Volvo BM814

Ovaj TAM se najlakse uklopi na Volva bez problema pa ga zato ugradjuju. Traktor sa slike dok nije dosao kod mog drugara i orao je i tanjirao a sada samo vuce prikolicu za stajnjak posto drugar nema zemlje sem u bastama i saksijama.
 
Stvarno moćan traktor...
Nego uvijek mi je bilo zanimljivo kod njega. Ta prednja vuča. Kakvu on to kuglu ima ?
Prvi puta vidim takvo šta, inače su zglobovi ( križevi ).
 
moj komsija ima takav traktor (volvo 814BM). kupio je prosle (ili pretprosle) godine. motor je nosio od 147 konja, i radio je. malo je dimio, i slab mu je bio pritisak ulja (0,5 atm. na hladno a oko 0 atm. kad se ugreje), pa je zamenio motor za volvo kamionski od 170 konja (ne znam da li, i ako jeste, onda koliko "izgubi" konja kad se presteluje pumpa vis.prit., ali na kamionu 170 konja na koznakakvi obr. motora). vec je orao tako, sa ovom motorom, od tad nisam jos pricao sa njim, ali najesen je rekao da ok radi (kad je isprobao i tanjirao ili sta vec, ne mogu da se setim, ali mislim da je tanjirao).
morao je da produzi "sasuju" i nije koritio srafove, vec vario; i morao je da "izvadi" jedan deo rezervoara, zbog tudrboa. mislim, da vise nije nista trabao da dira (a motor od kamiona "obicna" 6ica, ne "V"). mene interesuje kako ce taj debeli var izdrzati to trenje... a i prednja vuca cepa ga... mislim da bi bio bolje resenje sa srafovima... ((ako nadjem ubaci cu slike, jer sam i slikao tad))
 
Ima i kod nas u selu jedan 814BM sa ubacenim kamionskim Volvo motorom od 170 ks.

Ovaj moj komsija iz Beodre je kupio od komsije iz jermenovca (cicimoric, njega i ti poznajes) taj volvo sa original motorom, pa je ovog, proslog leta zamenio motor (za pomenuti volvo kamionski 170 ks).

(Bila dobra stvar: zove jedan iz Beodre koji je bio zainteresovan za traktor volvo 814BM- a posle i kupio. Razgovaraju, pa medjuvremenu kaze, da ima jednu komsiju koji zivi u jermenovce, zove se Dulka; kaze jermenovcanin: Dulka je i meni sused :) izvinite za off, ali je bas bilo smesno kad sam to cuo i od jednog i od drugog suseda... :) ))
 
ma bre ovo je masina od traktora sva cast ali brate kad ga je on platio 2500 a ja imao kombinaciju da kupim torpedo rx130 slican je kao taj samo je za 10 ks slabiji ..i trebale su samo gume da se promene prednje za 2800e:ppozdrav:
 
Ta dva traktora nemogu da se mere, taj volvo je traktor za motor od 170 ks i nema problema,nije samo motor nego i sve ostalo je predimenzionisano tj pravljeno da traje. Jedan od prvih poslova koje sam radio bio je na njemu zamena gumica na izmenjivacu toplote voda/ulje.
 
Dali je neko otvarao i remontovao menjac od VOLVA

Kom mene je radjen menjac,lezajevi menjani ostalo je sve ko novo valjda bilo. Ne znam tacno radjeno je davno,a cale oko toga zna najbolje. E,sad pitao sam ovde vec koji motor pase,pa smo kupili meckin od 170 ks,sad to je na kamionu,kad se smanje obrtaji imace manje oko 140ks,ali ne bitno je to. Traktor i motor su odneseni kod majstora u N.Milosevo i namesta mi ga vec god.dana i jos nije gotov,cale popizdeo,a ne bi da se svadja...e sad sta je problem,sklopili su ga i nesto lupa,i otvarali menjac,lezajevi dobili lufta,i jedan zubac,sad ne znam tacno od kog zupcanika je odkrjan(ver.se to dogodilo kad mi je polomio radilicu,pa je tako teran),i zanima me da li iko zna gde se mogu naci delovi za menajc za volva,za menjac?
Ako nekome trebaju neki delovi za motor,imam kompletan,sa pokrjanom radilicom,zbog toga sam ga i menjao,jer za drugu radilicu imas meckin motor uzeti,ali volovo je volvo ;)
 
Pozdrav ne ma me odavno
Sto se tice volva jos uvek radi ,menjac sam sam sa drugarom prepakovao i od dva satavio jedan dobar mada opet pisti u trecoj ali znao zasto pisti pa pisti .lezajeve smo sve promenili sem nekih iglicastih koje smo napakovali a nesto ugradili zamenu uglavnom su svi ntn i timken
ne znam sta te interesuje od delova za menjac mozda mogu pomoci.
 
Poslednja izmena:
Motor je pološ.... više dimi dole nego gore, menjač k'o doksa, hidraulika ispravna samo pumpa treba da se menja, Jedna zadnja guma je ispucana, inače je doteran sa udaljenosti od 120 km za 4 sata, Sad treba da ga otvorim, da vidim dali vredi da pokušam šta popravljati na motoru ili da o'mak kupim neki kombajnski motor.... Godište 1971 plaćen 2500 evra...
Ima li jos nekog na meniju za mene druze?:osmeh:Za te pare zlo od traktora...

- - - - - - - - - -

Ako je traktor u extra stanju i dobijas sve delove sto si naveo, onda to i nije puno novaca.
Drugar je dao 6000 evropljana za tog Volva sa TAM motorom sto sam spominjao. Ima jos jedan isti takav na prodaju i cena je ista...
mozes li mi nabaviti broj od prodavca?
 
Ide fino samo sto veci spremac nismo imali pa smo mu zakacili ovaj moj jer je kum svakako sve svoje spremio za jedan dan. Treba da mu uradimo veliki servis i bice kao grom! :D Inace, jako mu fale dupli tockovi jer je tezak pa propada..
 
Nazad
Vrh