Vogel&noot soil solutions

Samo izgleda prosto. Zamisli plug sa 4 glave i sipka koja podesava ima znaci 4 rupe,pocetak,kraj...nakupi se tu rupa i ako omasis za 1-2mm dobijas skroz drugu geometriju pluga i oce da nece da ore kako ti oces.
Za neke manje tipa 2 brazde se to vec lakse uradi i nema krize.
 
Ti mislis da ga fabrika pogodila u mm :D ?.I nakon par godina koriscenja tu su razlike izmedju brazdi mozda cak i cm citav oko zahvata,dovoljno minimalan luft da dobije u caurama,nista vise ne treba.To je plug ,nije sat da mora biti precizno sve.
 
Čita te mi misli, za 2 3 brazde prosto ko pasulj, umaju tu naka pravila, sinoć sam crtao bar 10 crteža dok nisam pronašao dimenzije.
 
Samo izgleda prosto. Zamisli plug sa 4 glave i sipka koja podesava ima znaci 4 rupe,pocetak,kraj...nakupi se tu rupa i ako omasis za 1-2mm dobijas skroz drugu geometriju pluga i oce da nece da ore kako ti oces.
Za neke manje tipa 2 brazde se to vec lakse uradi i nema krize.
Ma ravnjak 2-3 brazde ja mislim da bi se lako prepravio, neki od ovih domacih tipa IMT ili FOP.. Neki relativno nov primerak da nije krivljen, par rupa se izbusi i gotovo. ;)
 
IMT neide u tu mogićnost, to mogu podesivi plugovi po svakoj glavi, zatim mora imati na gredi naprijed bolcn osovinicu koja dozvoljava gredi kretanje lijevo desno i da na gredi ima topling za zakošavanje grede. Praktično kao što je konstrukcija pluga UNLU i svi takve konstrukcije. Takve konstrukcije se mogu doraditi na mehanički vario za oko odprilike 100 e, a hidraulični još plus cilindar i crijeva.
 
Nazad
Vrh