VLADIMIREC T-25

Neznam dali sam naveo ali da napisem. Kad sam ga kupio bilo je sve oj cak sam ga probao i u brazdi bilo je dobro. Kad sam iz dosade ocistio one diznice na centrifugalnom prstenu tad je pocelo da tece ulje na iberu, i to ne prska vec tece ko da ide direktno sa pumpe napolje, a pritisak ima na leru 2,3 bara otprilike. Hvala
 
Karike su dobre ali i da su lose on bi samo duvao gasove i poneku kap ulja. Neznam nepada mi nista na pamet sta bi moglo biti. Blokiraj mu centrifugalni filter da se ne okrece pa vidi oceli ciriti.
 
To i ja mislim jer nije curelo dok mu nisam odblokirao centrifugalni. Mozda sa i bespotrebno radio generalno. Probacu da blokiram centrifugalni ali to nije resenje.
 
Pozdrav traktor je od jednom proradio i vise ne baca ulje na iberu. Hvala na trudu.
Sad me interesuje onaj sraf sa onom malom rupicom za gorivo koji je postavljen na finiom filteru, koji je precnik rupice. Puko mi je sraf od zatezanja.
 
Pozdrav drugari ja sam juce stavii vlatka u brazdu, prvo moje iskustvo sa njim . Ima snage opasno ali je lagan brzo proslajfuje, mada je bilo salavo za oranje. Imao sam malu problem u pocetku je hidraulika radila odlicno tek onda je islo sve teze i teze dize. Ima li tu kvara ilu treba da sipam gusce ulje.
 
Kako se greje ulje tako teze radi hidraulik, klasicno kad pumpa odsvira svoje.
Za t25 verujem da nije skupa nova
Mozes kolega probati i sa uljem ali ja ne verujem da ce se nesto promeniti.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Potroseni radni elementi.
Gumice dihtuju samo da ulje ne ode gde ne treba...
Najbolje je izmeriti pritisak, to je najsigurnije.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Pomagajte kako da razblokiram menjac?
Dve palice ukoso
Prednja mi je napred desno
a druga palica hoce samo napred nazad
Koliko vidim ima 4 osovine biraca kako trebaju da stoje?

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Skini poklopce tih šipki od birača sa obe strane menjača, videćeš koja je više unutra/napolju, nakucaj blago sa čekićem šipku koja je više izašla da se vrati nazad na bravicu... jbm li ga ne znam dobro da objasnim, cilj ti je da sve vratiš u neutralu, i ako se dobro sećam moraš držati kvačilo dok nameštaš te šipke... Nama je to pre bio redovan problem, sad u zadnjih 5-6 godina možda jednom da se desilo mora da je došlo do 'samoizlečenja'

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
 
Traktor je polovljen zbog venca zamajca
Kvacilo je izvadjeno okrecem spojnicku rukom i nece da isalta kao da je nesto nategnuto u menjacu
Ti poklopci okolo i nema ih i vidim 2 _4 osovina su napolju leva strana do papuce kvacila

Ujutru moram na teren pa kad dodjem ako nista skinucu plocu menjaca da vidim sta je
Nista mi nije jasno
Onaj sa 1 menjacem i reverzerom je svakako bolje resen od ovog
A i sta ocekivati od KOBILICE
Iskreno sad vozio sam i one nove 2048 nije los
Ali 539 i mali Deutz su institucija za te sovjete



Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Resio sam
Kocnica (brava biraca) sto je povezana na papucu kvacila ostala kao da je papuca gore i blokirala viljuske
Koji ce mu to kur?

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh