Volvo BM814

mityoo je napisao(la):
Motor je pološ.... više dimi dole nego gore, menjač k'o doksa, hidraulika ispravna samo pumpa treba da se menja, Jedna zadnja guma je ispucana, inače je doteran sa udaljenosti od 120 km za 4 sata, Sad treba da ga otvorim, da vidim dali vredi da pokušam šta popravljati na motoru ili da o'mak kupim neki kombajnski motor.... Godište 1971 plaćen 2500 evra...
Dobar je za te pare drugar pre neki dan prodao 539 za te pare nikakvo stanje ::lose:: tu ako nema delova isplati se staviti neki drugi motor koji pase i onda samo lickanje sve se da srediti.Znam coveka ima 2 takva jedan je rastavljen za delove a drugi vozi vec 15-20 godina a trajace mu jos ko zna koliko jer kad ga izriga skine diferencijal sa drugog i opet gas ima prenaglasene osovine i glavcine na tockovima pa mocno izgleda.
 
@mityoo
Potrazi po otpadima originalne,u Vajskoj kod brace.
Kad smo ga imili nalazili smo delove i u Molu,samo sam zaboravio ime(madjar je)
Koliko vidim pedantan si lik,bice mi zadovoljstvo pratiti sredjivanje.
Naravno ako ces i nama prikazati! :ppozdrav:
 
Nije do mene... Taj traktor je kupio moj tast, a u zadnje vreme sve manje sarađujemo....
 
zorancile je napisao(la):
Misliš, da li je neko nekad radio, ili te nešto konkretno zanima?
Pa ja cu jedan zadnji deo na leto komlet da otvaram spojnicku ,menjac i diferencijal da pokusam da izremontujem pa da nabacim na moj traktor
Post je spojen: [time]уторак, 01. март 2011. 22:47:18 CST[/time]
_________________________________________________
30m0pz4.jpg
 
jedina mana kod ovih traktora je 40 godina, vec su davno punoletne sto se tice komfora ako nekog to ne brine samo udri misko....... :haha:
 
to si u pravu STEVE73 komfor je katastrofa izubijas se dok udjes i izadjes to je traktor da ujutru sednes pa tek uvece izlaz iz njega
 
u normalnim uslovima od 10-15 lit zavisi od tipa zemljista ovo se odnosi na meckin motor njegov fabricki neznam posto sam ga sa ovim motorom kupio
 
U teskim uslovima kao ove godine, sa plugom 4x35cm, na dubinu od 30 cm od 20 do 25 l/kj.
 
Stvarno, baš zamrla tema! Šteta, uvijek mi je bila jedna od najzanimljivih na cijelom forumu. Inače, gdje nabavite dijelove za V6 Mercedesov motor koji stavljate u vaše Volvo traktore?
 
Ma kakvi tam,kakvi bagraci....
Mercedes i napred,nemas da ga svake nedelje izduvavas,mozes da ores,da tanjiras,da podrivas...kad je napolje pakao....
 
Nazad
Vrh