VLADIMIREC T-25

Kada iz neutralnog položaja povučeš ručicu na dole "prvi stepen" traktor bi trebao da podigne svoj zadnji deo polugama.To je prinudno, a sledeći stepen je skroz u donji položaj ručica, to je "plivajući"

Onda je kod mene ok jer se rucica sama vraca kad je pustim.

- - - - - - - - - -

Da da to je to,sada se razumemo. ::super:: :osmeh:

- - - - - - - - - -

Prisilno je prvi donji polozaj,kada hidraulika potiskuje. Plivajuci je drugi donji i njega ja koristim za sve poslove bez kopirnog tocka ali sa prstenom na klipu za ogranicavanje dubine. Iz plivajuceg se rucka ne vraca u neutralni sama.Nemoj da te cudi kad ti nesto pricaju oni koji su traktor videli samo na slici. Ne davis, i ja volim da znam sto vise i sa foruma sam najvise naucio i skinuo prirucnik. Pozdrav ...Vec drugi put danas da neko objasni dok ja pisem poruku :osmeh:


I ja sam non stop u raskoraku sa porukama :osmeh: :osmeh: :osmeh:

Da da to je ok sa dizanjem i spustanjem nego odakle si skinuo prirucnik. Ja sam ovde nasao neki link ali nije u funkciji. Ja imam knjigu ali je na ruskom pa ne mogu sve da pohvatam i prevedem.
 
Moras naci neku ruskinju pa da pomesate jezike oko prevoda :haha:. Ja sam imao od kolege jednog sto mi poslao nesto na nasem jeziku al taj komp mi otkazao kao i svi podaci sa njim. A najgore sad neznam ko mi poslao na imejl
 
Ja sam ga skinuo pre par godina,ti linkovi su ograniceni vremenom. Mogu ja da vam posaljem na mail, probacu da ga stavim na neki link kad budem imao vremena i ako uspem. i mene poceo da zeza komp, stalno se gasi sam. Pozdrav
 
uspeo sam da nadjem malopre tumarajuci po porukama al nesto zeza oko skidanja, izbacuje. Ovii krkani su nesto zeznuli sa konekcijom pa iskace malo malo.Kad preko vajlesa koristim jbg. Ako uspem skinuti videcu da posaljem kome treba jer nije lose.Pole t25 , mozda nije to losa kombinacija dzondir -vladimirec samo ko ce cije gene povuci je pitanje:haha:
 
A kakvi su original elementi-ventili gvozdeni ili plasticni?
Elementi su gvozdeni i ti tu nemozes nista da popravis jedino da kupis novi razvodnik ali mozes da zamenis manzetne i plasticne caure i oring gumicu tu gde rucice izlaze iz razvodnika. Kad skines rucke i odvijes onih 6 srafica sa strane i sve to izvadis napolje zajedno sa rucicama i plasticnim soljama, oring gumica se nalazi izmedju plastika na samoj kugli od rucice. Slobodno stavi plasticne solje koje ces dobiti u garnituri za razvodnik. Uostalom videces i sam kad rasklopis veoma je prosto.--------------Jos nesto u vezi te iglice i one selne leptira na klipu. Tu selnu sam ja skinuo i bacio preko krova kod komsije. Nikad je nisam koristio uvek sam sve radio na plivajucem polozaju.
 
Poslednja izmena:
Nešto nije u redu s linkom...
Na ovom linku nema ni P od Kataloga (ili Priručnika), skine samo sliku u JPG formatu Naslovne strane Priručnika od 2.64MB...
Probao u sva tri Pretraživača Interneta koja koristim (Chrome, Mozilla i Internet Explorer)...
Ajd' probaću i sam da postavim Katalog, pa za rezultate (i Link) javim malo kasnije...
 
Evo vam sajta na kome se nalazi katalog delova. Gornji link ni kod mene ne radi.


http://www.autosoft.ru/online/acat/?idmodel=229&idmark=28&atype=3

Već sam postavio taj Link par stranica unazad, ali izgleda da niko ne obraća pažnju, jednostavnije (i lakše) je samo postavljati gomilu pitanja na koja je neko ili neki (ranije) već dao-li odgovor-e...
Treba novopridošle kolege Forumaši da pročitaju ovu Temu od početka i sve će im biti mnogo jasnije (ovo sam i sam prošao pre godinu dana, tako da znam u čemu pričam), ali ko će to da radi (gubi vreme) u ovo zimsko doba...
Zabaciš pitanje i neko će se upecati s odgovorom...
Evo link koji sam ja postavio:

Izgleda da si ga badava postavljao kad je nekome teško da malko "progoogluje" iliti pretraži Internet u potrazi za onim što ga zanima...
 
Pre par minuta upload-ovao sam dva Uputstva za upotrebu na GoogleDrive...

Prvi Link se odnosi na Uputstvo na SRPSKOM za traktor Vladimirec T25A...

https://docs.google.com/uc?export=download&confirm=g-yA&id=0BwG0aljaZRAJb3BsYXNhZ3dWR28,

Drugi Link se odnosi na Uputstvo na POLJSKOM za traktor Vladimirec T25A1...

https://docs.google.com/uc?export=download&confirm=gO4Z&id=0BwG0aljaZRAJQmMwRHRmaE0zcE0

I ovim smatram da smo podmirili potrebu za Uputstvima i Katalozima...
Naravno, podelite s drugim zainteresovanim ljudima Priručnike i Kataloge koje Ste dobili putem Linkova koje sam ja (a i poštovani kolega Querqus) postavili, i olakšajte im druženje s ovim vremešnim a nadasve dobrim traktorom, tzv. "MALIM RUSOM"...
Čitajte, drage Kolege, pažljivo, pa POSLE čitanja Ste dobrodošli da postavljate pitanja...
Pozdrav za SVE...:ppozdrav:
 
Pre par minuta upload-ovao sam dva Uputstva za upotrebu na GoogleDrive...

Prvi Link se odnosi na Uputstvo na SRPSKOM za traktor Vladimirec T25A...

https://docs.google.com/uc?export=download&confirm=g-yA&id=0BwG0aljaZRAJb3BsYXNhZ3dWR28,

Drugi Link se odnosi na Uputstvo na POLJSKOM za traktor Vladimirec T25A1...

https://docs.google.com/uc?export=download&confirm=gO4Z&id=0BwG0aljaZRAJQmMwRHRmaE0zcE0

I ovim smatram da smo podmirili potrebu za Uputstvima i Katalozima...
Naravno, podelite s drugim zainteresovanim ljudima Priručnike i Kataloge koje Ste dobili putem Linkova koje sam ja (a i poštovani kolega Querqus) postavili, i olakšajte im druženje s ovim vremešnim a nadasve dobrim traktorom, tzv. "MALIM RUSOM"...
Čitajte, drage Kolege, pažljivo, pa POSLE čitanja Ste dobrodošli da postavljate pitanja...
Pozdrav za SVE...:ppozdrav:

Hvala dobrodol i nemoj da si besan ::super::

- - - - - - - - - -

Pa kada su vec prevideli to, rekoh da postavim ponovo da se ne muce. :ppozdrav:

Tako je,papir sve trpi.::super:::ppozdrav:

A nije ni lako prelistati 230 stranica i sve procitati pogotovo ako je neka hića.
 
Treba procitati i radi sebe a pogotovu sa ovim sad upustvima je jos lakse. uspeo sam i ja da skinem od kolege sto mi je imejlom poslao ali nesto zeza verovatno zbog lose konekcije . Ali sad zahvaljujuci kolegama cu skinuti i ova zlu netrebalo. Nemojte zaboraviti da se druzimo nego sad svi na citanje. Ako nikog nema raskopacu moje sokocalo pa cu vas malo priupitam ponesto:ppozdrav:
 
Hvala dobrodol i nemoj da si besan ::super::

- - - - - - - - - -



Tako je,papir sve trpi.::super:::ppozdrav:

A nije ni lako prelistati 230 stranica i sve procitati pogotovo ako je neka hića.
Pa nije lako, još kada se uzme u obzir i čitanje ostalih Foruma o Poljoprivredi gde postoji Tema Vladimirec T25, u bivšim nam bratskim Republikama, više otežava stvar...Tamo ima i preko 500 stranica, može da potraje i desetak dana, ALI SE ISPLATI...
Evo predloga kako da novopridošli članovi u ovom delu Foruma na najefikasniji način upotrebe informacije koje budu sakupili prilikom čitanja CELOKUPNE ove Teme:
Kopirajte iz Postova rečenice ili pasuse koji na konstruktivan način objašnjavaju rešavanje problema za čije rešavanje je već neko ranije postavio pitanje, zatim u bilo kom text-editoru "nalepite" kopiran sadržaj i zatim snimite fajl pod imenom Kategorije problema tipa Štelovanje kočnica, Podešavanje predpaljenja, Ampermetar, Elektrika, Hidraulika, Maziva i ulja, Štelovanje ventila, Osnovni podaci i održavanje i sl...
Sve fotografije originalnih stranica Priručnika, raznih delova konstrukcije traktora, kopirajte i stavite u Folder sa ostalim podacima i na taj način ćete sačuvati korisne informacije koje Vam u nekom trenutku mogu poslužiti...
Možete, radi osiguranja, sve Fajlove upload-ovati na Internet i to na sajt GoogleDrive, koji je besplatan, samo je potrebna registracija...
Ja sam ovo već obavio i to pre oko godinu dana, sada redovno pratim Temu i sve nove Postove koji po mom mišljenju sadrže korisne informacije, jednostavno kopiram i pridodam u Folder gde i inače držim stare...
Novopridošli, ako budete pročitali Temu od početka do kraja, videćete sa kojim sam se problemima susretao i na koji način sam ih, uz pomoć Uvaženih Kolega i rešavao, ali kvarovi na koje sam nailazio nisu se već pojavljivali u Temi, tako da i drugi koji slučajno nalete na isto, ne postavljaju nanovo i iznova ista pitanja...
Pri odabiru traktora koji sam želeo da kupim, prvenstvenu ulogu mi je igrao novac, imao sam Fond od 1000 eura, i hteo Fergusonče, ali pošto je to malo novaca za tako nešto, a posle temeljnog razmišljanja kakav bi mi traktor za moje potrebe bio neophodan, a posle čitanja KOMPLETNE Teme Vladimirec T25, odlučio sam se za njega i kupio...
Sada, posle godinu dana, prezadovoljan sam traktorom, i vidim da bi se zaj.... da sam imao više novaca pa pazario Fergusonče...
Da li zbog toga što mi je ovo PRVI, ili zato što mi je ( i biće u buduće) JEDINI traktor koji imam...

- - - - - - - - - -

Evo Vam i Link gde možete da skinete Radionički Priručnik za VladimirecT25A ali na RUSKOM:

https://docs.google.com/uc?id=0BwG0aljaZRAJS2l3OVVPYk42NEU&export=download
 
Nazad
Vrh