kazu, u Agrovojvodini, nema interesovanja, a to je mnogo dobra stvar, ja se sa mahindrom 7030 duplo brze okrenem na kraju reda u vocnjaku od YTO 504, iako je Mahindra duplo veca, ali ima reverzer, i sto je takodje bitno, nezavisno ukljucenje kardana, bez stajanja i gazenja kvacila, sto je jako bitno u vocarstvu. Inace su ovo i jedine zamerka YTO-u za sada.
da izvines,kako god da ga nagazim ide uz krcanje to prvo ubacivanje,za ovo kasnije nije problem,godinama teram traktore sa medju gasom prilikom saltanja..na mom je posle nekog vremena kvacilo malo olaksalo,tj nije vise tako tvrdo na drugom stepenu..reverser je pametnija stvar na traktoru,steta sto ga nema..
 
Kod nas u selu trenutno ima dva YTO-454 i to ih imaju dva moja dobra drugara,jedan je kupljen pre dve godine na sajmu u Novom Sadu tad sam i prvi put tamo video te traktore i na prvi pogled su mi se svideli,drugar se odluci i kupi ga ali cim je stigao sa njim u dvoriste pukne cev od sata za ulje,posle nekoliko dana voznje traktor pocne da se ljulja tokom voznje dodje servis i kazu da su zadnje felne krive,za dve godine koliko je kod njega traktor je pojeo skroz prednje gume...
Proletos se i ovaj drugi odluci da kupi isti takav traktor,kod ovog se desilo da je zaglavio razvodnik od hidraulika posle sedam dana,alnaser je poceo da zeza i poceo je isto da jede prednje gume.
Ne znam da li ste vi imali slicnih problema sa vasim traktorima?
 
Za okretanje sa pipalicom na kraju reda je dovoljno i 4m, ali da bi lepo izašli iz reda i iz jednom ušli u njega treba oko 6m.
Ja sa mojim nisam 504 imao problema, mada on ima tek 45 sati rada, doduše te kvarove u prvoj nedelji i čim je došao, sam očigledno izbegao.
 
Ako treba nesto da se desi onda je bolje da bude ranije dok je traktor u garanciji. Svaki traktor kao nov ima te "decije bolesti".
 
Kada vozite 904 sa desne strane uz sediste ima rucica - i +.Za sta je konkretno koristite i u kojem polozaju?Ja je povucem na gore a ona se sama spusti.Efekat nisam primetio pa zato molim objasnjenje ako neko zna.
 
Nazad
Vrh