Volvo BM814

Jbte koja mrcina od traktora, veliki gotovo kao kombajn čovječe!! Jel ispravan, solidno izgleda?
 
Motor je pološ.... više dimi dole nego gore, menjač k'o doksa, hidraulika ispravna samo pumpa treba da se menja, Jedna zadnja guma je ispucana, inače je doteran sa udaljenosti od 120 km za 4 sata, Sad treba da ga otvorim, da vidim dali vredi da pokušam šta popravljati na motoru ili da o'mak kupim neki kombajnski motor.... Godište 1971 plaćen 2500 evra...
 
Au sine vidi limuzine .svaka cast na hrabrosti .
Sreca hrabre prati .
Da ga sredis i da te sluzi .
Pa ja bi se pre odluci za varijantu remonta motora imam i kataloske brojeve sklopova ako ti treba .
SRECNO
 
mityoo je napisao(la):
Motor je pološ.... više dimi dole nego gore, menjač k'o doksa, hidraulika ispravna samo pumpa treba da se menja, Jedna zadnja guma je ispucana, inače je doteran sa udaljenosti od 120 km za 4 sata, Sad treba da ga otvorim, da vidim dali vredi da pokušam šta popravljati na motoru ili da o'mak kupim neki kombajnski motor.... Godište 1971 plaćen 2500 evra...

Za tu silu, djaba, nikakve sui to pare kad se to sredi i upregne za neki dobar plug. Sto se motora tičem stavi sve na papir pa vidi, sta se vise isplati. Meni bi nekako uvijek bilo draze srediti originalni motor, al ne znam koje su cijene dijelova - vjerovatno mu treba klipove, karike i stubline mijenjati, mozda cak samo karike posto duva dole. Bitno je da je mjenjač i hidraulika OK, ovim Volvo traktorčinama samo uvali motor kakav i oni odoše (kako je uopšte moguće da se na isti traktor napasuje toliko različitih motora:haha:).

Inače, totalno sam fasciniran ovim traktorima, koji je to kvalitet da on 40 godina dere i da mu mjenjač i hidraulika jos uvijek rade, mjenjač posebno jer njemu je, kako god okrenes, najgore, on mora da trpi najvece sile a ipak je nepoderiv. Stvarno svaka im cast!!!
 
71 godiste a vec ima turbo malo smo zakasnili od zapadnih zemalja ali svak cast za makinu, srediga i nek te jos ovoliko godina sluzi koliko ima dosad. poz komso...... :D
 
steve73 je napisao(la):
71 godiste a vec ima turbo malo smo zakasnili od zapadnih zemalja ali svak cast za makinu, srediga i nek te jos ovoliko godina sluzi koliko ima dosad. poz komso...... :D
Nemoj tako neka ga samo tera tri cetri godine pa da zaradi da kupi nov traktor ne samo on nego svi mi ,mnogo je jos cetrdeset godina
Post je spojen: [time]уторак, 01. март 2011. 12:33:50 CST[/time]
_________________________________________________
Ma pasu sigurno hilzne od nekog drugog traktora ,u njega su vodene hilzne pa se mogu napasovati i od drugog traktora ili kamiona , karike su oko 35 e po cilindru originalne .i ako su klipovi dobri to moze da se napasuje ,komplet dihtunga je ok 100e .caure male pesnice mogu kod nekog dobrog maistora da se nadju po meri druge nove ili da se prave barem u adi ima dosta maistora .a radilica se moze honovati bar 6 do 7 puta imam prijatelja koji je pravio lezajeve van standarda SROT za volva u temerinu i tako sve se kod nas moze spakovati da radi
 
Bravo miytoo...extra makina,i ja da sam naleteo na tako povoljno,uzeo bi ga...cim sam prvi put seo u takav traktor,pozeleo sam da ga imam u svom dvoristu! :D :ppozdrav:
 
pa nije njima vise da prave traktore da traju 50 godina nego da im traktori traju 4-5 godina i da se kupuju novi
 
velja imt 540 je napisao(la):
ljudi kako to a na vovloa moze da se stavi toliko razlicitih motora
Pa zato sto zvono spojnicke jednostavno i jedna medju ploca resava problem a ima i dosta mesta za neki drugi motor .I uz malo dorade sve se napakuje.
 
Na tom cudu moze da ode samo motor i gume. :D
Mozes ugraditi i motor od 200ks(provereno) :D,ali
po meni najlepse mu stoji original. :D
 
Drugar rasklapao prednju vucu da vidi od cega je napravljena ha ha, :haha:
i gle cuda sve perfektno(posle 25 god). :D
 
bewisa je napisao(la):
Naravno Svedski celik. :bravo: :D
Pogodio si u srž....Kvalitetan švedski čelik, a i ja mislim da bi najbolje bilo ako postoji računica remontovati originalan motor... original je ipak original.... dobio sam uz njega još jednu radilicu i boš pumpu, jedino mi je žao 500kg originalnih prednjih tegova koje je stari vlasnik odsekao sa sve nosačem i preradio na svog Džondira..... Sa njima traktor mnogo moćnije izgleda, a verujem da mu ti tegovi mnogo i znače.....
 
Nazad
Vrh