VLADIMIREC T-25

Pa zar ne bi trebalo da bude više od 2,2, pri startu?
 
Jao ja bi častio da mi je toliki pritisak na vlajku 2,5 ladan, 0,8 kad je dobrim ugrejan na leru i tako vec 15 godina i samo gas...

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
 
Eto mene opet :D Izdao Vladimirac u sred radova.....
Dešavalo se i ranije par puta da u vožnji (nebitno pun/prazan) da hoće da padnu obrtaju, ma koliko držao gas do daske - i onda "proradi" posle par metara - kao da je "nešto u gorivu", da bi juče sve učestalije to počeo raditi i na kraju stao na sred puta.....Napominjem da je filter bio promenjen, nije do filtera, probano je i bez njega....sumnjam na ac pumpu, upravo idem kupiti drugu, međutim apsolutno mi je strano sve i oko "osnova" mehanike, imam prijatelja koji mi pomaže, kaže treba sad (pošto smo skidali sva moguća creva i cevčice da proverimo da nije negdi začepljenje) odzračiti sistem....E sad, jedino to ne zna (mehaničar je po struci, i raznih IMTova se napopravljao, ali Vladika mu je stran), te mi treba info ako neko zna - koji se šraf odvrće na pumpi visokog pritiska radi odzračivanja?
 
Најпростије и најједноставније одврнеш једну цев за дизне и верглаш док се не одзрачи.
 
Na kućištu filtera goriva , gde ide cevčica za višak nafte ka diznama , ti je holender sa rupicom za odzračivanje ...
Ume da se zapuši pa stvara probleme...
Uspeli smo nekako, upalili ga, sad videćemo kako će se sutra pokazati. Za ovo sam pročitao da se spominje više puta ovde na forumu, ali ja to ne mogu naći. Koji od ovih da proverim?
382336406_300340676075325_1402661686753567518_n.jpg
 
Poslednja izmena:
Mislim da sam je našao....pa to je rupica toliko malog promera da ne mogu ni iglu provući kroz nju.....produvao sam je, hvala na savetima, mogli su je napraviti većom...........
 
Mislim da sam je našao....pa to je rupica toliko malog promera da ne mogu ni iglu provući kroz nju.....produvao sam je, hvala na savetima, mogli su je napraviti većom...........
Tolika je koliko je projektovana...
Nemoj da ti slučajno na um padne da je proširiš !!!!
Ti si tu da se pobrineš da ostane tolika kolika je i da se ne smanji (zaštopa)... 😝
 
Di god krene sliniti - odma se menja gumica/bakarna platna, trudim se da ne bude umazan :D
Bakarne platne ne moraš menjati, barem par puta...
Ošmirglaš je malko, zagreješ brenerom do usijanja, pa baciš u vodu da se naglo ohladi-okali...
Ponovo je spremna za ugradnju, i držaće, za prvu priliku, uglavnom i trajno, do sledeće demontaže...
 
Dobrodole, čitao sam, već je pisano da ne valja da se proširuje, neću, samo konstatujem da je BAŠ mali promer.... :D
Za bakarne platne, upravo je to prijatelj uradio, prvi put video da se kale platne....
Inače, posle tog odzračivanja, radi kao sat danas....
 
S tim što inače izbegavam "budžotine", ali sad sam morao da primenim, u sred smo radova...naime, iznad filtera desnog ima kratak šraf za liftiranje, koji je kod mene pojeo navoj skroz, preklizava, curi nafta, ja u sred radova, sad dok nađem nekog sa ureznicom..........zalepio sam ga epoksijem za metal, drži....
 
Kod mene sam komplet preradio sistem za dovod nafte, tako da sada vuče naftu sa dna rezervoara, a sam od sebe se odzračuje preko povratnog voda u rezervoar, a posle dizni...
Godinama nisam odzračivao na taj šraf, niti ga odvrtao...
 
Nazad
Vrh