Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Od prošlog petka u posavina mrak. Svaki dan isti ,a i noć. Nek više promeni vreme jer me hvata neki dopizditis.D apitam ove što su na višim nadmorskim visinama: dali sunce još uvek izlazi ujutro?
 
Londonska magla.Mene samo interesuje kada će i da li će uopšte pasti neka poštena kiša?Ne valja nam rabota,suvo je kao barut.
 
Kod mene u Novom Selu -9°C jutros uz maglu.Kažu moji to se toliko mraza i inja nataloži da izgleda kao da je sneg pao.

U toku dana ipak je ograjlo Sunce,ali je njegovim zalaskom temperatura opet krenula u podrum.

Takt -2,6°C.

Na približno istoj nadmorskoj visini jutros,Zlatibor -2°C,Sjenica -20°C !!!
 
Inverzija će potrajati do kraja nedelje.Početkom sledeće nedelje je još neizvesno šta će se dešavati,jaka oluja će biti na Atlantiku pa ćemo videti dokle će dogurati.

Bilo kako bilo...ja da vam kažem,mene uopšte ne zanima topla kiša na +10°C usred decembra...

A tek ne vidim od kakve je koristi biljkama koje su ionako sve u hibernaciji od ove suvomrazice..
 
Pa boje se ljudi da se ovaj period bez padavina ne preslika i na leto. Jos jedna susa i mnogi ce biti pred zatvaranjem radnje, da tako kazem.
 
Nema brige ljudi,nakon dugog neciklonskog perioda će sigurno doći duži ciklonski period.

Videćete,samo kad krenu jedan-dva ciklona razbuktaće se se more opasno..

Inače još jednu stvar da kažem...obično kad je anticiklon u decembru i jak Atlantik(sa snažnim ciklonima i olujama),zima bogata snegom dobro ošine tamo u februaru.Videćemo..
 
Slicno je bilo i pre dve godine,malo padavina u novembru i decembru,pa onda krajem januara pade onaj sneg,pa u februaru -25.Pa onda u leto susa.Nadajmo se da se to nece ponoviti uskoro
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh