Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
Svaka čast kolega, rekoh ja mnogo može da se nauči samo se ne treba stideti pitati hvala na opširnim odgovorima i strpljenju...
Još samo da dodam da li koristiš "biomos" mešanjem u hranu jaganjcima?
 
Biomos-sta je to?Neki VMD ili nesto drugo?Prwi put čujem za to.Pitanje za Miljka-Od koliko dana wi na wasoj farmi odlučujete jagnjice?Vidim owde mnogi prelaze na to da sisaju samo 2 meseca,mislim da je to malo,pogotowo za priplodnu jagnjad!Ja odbijam sa 75,jer od 45 do 75dana najweci je prirast,bar kod mene se tako pokazalo.
 
postu su nam grupe male,po desetak ovaca, onda jagnjad budu od prilike iste starosti i budu 2,5meseci + /- 3-4 dana.Ove godine cemo probati da ovna ubacimo posle 1,5meseci dok ovce doje.U prvoj grupi smo to i uradili i video sam da su se neke vec posle par dana parile.Manje od 2,5 meseci je problematicno jer jagnjad ne smeju da naprave gubitke u prirastu u periodu od cetiri meseca, to pricam o jagnjadi za priplod.Nama je kod nekih ovaca i sa 2,5 meseci problematicno da ih zasusimo jer imaju jos dosta mleka.
 
I ja isto ubacujem owna kad prodje 6ned,i meni problem prawi zasusiwanje,ali ja imam malo pa izmuzam 7dana swaki dan,i posle 3puta na swaki 2,i kraj,obrok izbacim tih 7dana!Meni je samo jednom za owih 10god owca ostala sjagnjena posle 6ned,od jagnjenja,obicno se pare 8-10,ali cesto mi powadjaju,dok jaganjci sisaju,tako da 90posto,ostaje grawidno do 13ned od jagnjenja,ako su hranjene adekwatno!Samo su mi jednom promasile celo jagnjenje,kad je bila ona suša,hrana bila skupa,tako da su izmrsawile uzas.
 
Biomos je valjda sad nešto novo slično kao kvasac s tim što povećava imunitet daje snagu sprečava prolive nadutost bogat b kompleks vitaminom i još ko zna šta ja sam ga davao na jagnjenju kad je jagnje kilavo ili ozeblo posle 10 min jagnje skoči ko opareno i dobije neku snagu neki život čudo jedno (to bi verovatno ljudi od struke bolje objasnili) zatim se daje u hranu jaganjcima ima razlike u jaganjcima koji su ga jeli i koji nisu ja sam dobio od jednog prijatelja a znam da ga uvozi subotica ili sombor ako koga interesuje pokušaću nabaviti adresu i broj
 
Jel'to u tečnom stanju,kad se daje tako malim jagnjcima,injekciono ili per oralno se primenjuje?Ako se jaganjci tako dizu,werowatno ima neku energetsku komponentu!Ja znam za Vezefeks koji je na bazi kwasca i ima te nawedene osobine,ali je u widu premixa i daje se u smesi kad se prawi koncentrat!
 
Biomos je u praškastom stanju a malim jaganjcima se daje tako što se pomuze malo majčinog mleka i 1/4 kafene kašike se razmuti u mleku i da na cuclu a većima se meša u hranu
 
Kaд је реприза и на ком програму та емисија у којој је наш Миљко ? Нисам стао овај викенд, увече сам се само онесвестио кад сам ушао у топлу кућу :spavam:
 
Miljko,jel'ikako moguce taj snimak sa B92 da okačis na youtube,pošto sam i ja ostao uskraćen za ton,a slika mi i nije bila najbolja u tom momentu?Pozdrav
 
Dobro vece svima,
Uros mi je obecao da ce u toku ove nedelje okaciti snimak emisije na youtube pa cu vam dati link.
Ovo sto je kolega Il de france poslao je neki snimak sa kojim mi nismo zadovoljni i koji ne predstavlja realnu sliku nase farme ali je nazalost tada tako bilo.Aktuelni snimak sledi uskoro.
Pozdravljam vas.
 
Evo ispunjavam obećanje u vezi biomos-a firma koja ga uvozi i distribuira je Altex 024/656-100 024/656-190 065/88-12-779 Dragana od njih ćete čuti sve detalje i karakteristike šalju i brzom poštom za delotvornost ja svedočim isprobano i mnogo dobra stvar, nadam se da ovo ne spada u reklame jer mi to nikako nije bila namera ako se tako protumači nek Admin obriše post :cao:

Pozdrav

ako pomognem nekome sa ovim informacijama biće mi veoma drago
 
Srecno Badnje vece i Bozic svim forumasima. Mir Boziji Hristos se rodi. Miljko vise me nista ne iznenadjuje sto vidim sa tvoje farme, slike i snimke, stvarno vrh. Kolega Dejane prirast za svaki respekt, svaka cast.
 
Nazad
Vrh