YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Pre par dana stiglo pojačanje u voćnjaku, uzeli smo YTO 504 sa euro kabinom i klimom. Cena izašla oko 16700 eura. Probao ga malo na prazno, 5-6 radnih sati i sem jako tvrdog kvačila na drugom stepenu, nemam neke zamerke, kabina ( tišina u kabini i sam njen uzgled) me najprijatnije iznenadila. Mana je čini mi se jako mali rezervoar od svega 35 liatara. Ili malo troši ili ću dolivati gorivo u podne. Biće i slika ali ovo kišno vreme pa je traktor u garaži.
 
Evo par slika iz garaže, inače za one u voćnjaku ćemo očigledno morati malo da sačekamo, bar dok ne padne sneg, jer kiša nikako da stane pa mi se čini da će padati do zime. Inače kao što sam rekao najviše sam zadovoljan ovom novom EC kabinom, dosta dobro dihtuje ( ima čak i karbonske filtere) mada i oni sami kažu da to nije kabina sa nadpritiskom ali je mnogo tiša i u njoj može normalno da se sluša radio i da se razgovara mobilnim. Takođe kinezi ne štede na opremi pa bez ikakve doplate dolaze: prednja vuča, prednji i zadnji tegovi, kompresor, elektro instalacija za prikolicu, cd radio, radna svetla napred i pozadi, 2 para hidro izvoda, a posebno me iznenadilo da su na haubi postavili amortizere, kao i, za ovaj traktor ogroman, akumulator od 120 Ah. Motor radi lepo (ipak su to 4 a ne 3 cilindra) a i kubikaža je solidna, van kabine je malo bučan. Gas prima solidno dobro, a rezervoar je smešno mali od 34 litra. Unutra tj. kabinski prostor je dosta dobar ( u odnosu na naše traktore daleko ispred), sve je obloženo plastikom, nigde nema lima, takođe je u odnosu na kinesku kabinu cela prednja armatura drugačija i kompletno je obložena, a to je i razlog smanjene buke. Instrumenti su lepi, čitljivi, volan je mali i lepo leži u ruci, a menjač je najslabija tačka. Pre svega zato što nema reverzer, iako se solidno šalta, tj. ne krči ipak to nije sinhronizovan menjač i bilo bi bolje da je sa strane. Takođe imam zamerku na kvačilo, jer je na prvom stepenu solidno ali drugi stepen je jako tvrd i morate dobro da zapnete. Klima je išla uz doplatu od 1000 eura, što je takođe manje nego kod većine drugih zastupnika, a komande su smeštene na bočnoj strani kabine i mogu da kažem da dosta dobro radi i mislim da neću zažaliti tu doplatu. Inače sve je izašli oko 16700 eura. Malo sam imao problema oko tehničkog i registracije jer su stupili neki novi pravilnici na snagu, a u Agrovojvodini nije baš posve jasno da li se oni vode kao uvoznici ili kao proizvođači, tako da ako krenete u kupovinu, prvo svratite na tehnički da vam kažu šta vam sve treba pa onda pri kupovini ne dajte pare dok vam ne daju sve papire i po novom i po starom. prvi servis se radi na 50 sati i košta nešto preko 100 eura plus dolazak, a ostali na po 250 sati. Garancija je 1 godina ili 1000 sati. Ovu kabinu inače dobijaju iz turske, i to je Yariš kabina, jer istu takvu imam na Mahindri, samo je ovde neuporedivo bolje odrađena tj. kod Mahindre sa njom ne dolazi i prednja armatura, pa je buka dosta veća.
Da ne davim više, evo slika:

vonjak-035.jpg


vonjak-036.jpg


vonjak-044.jpg


vonjak-031.jpg


vonjak-029.jpg


vonjak-043.jpg


vonjak-046.jpg
 
Super izgleda traktor, dobro su to skockali kinezi.... da li mozes dobro da dajes nozni gas posto mi izgleda dosta blizu blatobrana?..
 
Na ovom traktoru ne postoji opcija spoljnih cilindara hidraulike?koja je transportna brzina?
 
16700e sa kabinom, prednjom vucom,tegovima napred i nazad,klima plus carina i prevoz,a imt 539 sa kabinom skoro 10000e,a jos se nije menjao ima 60 godina kako se pravi kod nas.:sjasi:
 
Nema dodatnih opcija za hidrauliku, a transportna brzina stoji u uputstvu ali nisam zapamtio, medjutim poredjenja radi moja Mahindra ima max. brzinu 50 km na sat, a ovaj je samo malo sporiji, medjutim to nije za nikakav teret, jer i jedan i drugi strasno gube snagu na usponu u 3. i 4. brzoj, tako da ne treba racunati sa ozbiljnim brzinama pod opterecenjem, takodje i put mora da bude jako dobar za tu brzinu. A sto se tice poredjenja ccena sa IMT-om 539, u pravu ste obican ferga sa starom maskom bez pr. vuce i svega ostalog je oko 1 000 000 dinara, sto je bezobrazno u odnosu na konkurenciju. Ovde se samo postavlja pitanje koliko ce ovaj traktor da napravi sati bez ozbiljnih kvarova, a sto se tice opreme skoro sve je tu.
 
@zicaprom ma sluzice dobro kad se vodi racuna o njemu,ne brini i srecna kupovina(ne moj da mi persiras molim te ipak smo svi ovde drugari)pozdrav iz Grocke.
 
Jako lep traktor,cestitam na kupovini i da dugo sluzi,inace zelja mi je i nada da cu uspeti skorije svoj 542 da zamenim jednim takvim. Sto se tice tog da ne izlazi pod teretom u 3 i 4,pa nece ni moja 542 da ide,mora niza brzina i to dosta niza. Ja bi bio zadovoljan da mi jedan takav ukrasi dvoriste,jer se kao takav mali i najvise koristi,ne bi imao sta da vuce tesko,tu su jaci traktori,a on bi bio za setvu,spartanje,grabljenje i slicno.
 
Radio sam dvorednim, tako što sam berač podesio na 720 obrtaja, na traktoru prebacio kardan na 1000 obrtaja i terao sa 1550 obrtaja motora. Potrošnja oko 8 litara po kj. Prezadovoljan sam.
Potrošnja varira malo u zavisnosti koliko je jak kukuruz koji bereš odnosno kojom brzinom se krećeš.
 
Nema dodatnih opcija za hidrauliku, a transportna brzina stoji u uputstvu ali nisam zapamtio, medjutim poredjenja radi moja Mahindra ima max. brzinu 50 km na sat, a ovaj je samo malo sporiji, medjutim to nije za nikakav teret, jer i jedan i drugi strasno gube snagu na usponu u 3. i 4. brzoj, tako da ne treba racunati sa ozbiljnim brzinama pod opterecenjem, takodje i put mora da bude jako dobar za tu brzinu. A sto se tice poredjenja ccena sa IMT-om 539, u pravu ste obican ferga sa starom maskom bez pr. vuce i svega ostalog je oko 1 000 000 dinara, sto je bezobrazno u odnosu na konkurenciju. Ovde se samo postavlja pitanje koliko ce ovaj traktor da napravi sati bez ozbiljnih kvarova, a sto se tice opreme skoro sve je tu.

druze da te pitam,jel ti zakrci menjac pri prvom ubacivanju u brzinu? juce sam vozio jedan 554 pa sam se smorio koliko se lepse salta od mog 454,a nisam siguran da li ima kocnicu u menjacu za razliku od ovih manjih..
 
Nazad
Vrh