Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene ga nije bilo ni cm hvala bogu,samo je malo provejavao.Nego kolega ima li izvedravanja za moj kraj.

Majkumu koja razlika....kod mene citav dan pada i topi se....djetelinu svu oborio na zemlju....
kad se ide iz Prnjavora nema snijega do lisnje i odatle prema meni je sve pod snijegom od par cenat
 
Evo me.Zaista je hladno kao u betonskom svinjcu.Upravo sam prešao Iriški venac gde piči susnežica i jaka magla ona prava Londonska.
 
Trenutno 3,7 stepeni pod krovicom u dvoristu.Vetar i slaba kisa ne posustaju.Nadam se da se nece do 4 ujutro razvedriti.
t2m_19.png
 
Tempearatura tačke rose (Tdew) je temperatura do koje bi se vazduh ohladio, pri konstantnom pritisku, tako da postane zasićen vodenom parom (relativna vlažnost bliska 100%).

Kada temperatura dostigne vrednost blisku tački rose, zaustavlja se konkretniji pad temperatura. Temperatura nastavi nešto značajnije da opada jedino ako pritisak počne dalje da raste.


Da ne odgovaram sad svima ponaosob, modeli zaista daju SPASONOSNO naoblačenje u noći na subotu na severu Bosne, Bačkoj i Sremu, kasnije i u Banatu te dobrom delu zapada Srbije. Još se crta i nešto vetra zapadnih pravaca da bude prisutno, što će još da pripomogne u remećenju hlađenja.

Zato ostatak Srbije.... nek ugasi svetlo. Pešter ide i do -20C, od "nižih" krajeva lokalno i do -7C na 2m.
 
Bio sam prezadovoljan procenom, da ne idem javno u detalje, posle grada je uradjena procena ali se cekalo sa isplatom da se skine usev, ako se jos nesto desi tipa opet grad ili pozar, posle je sve bilo ok i posle oko 10-15 dana ne secam se su mi isplatili svu odstetu, bez ikakvih pritiskanja i zivkanja sa moje strane, stim sto su mi rekli da to ide i brze ali imaju jako pune stete na teritoriji grada Panceva na kucama, lokalima i automobilima, ( to je onda kad je u pancevu padao grad velicina pesnice i ubijo sve zivo)
 
На селу нула степени на висини око 80 cm. Висина снијега десетак цм. Пири јак сјевероисточни вјетар. У граду три степена на два метра висине и нема снијега.
 
Kod mene prestala kisa,razvedrava se uz jak vetar.Samo da ne izvedri previse jer ce nas mraz omlatiti.Nadam se da mu vetar nece dozvoliti.Trenutno 4c.
 
Kod mene u plusu 2, sa jakim vetrom, slabom sipećom kišom sa povremeno po kojom pahuljom...

A ako ima vetra, nema mraza, ali mislim da i ovako "jak" vetar sa ovako niskom temperaturom može da načini štetu :/
 
Znaci kad ima vetra nema mraza, bar u ovom slucaju?

Upravo tako, jer intenzivan vetar remeti ohlađivanje tj. izračivanje podloge i intenzivno "meša" slojeve vazduha, pa hladnoća pri tlu ne dolazi do izražaja.

Ipak, neko mi je spomenuo da i stepen, dva tri u plusu uz vrlo jak vetar mogu biti dosta opasni za voćke, čini mi se ponajpre za jabuke. E sad ne znam jedino da li se to odnosi na period kad su u cvetu samo ili..
 
Trenutno 3,2 pod krovicom.Bio sam napolju da obidjem plastenike da neka vrata nisu spala jel duva neprestano.Slaba sipeca kisa i nista za sada od razvedravanja.Balu soje u pec i laku noc poljoprivredo....Ujutro sa novim podacima.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh