VLADIMIREC T-25

Kod mene sam komplet preradio sistem za dovod nafte, tako da sada vuče naftu sa dna rezervoara, a sam od sebe se odzračuje preko povratnog voda u rezervoar, a posle dizni...
Godinama nisam odzračivao na taj šraf, niti ga odvrtao...
Moj je stari tip t25, prvi, vuče sa dna rezervoara....
 
Pozdrav svima. Novi sam clan na forumu, ali pratim ovu temu od ranije. Od marta sam vlasnik ruskog "borbenog vozila" 😁 a inace se bavim ovcarstvom. Zanima me da li neko ima iskustva sa rotacionim kosacicama i Vladimircem? Do sada sam placao usluge kosenja ali bi da kupim kosacicu pa me zanima sa kojom se najbolje pokazao
 
Poljakinja 165-ica...
Godinama sam kosio u toj varijanti...
Nemoj u bregu, u velikoj strani jedino kositi ,Vladimirec je bukvalno "prevrtljiv" traktor...😃
Nedostatak "duplog" kvačila je evidentan, ali se čovjek navikne da ga nema, te prvo "zaukaj", pokreni kosačicu u mjestu da se okreću tanjiri, onda ubacuj brzo u brzinu kojom misliš kositi, ali gledaj da ne stiskaš kvačilo više i mjenjaš brzine, kosačica gubi naglo obrtaje...Ako ti je tom brzinom kojom kosiš sporo, stisni kvačilo, izbaci iz brzine , povećaj gas da kosačica dobije veći broj obrtaja, smanji brzo gas , ubacuj u željenu brzinu, polako puštaj kvačilo i uz lagano dodavanje gasa kreni...Svako stiskanje kvačila, zaustavlja kardan, a samim tim i kosačicu...
 
Poljakinja 165-ica...
Godinama sam kosio u toj varijanti...
Nemoj u bregu, u velikoj strani jedino kositi ,Vladimirec je bukvalno "prevrtljiv" traktor...😃
Nedostatak "duplog" kvačila je evidentan, ali se čovjek navikne da ga nema, te prvo "zaukaj", pokreni kosačicu u mjestu da se okreću tanjiri, onda ubacuj brzo u brzinu kojom misliš kositi, ali gledaj da ne stiskaš kvačilo više i mjenjaš brzine, kosačica gubi naglo obrtaje...Ako ti je tom brzinom kojom kosiš sporo, stisni kvačilo, izbaci iz brzine , povećaj gas da kosačica dobije veći broj obrtaja, smanji brzo gas , ubacuj u željenu brzinu, polako puštaj kvačilo i uz lagano dodavanje gasa kreni...Svako stiskanje kvačila, zaustavlja kardan, a samim tim i kosačicu...
Znaci rusko-poljska veza radi dobro? 😁 Hvala na odgovoru 👍
 
Набави кардан са замајцем, и како ти је Добродол рекао залети га и онда квачило у брзину и кренеш.
 
ne znam koliko je isprvno da se menjaju brzine dok kardan radi ...znam da dok smo brali kukuruz sa vladimircem znatno je teze ulazio u brzine kad je pre toga bio ukljucen kardan .
 
Čim stisneš kvačilo, istovremeno isključuješ i menjač i kardan...
@Aki.w
Ne menjaš ti brzine dok kardan radi, jer kardan ne radi, brzine menjaš kada pritisneš kvačilo, a pritiskom na papučicu kvačila istovremeno isključuješ i menjač i kardansko vratilo...
Nema nikakve dileme oko toga....
Godinama sam kosio rotacionom kosačicom Z042 , radnog zahvata 1,65 , sada imam prskalicu 440 litara, naravno, opet se koristi kardanski priključak i princip rada sa priključcima na traktor koji koriste kardansko vratilo je identičan....
Sa prskalicom, na primer, uključim kardan da meša do njive, kada dođem, izaberem brzinu kojom hoću da prskam, stiskam pedalu kvačila, ubacujem u brzinu, uključujem sekciije za prskanje a isključujem "mešalicu", puštam kvačilo, i istovremeno sa pokretanjem traktora kreće i prskanje...
Na kraju reda, pritisnem kvačilo, traktor staje, istovremeno staje i prskalica, jer se kardansko vratilo zaustavilo, isključujem kardan, ubacujem u manju brzinu da okrenem u novi red, puštam kvačilo i krećem...
U novom redu ponavljam iste radnje...
Slikovitije ne mogu objasniti...
 
Davno već nisam radio nesto sa kardanom.. Kacim i ja prskalicicu 440 ali ona nije neko opterećenje za kardan.. Ja ni ne koristim kvačilo kad je uključujem ili isključujem.
Kosačica bi trebalo da ima onaj mehanizam da vrti samo na jednu stranu. Barem klasova ima.
Znam da kad sam pokrenuo berač i hteo posle da ubacim u brzinu išlo je znatno teže, morao sam da sačekam da zaustavi skoro do kraja onda da ubacim u brzinu.
Tarup isto tako... Mada tarup munsprzio lamelu za jednu sezonu.. Fali mu dvostepenio kvačilo puno.
 
Pozdrav svima. Novi sam clan na forumu, ali pratim ovu temu od ranije. Od marta sam vlasnik ruskog "borbenog vozila" 😁 a inace se bavim ovcarstvom. Zanima me da li neko ima iskustva sa rotacionim kosacicama i Vladimircem? Do sada sam placao usluge kosenja ali bi da kupim kosacicu pa me zanima sa kojom se najbolje pokazao
Samo kupi jednosmerni kardan neko ga još zove i kardan sa zvrkom. Sa njim kao da imaš dvostepeno kvačilo.
 
Imaju i neke Poljske taj mehanizam, nisam siguran da li imaju sve.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Da ga jebe Staljin
Uputstvo za upotrebu treba
558571bfd8073a04ed9e219314eb2839.jpg


Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Hvala vama sad vidim upute
Napravio sam ga
Iskakao je na zadnjoj palici i rikverc napred i brze spore resio sam
Druga osovina viljuski gledano od motora nije radila
Brava biraca nije valjala
Jos kocnice da sredim i klip hidraulike da predihtujem

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh