VLADIMIREC T-25

Na mom vladimircu je jedna rucica menjaca,pa me zanima moze li da se prepravi i sta bi sve trebalo uraditi da ima posebnu rucicu za prebacivanje NAPRED-NAZAD...?
 
Na mom vladimircu je jedna rucica menjaca,pa me zanima moze li da se prepravi i sta bi sve trebalo uraditi da ima posebnu rucicu za prebacivanje NAPRED-NAZAD...?
Ako hoces da to izgleda fabricki, treba da kupis original kuciste biraca (novo) sa obe rucke, ima to da se kupi novo (ima kod mene), treba na poklopcu menjaca skinuti vodjicu rucke koja se drzi na jedan sraf, i viljusku koja prebacuje nap-naz koja se nalazi skroz napred na menjacu fiksira se na prvu (od moguce 4) poprecne stanglice, i koja ima na sebi hod za birac od 40mm treba potesniti sa strana po 10mm da bi ostao hod 20mm, Za to treba skinuti poklopac menjaca i to je sve... Veoma lako i jednostavno se sve to resi... Moj predlog orginal kuciste (novo) sa sve rucicama i to je prava stvar. Za cenu novog kucista javi se u pp.
 
moj je bio sa jednom rucicom i prepravio sam ga na dvije naso neku rucicu od auta odnio strugaru da izbusi rupu na kucistu od rucice sto je na traktoru sto se zavrce sa 4 vijka dole na poklopac mjenjaca ubacio piksnu i ubacim malu osovinicu u piknu s vanjske stranezavario rucicu sto ide u kabinu a sa unutrasnje strane zavario kratku rucicu sto ide dole u mjenjac u viljusku koja prebacuje napred nazad ,vrlo jednostavno uradit a puno znaci i lakse radit s traktorom
htio sam da uradim jos jednu rucicu da snjom prebacujem ja ih zovem brze spore al mi ruzno ulazit i izlazit iz traktora zauzima prostor u kabini
 
Izvinjavam se ali ne mogu da procitam tolike stranice i postove.
U pitanju je hidraulika tj. zadnji klip mi popusta ( ne drzi ). Da li treba menjati gumice u klipu ili sta vec?
 
Kreni prvo od klipa jer najverovatnije je do njega . set za njega je jako jeftin tako prvo to odradi. Moze se desiti i razvodnik hidraulike da propusta ali manja mogucnost
 
Hvala probacu. Sto se tice dizanja i spustanja radi ko puska.Nosi tanjiracu sa 24 tanjira ili punu korpu drva ko tri put jedan samo moram povremeno da je podizem a to me strasno nervira.
Inace traktor sam kupio letos tako da ima jos nedostataka ali kako uhvatim vremena cackam ga i utezem jer ne volim da masini nesto fali :osmeh:
 
Milose curenje ulja na klipu moze ali ne mora biti pokazatelj da su gumice stradale. Ako je klip suv mozda su dihtujuce dobre a ove unutar pojedene. Ima dosta nemarnih ljudi koji ako pusta cilindar zamene samo one koje dihtuju a unutar nista ne diraju.
 
ima veze i ventil na razvodniku za pustanje poluga probaj izvadit ventil i oprugu malo razvuci pa probaj ako nemoze ubaci kracu oprugu pa probaj ,ja sam na taj nacin rijesio pustanje hidraulike -poluga samo nemogu da se jeti jesam li ubacio duzu il kracu oprugu ipod ventila
 
Trebao bi detaljno pregledati i predihtovati razvodnik, Posebnu paznju obratiti na klipove koji su povezani sa rucicama razvodnika...

To je uplanu ovih dana samo da uhvatim malo vremena.Razbucaću i zadnji klip i razvodnik a za delove se cujemo na PP a ako hoces moze i ovde ako nije neka javna tajna ::novac:: :osmeh:

A na šta da obratim pažnju u vezi klipova? Potrošenost,gumice......:sta:

- - - - - - - - - -

ima veze i ventil na razvodniku za pustanje poluga probaj izvadit ventil i oprugu malo razvuci pa probaj ako nemoze ubaci kracu oprugu pa probaj ,ja sam na taj nacin rijesio pustanje hidraulike -poluga samo nemogu da se jeti jesam li ubacio duzu il kracu oprugu ipod ventila
OK imaću i to u vidu ::super::

- - - - - - - - - -

Milose curenje ulja na klipu moze ali ne mora biti pokazatelj da su gumice stradale. Ako je klip suv mozda su dihtujuce dobre a ove unutar pojedene. Ima dosta nemarnih ljudi koji ako pusta cilindar zamene samo one koje dihtuju a unutar nista ne diraju.
Što kažeš ima svakakvih ljudi ali ja eto nisam taki :

- - - - - - - - - -

Nešto se čudno dešava sa ovim porukama? :sta:
 
Ma ok nego mi nije izbacio celu poruku sto sam ti napisao,zato sam posle napisao da nije nesto ok sa porukama.:osmeh::ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Našao sam ovde na nekoj stranici link za tehničke podatke na srpskom za T25 i ostale traktore ali neće tu stranicu da otvori,prijavljuje grešku.

Da li postoji neka druga adresa za podatke na srpskom?

Ja imam knjižicu za T25 original made in Moskva SSSR :osmeh: i stvarno ima sve do zadnjeg šrafa i u detalje ali ne mogu baš sve da prevedem jer puno ima a baš hoću da je pročitam celu od korica do korica jer je sve lepo u njoj opisano šta god da treba.

- - - - - - - - - -

Ovo je taj link sa megaupload

http://www.megaupload.com/?d=N7W9K997

bilo je jos linkova ali nece ni jedan da otvori

- - - - - - - - - -

Negde sam pročitao ( što se tiče klipa od hidraulike ) da može ispravnost da se proveri tako što se podigne teret i stisne ona " iglica " i ako ne popušta da je onda problem u razvodniku.

Šta mu je ta " iglica ",blokada? :sta:

- - - - - - - - - -

K8cIe5.jpg
 
Iglica mu je blokada donjeg polozaja poluga.Na osovinu iznad iglice se montira stezaljka iz dva poluprstena koji se fiksiraju u polozaj dokle osovina treba da se spusti.Znaci za neki prikljucak ,plug ,sejalica, grablje itd. stelujes koliko ce se poluge spustiti sa uredjajem i kad steznik stisne iglicu zakoci fakticki poluge da nemogu dalje dole da se spuste.Mozda bi se i na taj nacin moglo proveriti al nisam siguran bas. Ako mesa ulje izmedju unutrasnjih gumica ono ce spustiti. Jedino zakaciti nesto od prikljucaka i videti kad se malo podigne stisnes iglicu i probas na prinudno dole rucicu. ako stoji idalje onda je ispravno.Meni je curilo ulje na razvodniku na zastitynim menzetnama ali nije imalo uticaja na hidrauliku. To je spoljna zastita fakticki.
 
Znači ona bi u suštini mogla da posluži kao kopir točak pri oranju da ograničiš dubinu spuštanja.

Problem su garant unutrašnje gumice.

Videću kad otvorim klip i promenim ih. Ako bude i dalje popuštala onda prelazim na razvodnik.
 
Fakticki bas to samo sto je ovo u prvom prisilno dole polozaju a kopirni ide u drugi dole polozaj plivajuce hidraulike. Razlika je opet ako traktor naidje na vecu neravninu tockom automatski i plug ce ici malo uvis a sa kopirnim tockom ide uvek isto sem ako kopirni se nepodigne .Po meni ovo je vise za ostale prikljucke kojima treba podesavanje visine a uostalom moze posluziti i za plug
 
Meni lično neće trebati za oranje jer sam ga kupio za obradu voćnjaka. Par puta sam tanjirao sa njim prošle godine ali do proleća planiram da kupim bočnu frezu pa će onda sa njom da radi ali volim da znam kakve funkcije mi poseduje mašina. :osmeh:
 
Evo sad sam u rumi kupio kuciste filtera sa filterom i holenderima i crevima da ubacim u vlatka. Ovi ukrajinci su mi uvalili nove filtere nafte koji mi prave problem sa pritiskom. od njih kad sam namestio svi problemi krecu, tako da ce IMT-ovo kuciste filtera doci na njihovo mesto. ima i za ozraku mesto samo da pregledam sirinu holendercica dal je isti. kuciste i dva creva i holenderi sa bakarnim plotnama ravno 2000din. nabavim i pumpu za pretakanje nafte pomocu busilice proizvodnje s.pazova za 600din
 
Nazad
Vrh