Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kimi, uz duzno postovanje, ali sta mi imamo od padavina na Jadranu. Povrh svega to je po meni presipanje iz supljeg u prano kad pada kisa na moru. Ako se ovako nastavi jos malo mozemo se pozdraviti sa iole rodnom godinom i pripremiti za dugo susno leto.
 
paorpaor

Bilo bi sasvim sigurno većih kolicina i kod nas,ali košava će to (srećom) sve neutralizovati.Ja sam svoj stav rekao i pre,šta će nam jesenja kiša sada,i to još pred praznike...kad već neće sneg onda bolje da je suvo.

A zima je trenutno jako jako daleko od Evrope...jedna Skandinavija gore blizu arktika ima prolećno vreme.Za sve je kriva jaka zapadna struja koja forsira jake ciklone na Atlantiku,a oni bacaju konstatno topao vazduh na veći deo evropskog kopna.....sa druge strane,u Kanadi i na Grenlandu je kao posledica toga izuzetno jaka hladnoća.

....Ali videćete,vratiće nam zima za sve ovo.....

@Diklofen


Tako je.Nismo samo mi suvi,nedostatak padavina ima čitav Evropski kontinent.

Moramo da sačekamo na promenu opšte sinoptičke atmosfere iznad Evrope.
 
Samo polako.Zima je tek počela.Samo da ne kukamo posle kad nam njive budu plivale.
Tesko da ce nam njive plivati.Nikad se ne zna,ali u zemlji je izuzetno malo vlage,tako da je potrebno bas dosta padavina da bi doslo do poplava.Mislim da u poslednjih deset godina nije bilo ovako lose stanje sa vlagom u zemljistu.Bar je takvo stanje u mom kraju,ne mora da znaci da je svuda tako
 
Sjenica je Sjenica :osmeh: Ljudi moji kakav je to samo fenomen...opadanje temperature u Sjenici u inverznim situacijama je kao kad očekujtete da je vaš auto ima elektronsku blokadu na nekoj brzini,a kada vi tu brzinu razvijete shvatite da je to samo na papiru i da on može još brže..

Isto tako je i sa Sjenicom,temperatura jednostavno tone,tone i tone....

Ipak,od srede-četvrtka i Sjenica će biti produvana pa će se inverzija narušiti.
 
Већ месец дана температура од -20 до +2, докле бре више. заледила ми вода негде у земљи од јутрос немам воде у штали.
тренутно -11. Кими, шта је "такт"? Прича о глобалном отопљавању код нас не држи воду, мада сам био напољу и на -40 то је мраз.
 
Poslednja izmena:
Tako obično obeležavamo aktuelnu (trenutnu) temperaturu :osmeh:

Zaledila je voda očekivano,jer je i do 40cm ispod zemlje uspelo da smrzne u Sjenici.

Sjenica je to,jaka inverzija plus snežni pokrivač donosi izuzetno niske temperature u inverznom sloju.Već u vazduhu 100m iznad Sjenice je osetno toplije.Tako je to,hladan vazduh kad se usidri na dnu može opstati tu teorijski beskonačno dugo,sve dok takvo stanje nešto ne poremeti (vetar,jača oblačnost).

To vam je inače razlog zašto je Sibir tako hladan zimi:osmeh:

Veća je nadrljotina po nekim kotlinama u kojima već duže od 10 dana temperature padaju ujutru i do -10°C a nemaju snežni pokrivač.

Ipak,od sutra bi trebalo da zastruji vazduh jer će jačati gradijent pritiska iznad našeg područja.

Inače,trenutno oko Britanije verovatno jedna od najjačih oluja na tom prostoru u poslednjih 100 godina(sa pritiskom 86mb nižim od normalnog (1013mb)....zamislite tako nizak atmosferski pritisak kod nas....to bi bilo katastrofalno.
 
kod mene 10 dana magla, preko noci i do -10, a preko dana oko 0. na drvecu je inje kao da je sneg pao, put mokar kao od kise, nenormalno vreme
 
@Kimi ima li naznaka da ce pasti sneg ove zime pogotovo u niskom kraju? Imali smo suvu jesen, suvo leto sad ni kap kise vec mesec dana vode sve manje
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh