VLADIMIREC T-25

Pozdrav!
Jesenas sam kupio t25 - stari tip, u korektnom stanju, odradio komplet novu "struju", pa oterao kod mehaničara, koji je pretresao, popravio i zamenio sve što je trebalo - osim što nismo uspeli popraviti obrtomer. Sam obrtomer je ispravan, kupljena je nova sajla, i novi deo (pinjon) koji vrti sajlu, to je sve ispravno, međutim nismo sigurni šta bi trebalo da vrti onaj limčić - ne vrti ga....
Ako neko ima savet....
 
123451539-6148f7a0256615-869454201632171876525.jpg
 
Još jedno pitanje, izvinjavam se što sam dosadan. Da li neko ima stari tip t25 (zaobljena hauba), pa da mi može reći kako izgleda "nosač toplinga" kod njega? Jer za novi tip ne odgovara kod mene....
 
Trebalo bi da je isto... :unsure:
Da, takav nosač sam dobio s njim, međutim sa donje strane je bio ušrafljen za izvod kardana, kao i ovde, levi šraf nije mogao biti stegnut do kraja (pošto "upada" u zarez na tom poklopcu inače) tako da su ta dva šrafa bila iskrivljena - ja sam ih brže bolje promenio, sad ne znam kako da nakačim...ne može direkt topling da se kači, bez tog nosača?
Hvala na odgovorima i strpljenju, obzirom da mi je ovo sve strano...
 
Onda je u pitanju kakva budžotina...
Na svim modelima (i novim i starijim) je ovakav nosač toplinka...
I sa oblom haubom (stariji model T-25) i na "novijim", sa "kockastom" haubom, (VladimirecT-25)...
Slikaj da vidimo o čemu se radi...
 
Onda je u pitanju kakva budžotina...
Na svim modelima (i novim i starijim) je ovakav nosač toplinka...
I sa oblom haubom (stariji model T-25) i na "novijim", sa "kockastom" haubom, (VladimirecT-25)...
Slikaj da vidimo o čemu se radi...
Evo slike: https://ibb.co/YbR1n78

Šraf na slici levo, logično, ne može ući do kraja kada je stavljen nosač....da kupim duži šraf, pa ubacim maticu sa unutrašnje strane?
 
Evo slike: https://ibb.co/YbR1n78

Šraf na slici levo, logično, ne može ući do kraja kada je stavljen nosač....da kupim duži šraf, pa ubacim maticu sa unutrašnje strane?
Tu ide distantna čaura na taj levi šraf ali ti možeš da namestiš taj nosač na šraf ispod da zašrafiš parče gvožđa i priheftaš švajs aparatom pa skineš i čestito zavariš.
 
Jel probao neko na t25 da okrene felne da srca dodju spolja i koliko mu je onda sirina zadnjeg trapa? Interesuje me koliko maksimalno moze da se skupi nazad
 
Svi prethodni saveti su mi pomogli, i sve je to rešeno. Imam novi "jed" - pritisak ulja :) Promenjena su sva ulja proletos, od tad je minimalno radio, dovukao sena što je trebalo - kad se upali traktor, pritisak je negde između 2,2 i 2,5. Sipano je 15w40.
Može li neko obeležiti, na slikama koje postavljam, di se nalazi taj šraf za štelovanje pritiska?
Hvala unapred!

 
Nazad
Vrh