Vogel&noot soil solutions

tržišna cena polovnih mašina zavisi od potražnje istih a realno ne vrede toliko

vogel je tražena roba ,da ga ljudi ne traže koštao bi 500€
vlada mišljenje da je vogel izvikan zbog slabe ponude drugih proizvođača
međutim što se tiče oranja i zaoravanja mase to je jako jako dobar plug
i ja bi ga u tom pogledu čak stavio ispred nekih proizvođača koji se ovde na forumu visoko kotiraju ali ne smem.
 
Dok ne probas bar 5 razlicitih proizvodjaca nemoj favorizovati ni jednog. Lepo Vogel ore, dobro sitni zemlju i dobro zaorava i bez predpluznjaka ali za te pare moze da se nadje malko bolji i kvalitetniji polovan ravnjak.
 
tržišna cena polovnih mašina zavisi od potražnje istih a realno ne vrede toliko

vogel je tražena roba ,da ga ljudi ne traže koštao bi 500€
vlada mišljenje da je vogel izvikan zbog slabe ponude drugih proizvođača
međutim što se tiče oranja i zaoravanja mase to je jako jako dobar plug
i ja bi ga u tom pogledu čak stavio ispred nekih proizvođača koji se ovde na forumu visoko kotiraju ali ne smem.
slazem se sa tobom ali za nijansu si Kuhn-ovi plugovi bolji sto se tice zaoravanja
 
Sad cu i ja kao jedan magarcic da se kur*** na racun tudjeg znanja pa cu reci da su prema nekom svetskom istrazivanju 3 najbolja pluga u 24 razlicita uslova i zemljista pobede osvojili 1Pottinger 2Kverneland i 3Kuhn. Sad bas nisam siguran koji je drugi a koji treci od ova dva,mada mi rece covek da ih samo nijanse dele.
 
Ko sunce!

DSC01625Kopiraj.jpg


DSC01626Kopiraj.jpg
 
Dok ne probas bar 5 razlicitih proizvodjaca nemoj favorizovati ni jednog. Lepo Vogel ore, dobro sitni zemlju i dobro zaorava i bez predpluznjaka ali za te pare moze da se nadje malko bolji i kvalitetniji polovan ravnjak.

naravno da da ali sam napomenuo što se tiče oranja i zaoravanja mase a ne u smislu jačine i kvaliteta materijala
a tu ulogu igra oblik daske a proizvođač je nebitan

jako zameram proizvođačima koji buše noseću gredu pluga da bi na nju stavili druge elemente
to njima pojdnostavljuje i pojeftinjuje proizvodnju ali neretko viđamo da baš te rupe su slaba tačka i grede tu pucaju
kod vogela ja to slučaj greda je izbušena na mnogo mesta i kod najjednostavnijih ravnjaka
umesto da na gredu navara nosače a ona da ostane izjedna

ja imam nekog gassnera koji nije vrh ponude ali njemu
je sve ali baš sve što se dodaje zavareno za gredu i samim tim ona nema rupe i jača je jer je dodat materijal a ne oduzet bušenjem

slazem se sa tobom ali za nijansu si Kuhn-ovi plugovi bolji sto se tice zaoravanja

nisam mislio na kuhn već na kv koga ovde smatraju mercedesom među plugovima
on jeste u vrhu ponude tu nema spora ali su malko i preterali sa kovanjem u zvezde
ne sporim da je to jedna vrhunska mašina ali smanjite malo te oči
 
Poslednja izmena:
postovani forumasi izvinite sto ovo na ovakav nacin postavljam, nije bas u skladu s pravilima, postoji jos uvek tema u oglasima, ali niko nije verovarno ju video.
zainteresovan sam za kupovinu pluga L950 tri brazde, u dobrom stanju. ako znate da neko prodaje javite mi na PP. hteo bi da ga kupim da jos i radi ovu sezonu.

a moderatori nek malo progledaju kroz prste.
 
pozdrav narode, kupio sam polovan plug ove godine okretac m1020 prezadovoljan sam sa njim,samo sto je ove godine oranje katastrofa jedne sam raonike istupio pa ponovo otkovao i uradio 20 jutara i ko da ih nisam otkivo. sad sam uzeo Plamen raonike nove sa kljunovima samoostrece i orem ali pucaju sarafi kao ludi koliko je tvrdo! evo jedan snimak sto sam orao, inace na njivi je bio posijan sudanski sjerak! http://www.youtube.com/watch?v=UNHnb2AwfCs
 
l950 je dobar plug, ali za cenu koju sam ja dao za njega, 1560 eura. Mislim da danas za 3000 eura i nije bas najsrecniji izbor.Sto se tice pucanja grede, rekao bih da je tu pre u pitanju neadekvatna upotreba, nego losa konstrukcija. To jednostavno nije plug za upotrebu u teskim uslovima, kada je dubina 30+ cm, a plug agregatiran traktorom od 120+ konja.
Najveca mana na l950 po meni je resenje tocka. Mnogo tu gusi, jako je blizu postavljen, a i podesavanje dubine nije bas najsrecnije (mada je najjeftinije). Ja sam ove godine malo modifikovao plug, tj tocak, nosac sam prebacio na srednju glavu, a izmedju tocka, i nosaca sam ubacio 2 cevi od nekog pluga 150x150, tako da sam tocak udaljio od pluga nekih 40 cm. Nisam vise imao problema sa gusenjem.
Za sledecu sezonu na te cevi planiram da namontiram crtalo, i mislim da ce to onda biti dosta ozbiljniji plug.. Ostaje problem klirensa, koji ne mogu resiti. Malo je problem zaoravanje netarupanog kukuruzusta, ali se i to da resiti.Ako je plug nastelovan na 3x35, strogo se mora voditi racuna da u jednom prohodu levi tocak ide po sredini vrste, u sledecem da ide izmedju dve vrste. U tom slucaju je gusenje mnogo manje. Dodatni nacin je smanjenje brzine. Npr, cesto mi se desava da na 7 km/h plug gusi, a vec na 6 km/h ide dobro.
 
oldtimer

Koliki ti je klirens? Meni je 75 cm i odlično zaoravam svakakvu masu.
 
Sad cu i ja kao jedan magarcic da se kur*** na racun tudjeg znanja pa cu reci da su prema nekom svetskom istrazivanju 3 najbolja pluga u 24 razlicita uslova i zemljista pobede osvojili 1Pottinger 2Kverneland i 3Kuhn. Sad bas nisam siguran koji je drugi a koji treci od ova dva,mada mi rece covek da ih samo nijanse dele.

nije lepo citirati necije prezime a nestaviti mu i ime
 
Nazad
Vrh