Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja razumem ljude koji imaju mnogo zemlje pa moraju da krenu sa ranijom setvom ali mi sa 5-10 ha da posejemo samo da smo gotovi a posle đavo kriv.Već godinama ni ne razmišljam o setvi pre 20 aprila a na peskovitoj posle Đurđevdana.
 
Nije nikakav problem platiti osiguranje, problem je naplatiti štetu.Da li neko zna nekoga ko je naplatio štetu, a da nije imao neku debelu vezu. Meni nikada u životu nije pošlo za rukom da naplaim štetu bez suda? Od čijih para dobijaju platu, plaćaju lokal, voze auta, plaćaju telefone, portire, šefove, direktore, kancelarijski materijal, doprinose, porezeitd... Ja budem karakter isasebe osiguravam kod sebe, sve pare koje treba da dam njima uložim u posao i od zarade platim sebi eventualnu štetu i to bez suda.
Evo kolega ja vec 3 god osiguravam paradajz i mak prosle god mi zakaci grad i napravi stetu na paradajzu dosli iz osiguranja i gledaju ,slikaju i pita me kolko ja procenjujem daje steta ja kazem pa oko 20% in kaze realno si procenio a osiguro ga na 500,000din i priznali mi tih 20% pa ti vidi dal se isplati ili ne a da nisam osiguro nebi dobio nista a vezu u osiguranju nemam nikakvu no al svako zna svoju pricu no toje tema za drugu rubriku
 
Ja sam prosle godine osigurao u Triglav osiguranju psenicu, za nekih desetak dana od procene su mi isplatili odstetu od grada. :off_topic:
 
Ja sam prosle godine osigurao u Triglav osiguranju psenicu, za nekih desetak dana od procene su mi isplatili odstetu od grada. :off_topic:
I jesi bio zadovoljan sa njihovom procenom jel bila realna? A u sustini se radi pred procena i završna procena pošto u međuvremenu mogu stvari na terenu da se iskomplikuju tipa da se dese neke bolesti na oštećenim plodovima pa da prinos bude još manji. A uvek se desi da ako je na granici oko 5% oštećenja da se šteta prizna. Znaju u osiguranju da je poljoprivreda težak posao a i da bi osiguravajuće kuće imale što manje prigovora a samim tim i sledeće godine više osiguranika. Izvinjavam se što odgovaram u ovoj temi.
 
Evo najzad i hmzs izasao iz minusa za moj kraj.Izgleda da nece biti nekih jacih mrazeva.
 
BG i okolina od jutros rano do podneva sporadicno zasipano kisom, ledom, snegom... Temp. oko +1 jutros do +5 malopre...
 
Kakav su zaista impresivan događaj imali predeli Bosne... pa nije li mala stvar imati 28cm snega u ovo doba godine na nadmorskoj visini jednog Kragujevca, Kraljeva...

Dakle Donji Lug, BIH, 213m iznad nivoa mora:

IMG_5766.jpg


- - - - - - - - - -

Jaka vetrina sa severa briše po Vojvodini... on nam je i trebao, jer se tek sada glavnina hladnoće iza Alpa i Karpata progurala ka nama.

Čeka se sneg u većini nižih krajeva južno od Bg-a u predstojećoj noći.

Čeka se kolega Matić (ili ko ono beše) voli da napiše da je ladno ko u betonskom svinjcu. :svinja:
 
Ovaj vetar brije iznikle kukuruze samo tako malopre bio u obilazak,ima već slomljenih listova baš puno.
 
Kimi kakve su sanse za mraz u Vojvodini za subotu jutro?

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh